Ako zlepšiť erekciu bez lekára?

floating-leaf
floating-leaf

Stalo sa vám už niekedy že ste mali pri milovaní problém dosiahnuť dostatočne tvrdú erekciu? Je to trochu trápna chvíľka pre oboch aktérov. Partnerka má pocit že vás nevzrušuje a vy si cítite ako impotentný muž, ktorý nemá čo ponúknuť. Veru nepríjemná situácia. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu zlepšiť erekciu a cítiť sa fajn, aj bez nutnej návštevy lekára. V tomto článku zistíte, ako zlepšiť erekciu veľmi jednoducho a relatívne rýchlo. Je možné že budete musieť urobiť pár zmien vo vašom živote. Ak ste sa dočítali až sem, pravdepodobne ste rozhodnutí pre zlepšenie vašej erekcie niečo robiť a malé zmeny pre vás nebudú predstavovať žiadne veľké prekážky.

Ako zlepsit erekciu

Druhy problémov s erekciou

Poďme ale po poriadku a popíšme si aké druhy problémov môžu nás mužov postihnúť. Možno budete prekvapení, že erekcia je vcelku zložitý proces, ktorý podľa popredného urológa – Prof. Sirokyho pozostáva až zo štyroch fáz. Počiatočná fáza erekcie je spojená neurálnymi impulzami. Tie vznikajú buď ako výsledok dráždenia erotogénnych nervových zakončení (typicky žaluď penisu) alebo ako výsledok erotických predstáv v mysli. Bez týchto nervových vzruchov, by nebolo možné zahájiť a ani udržať erekciu. Ďalšie fázy sú už spojené s krvným riečiskom – prítokom krvi do penisu a jej odtokom z penisu preč.

Ak je niektorý z týchto mechanizmov narušení, vzniká erektilná dysfunkcia. Tá môže byť psychického, neurologického alebo fyzického pôvodu. Podrobnosti o vzniku erekcie a celom mechanizme sa môžete dočítať v našom veľkom článku o erekcii. Všetky druhy problémov s erekciou, sa súhrnne nazývajú erektilná dysfunkcia. Je mnoho rôznych porúch erekcie. Človek trpí erektilnou dysfunkciou vtedy, ak má aspoň jeden z nasledovných príznakov.

Ktorý z nasledujúcich problémov sa týka práve vás? Identifikácia konkrétneho problému je kľúčová pre voľbu efektívneho postupu na zlepšenie erekcie.

Lekársky symbol Oneskorená erekcia – alebo dlhý nástup erekcie

Oneskorená erekcia znamená, že vaša erekcia sa nedostaví dostatočne rýchlo, vtedy keď chcete, alebo potrebujete aby sa dostavila. Napriek intenzívnej a dlhotrvajúcej stimulácii erotogénnych zón sa stoporenie penisu necdostaví včas. Oneskorenie erekcie môže trvať jednotky alebo desiatky minút ale erekcia sa potomto čase postupne dostaví a je tvrdá. Príčina oneskorenej erekcie je často podložená psychicky. Ak trpíte týmto problémom, preskočte rovno na časť tohoto článku, ktorá sa zameriava na zlepšenie erekcie pomocou zvýšenia psychickej pohody. Príčinou býva zvyčajne stres alebo psychické vyhorenie.

Lekársky symbol Krátka erekcia

Erekcia sa síce dostaví ale netrvá príliš dlhú dobu. V takomto prípade hovoríme o krátkej erekcii. Penis sa v prvom momente podarí napumpovať krvou, ale po niekoľkých minútach penis opadá a nie je dostatočne tvrdý na to, aby bolo možné pokračovať v pohlavnom styku. Podotýkame, že o krátkej erekcii môžeme hovoriť iba vtedy, ak pred opadnutím penisu, nedôjde k ejakulácii (vyvrcholeniu). Pokiaľ ku vyvrcholeniu a ejakulácii dôjde rýchlo – v krátkom čase, nejedná sa o krátku erekciu ale o predčasnú ejakuláciu. Krátka erekcia môže mať psychické ale aj fyzické príčiny. Preto sa zamyslite, nad najpravdepodobnejšími príčinami, pred tým ako začnete podnikať kroky na zlepšenie erekcie. Baví vás sex, nie je to už iba rutina, prípadne vzrušuje vás fyzicky vaša partnerka dostatočne? Vyberte si potom tie riešenia, ktoré budú pre vás najefektívnejšie.

Lekársky symbol Slabá erekcia – mäkký penis

Slabá erekcia je typickým symptómom erektilnej dysfunkcie. Možno je to práve váš prípad. Erekciu síce dosiahnete, ale nieje tak tvrdá ako by ste si predstavovali. Máte pocit že penis by mohol byť ešte tvrdší, pevnejší a väčší. napriek tomu aj s týmto stupňom tvrdosti erekcie dokážete bez problémov vykonať pohlavný styk. Existuje aj vážnejší stupeň slabej erekcie. Tu je už penis tak mäkký že nie je možné vykonať pohlavný styk. Penis je poddajný a je len o málo tvrdší ako v kľudovom stave. Niekedy erekcia nenastane vôbec a to ani pri masturbácii, absentuje aj ranná erekcia, alebo je veľmi slabá. Príčiny týchto problémov sú najčastejšie fyziologického charakteru. Zväčša ide o málo pružné alebo zanesené cievy, či vysokú hladinu cholesterolu. Pre efektívne zlepšenie slabej erekcie bez liekov sa zamerajte na zloženie vašej stravy a pohybovú stránku životosprávy. Je však možné že ani to nezaberie a budete potrebovať tabletky na erekciu.

Lekársky symbol Prerušovaná erekcia – časté ochabovanie stoporenia

Prerušovanie erekcie značne sťažuje, alebo dokonca znemožňuje úspešné dokončenie pohlavného styku. Je to veľmi frustrujúca porucha a trápi rovnako pratnera, tak aj partnerku. Stoporenie penisu síce nastane, ale po krátkom čase je prerušené. Následne erekcia znova vznikne, ale za krátko opadne. Aj v tomto prípade môžu byť príčiny problému fyzické, rovnako tak aj psychické. Preto je dobré v tomto prípade zvoliť komplexnejší postup na zlepšenie erekcie, ktorý bude riešiť obe stránky jej vzniku.

 8 rád, ktoré pomôžu zlepšiť erekciu

Keď už viete, ktorá z konkrétnych príčin problémov z erekciou vás trápi, môžte si vybrať jedno, alebo viacero z nasledujúcich siedmich riešení na zlepšenie erekcie. Nesnažte sa aplikovať všetky riešenia naraz. Oveľa účinnejšie bude, ak si vyberiete iba jeden alebo maximalne try veci, ktoré vo svojom živote začnete meniť. Vyberajte si tie riešenia na zlepšenie erekcie, ktoré vám v súvislosti s vašimi konkrétnymi problémami dávajú najväčší zmysel. Následne ich veľmi postupne, ale zároveň dôsledne implementujte do vášho života.  Ak sa vám nechce veľa čítať, pozrite si krátke video nižšie.

1. Menej stresu pomôže zlepšiť erekciu

Žeby klišé? Vôbec nie. Stres a kvalitná erekcia nejdú dohromady. Štúdia vplyvu chronického stresu na sexuálne funkcie z roku 2019, ktorá sa uskutočnila na urologickom oddelení Lekárskej fakulty Aristotelovej univerzity v Solúne dokázala, že chronický stres má závažný vplyv na funkciu erekcie u mužov. Výskum sa uskutočnil na vzorke 143 mužov, takže jeho výsledky môžme pokojne považovať za pomerne presvedčivé. Ak chcete mať zdravú erekciu, musíte v prvom rade obmedziť stres.

Stres a erekcia

Exogénny stres a jeho vplyv na erekciu

Celkové psychické zdravie a pohoda majú na sexuálnu výkonnosť zásadný vplyv. Ak ste v strese, erekciu dosiahnete ťažšie. Ak ste v chronickom strese, časom vás dokonca úplne prejde chuť na sex.  Nezáleží pri tom či ste dvadsaťpäť ročný mladík alebo skúsený senior. V prípade že sa budete často vystavovať prehnanému stresu, spoľahlivo sa tak zbavíte schopnosti dosiahnuť a udržať si erekciu.

TIP 👉 Chcete vašu erekciu zlepšiť ešte dnes? Vyskúšajte Erexan

ak chcete stres obmedziť, v prvom rade je potrebné zistiť, čo konkrétne vás stresuje. Tento zdroj stresu odstráňte alebo sa mu aspoň skúste častejšie vyhýbať. Len ak bude vaša myseľ čistá, Budú mať ďalšie kroky tohto návodu, ako zlepšiť erekciu, zmysel a účinnosť. Určite narazíte na stresujúce faktory, ktoré odstrániť nemôžete. Tu bude vhodné, aby ste sa naučili zvládať stres. Naštudujte si viac o problematike zvládania stresu, alebo sa prihláste na kurz.

Endogénny stres či strach zo zlyhania a jeho vplyv na erekciu

Stres nemusí prichádzať iba z externého prostredia. Stresovať vás môže aj samotná erektilná dysfunkcia. Takýto stres vychádza z vašeho vnútra a preto sa nazýva endogénny.  Ak trpíte problémom s erekciou, vďaka strachu z opätovného zlyhania sa v probléme takpovediac zacyklíte, čo zkomplikuje ďalší postup pri riešení erektilnej dysfunkcie. Snažte sa preto myslieť pozitívne. Pánov, ktorí sa už v priebehu svojho života stretli s poruchami erekcie je množstvo. Nemusí ísť o staršie ročníky, pokojne to môžu byť aj mladší muži. Pokiaľ sa aj Vám niečo také prihodilo, neberte to ako svoje zlyhanie. Je to normálna vec, ktorú snáď dokáže pochopiť každá milujúca partnerka.

Pokiaľ eliminácia stresu nepomôže dlhodobo riešiť problém s erekciou, nebojte sa. Dnes už poznáme riešenia vďaka ktorým zlepšíte vašu erekciu skutočne takmer okamžite. Poďme však pekne poporiadku a prejdime na ďalšiu zásadu na udržanie kvalitnej erekcie ktorou je hodnotná strava.

3. Zelenina na potenciu a zlepšenie erekcie

Možno to znie neuveriteľne, ale aj zloženie vášho jedálnička môže ovplyvniť silu a kvalitu erekcie. Ak často konzumujete tučné jedlá s vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín, urobte s tým niečo najlepšie ešte dnes. Zaraďte do vášho jedálnička viac zeleniny. Sústreďte sa na tú, ktorá má potenciál zlepšovať erekciu. Jedzte špargľu ktorá je považovaná za jedno z najsilnejších prírodných afrodiziák. Nahraďte maslo Margarínom (ako na príklad Rama, Perla, Flora a podobne), alebo vypustite používanie stužených tukov úplne. Prestaňte jesť sladkosti a piť sladené nápoje. Je isté, že už po niekoľkých týždňoch po zmene životosprávy bude vaša erekcia výrazne podporená.

Zelenina na zlepšenie erekcie


Paradajky zlepšia vašu erekciu

Ak chcete mať výbornú erekciu, zaraďte do vašej stravy viac rajčín. Muži, ktorý jedia viac ako dve paradajky denne, majú takmer o dvadsať percent nižšiu šancu, že dostanú rakovinu prostaty. To uvádza štúdia z roku 2014, uvedená v americkom časopise Cancer Epidemiology, and Prevention.  Paradajky obsahujú veľké množstvo antioxidantu – Likopén. Ten sa podieľa na odstraňovaní karcinogénov, ktoré môžu mať za následok bujnenie alebo až rakovinu prostaty. A zdravá prostata je pre dobrú erekciu základom.

TIP 👉 Chcete vašu erekciu zlepšiť ešte dnes? Vyskúšajte Erexan

Podľa ďalšej štúdie, majú paradajky tiež dobrý vplyv na pohyblivosť a tvar spermií (Elizabeth A. Williams, et al. 2014), takže ak chcete mať dobrú erekciu, zdravú prostatu a bujné semeno, jedzte ich.

Chilli papričky na zlepšenie erekcie

ak patríte k mužom, ktorí zbožňujú chilli a dopriavate si ho na dennom poriadku, robíte dobre pre vašu erekciu. Muži ktorí konzumujú štipľavé, majú totiž vyššiu hladinu mužského hormónu testosterónu, ako tí ktorí sa korenistej chuti vyhýbajú. V roku 2015 bola vykonaná štúdia na sto-štrnástich testovaných osobách. Ukázalo sa, že hladina testosterónu jasne koreluje s množstvom skonzumovanej chilli omáčky (Physiology & Behavior, 2015).

Testosterón je nevyhnutný k dosiahnutiu kvalitnej erekcie. Ak by muži nemali testosterón, nemali by vôbec chuť na sex. A bez skutočnej chuti na sex nie je možný vznik a udržanie erekcie.

Ako zlepsit erekciu

Erekcii napomôžu aj čerešne

Je to nečakané, ale aj známa jarná a letná pochúťka všetkých Slovákov – čerešne, môžu napomáhať zlepšeniu erekcie. Je ich ale potrebné konzumovať vo väčšom množstve a pravidelne. Čerešne totiž obsahujú isté množstvo takzvaných antokyánov, ktoré dokážu postupne prečistiť tepny od nánosov nečistôt. To uvádza táto štúdia z roku 2011.

Čisté tepny potom spoľahlivo vedú krv všade, kam je to potrebné a teda aj do penisu. Jedine s čistými a funkčnými tepnami je možné dosiahnuť dobrú erekciu.

4. Skúste viac kávy, môže to pomôcť zlepšiť erekciu

Vieme, že toto môže znieť trochu kontroverzne. Pitie kávy bolo v minulosti považované za škodlivý zlozvyk. Najnovšie poznatky, ale ukazujú pravý opak. Káva je zdraviu prospešná a prispieva aj zlepšeniu erekcie. Blahodárny účinok kofeínu dokazuje aj štúdia, ktorá uvádza, že muži ktorí konzumujú aspoň 170mg kofeínu denne, majú o štyridsaťosem percent menšie riziko vzniku erektilnej dysfunkcie, ako muži ktorí sa kofeínu vyhýbajú (David S. Lopez, et al. 2015).

Káva zlepší erekciu

Vo všeobecnosti sa to s pitím kávy príliš neodporúča preháňať. Káva totiž vďaka kofeínu zvyšuje krvný tlak a zároveň stimuluje nervový systém. A práve tu je skrytý ten vtip. Ak má telo k dispozícii vyšší krvný tlak, vaša erekcia môže byť oveľa silnejšia a kvalitnejšia, čo sa javí ako celkom logický argument. Zákony hydrauliky nepustia.

Erekcia naviac vzniká v prvom momente vďaka impulzu vyslaného z mozgu, smerom k cievam penisu. Tomuto účelu zase môže poslúžiť tá vlastnosť kofeínu, ktorá stimuluje funkcie nervového systému. Väčšina lekárov vám povie, že pri poruchách erekcie by ste pitie kávy mali obmedziť. Áno má to svoj zmysel, ale len v prípade že je váš kardiovaskulárny systém v zlej kondícii. Ak je vaše srdce v poriadku a nie je známy iný dôvod pre ktorý by vám mohol kofeín ublížiť, rozhodne sa v tomto smere neobmedzujte. Je to celkom zaujímavý a menej známy spôsob ako zlepšiť erekciu v podstate okamžite.

5. Zvýšenie hladiny testosterónu na zlepšenie erekcie

Testosterón, je dôležitý mužský pohlavný hormón ovplyvňujúci mnohé chemické procesy v tele. Dal by sa označiť ak fluidum mužskej podstaty. Bez testosterónu by sme neboli mužmi, ale iba podivnými zženštilími stvoreniami. Toto si uvedomovali aj Egyptský faraóni a svojim sluhom – eunuchom, ktorí mali za úlohu strážiť harém, nechávali chirurgicky odstrániť semenníky. Tým sa znemožnila produkcia testosterónu, lebo sa tvorí práve v semenníkoch (latinsky Testes).

Zvyšenie hladiny testosterónu pre lepšiu erekcii

Eunuchovia sa takýmto zákrokom stali neškodnými. Úplne stratili záujem o ženy a aj schopnosť dosiahnuť erekciu. Faraón si teda potom nemuseli robiť starosti o česť svojich dcér a manželiek.

Ak sa cítite v poslednej dobe malátny a bez nálady, alebo ste viac utiahnutý, možno máte nedostatok testosterónu. Ako už vieme, ten je pre život muža priam nenahraditeľný. Ak ho má muž málo, je mrzutý a aj erekcia je slabá.

V prípade ak ste nadobudli podozrenie že vaša hladina testosterónu klesla, najlepším riešením je navštíviť lekára. Ten urobí krvné testy a zmeria hladinu testosterónu, prípadne pristúpy k ďalším vyšetreniam. Ak sa vám k lekárovi príliš nechce, existujú aj voľnopredajné tabletky na zlepšenie produkcie testosterónu. V každom prípade sledujte vaše pocity, vitalitu a hladinu testosterónu udržiavajte vysokú aj pomocou vhodnej stravy. Môžte si tak zlepšiť erekciu i vo vyššom veku.

6. Schudnite

Najmä u mužov nad štyridsať rokov býva častou príčinou slabej erekcie nadmerný podiel telesného tuku. Schudnutím, môžte výrazne uľahčiť prácu vášho kardiovaskulárneho systému a on sa vám za to odvďačí kvalitnou erekciou. Ak sa vám to podarí, čaká vás aj ďalšia odmena! Stratou telesného tuku bude aj váš penis vyzerať oveľa väčší. Podkožný tuk na podbrušku mu totiž môže z jeho viditeľnej dĺžky uberať aj dva-tri centimetre.

Tučný muž nemá dobrú erekciu

Ďalším problémom  tučného tela je, že tuk pohlcuje testosterón a naopak generuje väčšie množstvo ženských hormónov. Tučný muži majú preto oveľa častejšie problémy s erekciou ako muži, ktorých podiel telesného tuku je nižší. K záveru, že podiel tuku ovplyvňuje prevalenciu erektilnej disfunkcie dospeli aj kórejský výskumníci, v tejto štúdyi z roku 2009. Ak chcete mať dobrú erekciu, určite sa zamerajte na znižovanie tuku vo vašom tele.

7. Cviky na zlepšenie erekcie

Počuli ste už niekedy o cvikoch na zlepšenie erekcie? Ide o takzvané Kegelove cviky ktoré môžete vykonávať naozaj všade, dokonca aj pri šoférovaní počas cesty do práce. Cviky sa vykonávajú tak, že pacient striedavo sťahuje a povoľuje takzvané PC svalstvo nachádzajúce sa v oblasti penisu. Stačí potrénovať 10-15 minút denne a už o pár týždňov môže byť vaša erekcia opäť dokonalá.

Ako zlepšiť erekciu penisu - cviky na erekciu

8. Llieky na erekciu – okamžité zlepšenie

Ak vám nepomôže vyššie uvedený zoznam rád na zlepšenie erekcie, alebo len nemáte trpezlivosť na ich realizáciu, vyskúšajte to s tabletkami na erekciu. Je to jednoduché, rýchle riešenie a dnes už nepotrebujete ani lekársky predpis na to, aby ste si mohli kúpiť veľmi silné a účinné tabletky na zlepšenie erekcie. Iste, na internete zoženiete aj Viagru bez predpisu. Nemáme však na mysli nijaké podvodné tabletky, alebo falošné lieky z pochybných zdrojov, ktoré vás len pripravia o peniaze a situáciu nevyriešia. Vy potrebujete niečo skutočne účinné.

lieky na zlepšenie erekcie

Za vyskúšanie rozhodne stojí Erexan. Je to mocný prípravok bez predpisu a určite vám pomôže. Ide o produkt, ktorý je určený na okamžité použitie a jeho účinky sa dostavia do 60-tich minút. V jeho prospech hovorí aj množstvo spokojných klientov, ktorí si ho nevedia vynachváliť. Je to oficiálny prípravok s certifikátom. Ďalším bonusom je, že nemusíte chodiť po doktoroch ale jednoducho si Erexan môžete objednať cez internet v čo najväčšej anonymite. Ak vám nevyhovuje objednanie cez internet, Erexan je k dispozícii aj vo vašej lekárni.

Ako teda zlepšiť erekciu bez lekára?

Ako vidíte, zlepšenie erekcie môže vyžadovať väčšie množstvo úsilia v oblasti zmien životosprávy. Treba sa zamyslieť nad kvalitou vášho pracovného aj súkromného života, a odstrániť stresové faktory, takisto je dôležité sústrediť sa na kvalitu prijímanej potravy a stravovať sa s rozumom. Stým ide ruka v ruke aj strata nadbytočnej telesnej hmotnosti. Obezita ku kvalite erekcie rozhodne neprispieva. Svoju úlohu môžu hrať aj cviky na zlepšenie erekcie ktoré sa určite oplatí vyskúšať. Ak nemáte čas špekulovať a potrebujete okamžité výsledky, je vhodné skúsiť voľnopredajné lieky na erekciu. Za týmto účelom pouvažujte nad vyskúšaním Erexanu. Ak do svojho života zaradíte aspoň dve-tri z uvedených rád, môžte si byť istý, že sa to na kvalite vašej erekcie prejaví blahodárne.

Ako zlepsit erekciu

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo