Cviky na erekciu pre dokonalý sex

floating-leaf
floating-leaf

Vďaka týmto cvikom na erekciu môžete byť tvrdý ako kameň

Možno ste aj vy zistili, že vaša erekcia už nedosahuje takú intenzitu a výdrž, ako kedysi? Ak ste si istý že vaše ťažkosti nespôsobuje nadmerný stres, prípadne iné psychické ťažkosti a chcete slabú erekciu riešiť najprv bez použitia tabletiek, možno vám pomôžu špeciálne cviky, určené na podporu erekcie. Medzi takéto cviky zaraďujeme Najmä Kegelove cviky, ale aj Pilates. Monžo vás prekvapí, že aj niektoré praktiky z tantry, môžu byť považované za cviky na erekciu.

Kegelove cviky, nie sú žiadnou novinkou a pravdepodobne ste už o nich počuli. Objaviteľom týchto cvičení je doktor Arnold Kegel ktorý s nimi začal experimentovať už v prvej polovici dvadsiateho storočia. Kegelove cviky boli pôvodne určené na spevnenie panvového dna žien. Čoskoro sa ale zistilo, že tieto posilňujúce cvičenia majú neobyčajne priaznivý vplyv aj na kvalitu mužskej erekcie a odstraňujú príznaky erektilnej dysfunkcie. Dobré výsledky sa dosahujú aj pri liečbe zväčšenej prostaty. Od vtedy sa roztrhlo vrece s autormi, ktorí začali mužov vyučovať tento špecifický druh cvičenia, za účelom zlepšenia sexuálnych funkcií.

Pravidelné cvičenie má zásadný vplyv na kvalitu mužskej erekcie.

O Kegelovych cvikoch píše veľa zahraničných autorov (napríklad Kyla Jaden – Kegel Exercises for Men, alebo aj Harry Ban a mnohý ďalší), knihy v slovenčine sa ale tejto téme venujú iba okrajovo a je ich zatiaľ veľmi málo. Je to škoda, pretože muži ktorý si vypestovali zvyk na pravidelné vykonávanie týchto cvikov zistili, že sa ich erekcia v pomerne krátkom čase výrazne zlepšila a spozorovali aj mierne zväčšenie penisu počas erekcie. Tento zaujímavý vedľajší efekt Cvikov na podporu erekcie súvisí s vyšším tlakom krvi v penise a isto ho ocení každý muž 🙂

Treba povedať, že Kegelove cviky na erekciu nie sú jediné, ktoré sú zamerané na precvičovanie PC svalov. Podobné cviky sú obsiahnuté aj v zostavách Pilatesu a dokonca aj v Tantre. To, že starobylá Tantra dokáže posilniť a precvičiť PC svalstvo a dosiahnuť zaujímavé efekty v oblasti intímneho zdravia mužov, je veľký dôkaz múdrosti jej pradávnych indických tvorcov. Poďme ale poporiadku a povedzme si najprv viac o PC svaloch, ktoré sa pomocou týchto cvikov precvičujú.

 

 


TYP: Chcete silnú erekciu bez cvičenia? Vyskúšajte Erexan


Čo je to PC svalstvo?

Ide o malé svalové partie, ktoré sa priamo napájajú na koreň penisu. Ako zistíte že tieto svaly máte aj vy? Vyskúšajte niekedy pri močení zastaviť prúd moču – na túto činnosť využijete práve PC svaly. Pokiaľ prúd moču nedokážete úplne zastaviť, vaše PC svalstvo je už pravdepodobne výrazne atrofované (zmenšené, oslabené) a budete potrebovať dlhší čas na to, aby ste mu prinavrátili pôvodnú silu. Netreba však zúfať, určite sa vám to pri poctivom cvičení podarí.

PC svalstvo - anatómia - rez

PC Svaly – stiahnuť v PDF

 

Cviky na erekciu majú viaceré benefity

 • Výrazne ovplyvňujú tvrdosť a výdrž erekcie – budete mať vďaka nim tvrdú erekciu.
 • Zvýšia prietok krvi v penise. Budete prežívať viac rozkoše.
 • Cvikmi na erekciu môžte zintenzívniť prežitky pri sexe, môžte tak dosiahnuť väčšiu mieru uspokojenia.
 • Cvikmi môžte zväčšiť hrúbku vášho penisu počas erekcie.
 • Kegelove Cviky a ich ekvivalenty zmierňujú problémy s častým močením a priaznivo vplývajú na zdravie prostaty.

 

Ako vykonávať cviky na erekciu?

Výhodou je, že niektoré cviky na podporu erekcie môžte vykonávať nech ste kdekoľvek, napríklad počas cesty autobusom alebo pri čakaní v supermarkete. Cvičenie prebieha tak, že muž vedome sťahuje svoje pubococcygenálne svalstvo (skrátene PC svalstvo) v pravidelných, približne troj sekundových intervaloch.

Touto jednoduchou využiteľnosťou sa vyznačujú hlavne základné Kegelove cviky, ktoré sa robia v sede a v stoji. Pre optimálne výsledky, je užitočné cvičenie opakovať dva krát denne počas piatich minút. Ak to ale s cvičením na podporu erekcie myslíte vážne, mali by ste do tréningového plánu zaradiť aj cviky na erekciu na podložke. Na tie už budete potrebovať viac času a priestoru. Ak navyše pridáte aj tantrické prvky pri vašom pravidelnom milovaní, výsledky môžu byť nečakane optimistické. Preskúmajme teda, ako prebiehajú jednotlivé cviky.

 

Kegelove cviky pre mužov

Kegelove cviky patria k najzákladnejším cvikom na podporu erekcie. Všeobecne známe a najčastejšie používané sú nasledovné tri cviky, ktoré by sa mali vykonávať aspoň dva krát denne.

 

Zdvíhanie panvy v ľahu na chrbte

 • Ľahnite si na chrbát, majte pokrčené kolená. Šľapy sa musia celou plochou dotýkať podložky.
 • Vydýchnite a nadvihnite panvu. Sústreďte sa, aby ste do pohybu zapájali najmä panvové svaly.Budete mať tendenciu pomáhať si nohami – to nerobte.
 • V hornej polohe zatnite panvové svalstvo a vydržte tri sekundy.
 • Nadýchnite sa a pomaly sa vráťte do východzej pozície.
 • Opakujte 10x a dajte si krátku prestávku. Po prestávke pokračujte v ďalšej sérii opakovaní. Cvičte aspoň štyri série.

 

Cvičenie PC svalov panvového dna v sede

 • Toto cvičenie je možné vykonávať v podstate kdekoľvek.
 • Posaďte sa na stoličku. Ruky spustite voľne pozdĺž tela. Dbajte na to, aby boli vaše stehná zvierali pravý uhol s lýtkami a aby ste mali šľapy pevne opreté o podložku.
 • Zatnite vaše pubococcygenálne svaly, podobne ako pri prvom cvičení. Vydržte aspoň tri sekundy.
 • Uvoľnite vaše PC svalstvo a počkajte tri sekundy. Opakujte.
 • Cvičte aspoň 4 série po 10 opakovaní. Môžete ale aj viac, je to na vás.

 

Cvičenie PC svalstva v stoji

 • Toto cvičenie je výborné vykonávať na príklad pri čakaní v rade na pokladňu.
 • Stojte vzpriamene, nohy by nemali byť príliš rozkročené. Majte ich na šírku bokov, špičky smerujú dopredu.
 • Sťahujte vaše PC svaly rovnako ako v predchádzajúcom cvičení. Napnúť na tri sekundy, potom na tri sekundy povoliť a opakovať.
 • Opäť opakujte aspoň 4 série po 10 týchto cvikov na erekciu.

Mohlo by sa zdať, že každá z uvedených cvičebných polôh, zabezpečuje úplne identický tréning pre vaše PC svaly. V skutočnosti sa ale svaly namáhajú pri každej pozícii trochu iným spôsobom. Je dôležité aby ste pravidelne cvičili každý z uvedených cvikov na erekciu.

 

Pilates cviky na zlepšenie erekcie

Pilates ponúka v porovnaní s Kegelovými cvikmi trochu odlišný prístup. Princíp je ale rovnaký – namáhať PC svalstvo. Tieto cviky navyše pôsobia veľmi relaxačne, pracuje sa pri nich s dychom a neprospejú iba telu, ale aj duši. Poďme odhaliť, ako je možné dosiahnuť dobrú erekciu za pomoci cvičenia Pilatesu.

 

Priťahovanie kolien v ľahu na chrbte

Tento cvik je trochu komplikovaný na jeho porozumenie a správne prevedenie. Preto si pozrite aj video, ako ho správne realizovať.

 • Ľahnite si na tvrdšiu podložku. Kolená majte ohnuté, šľapy sa dotýkajú celou plochou podložky. Ruky voľne položte na brucho.
 • Chrbát majte v prirodzene vystretej polohe. Medzi podložkou a spodnou časťou chrbtice by mal vzniknúť malý priestor (tunel).
 • Vydýchnite a zatnite vaše PC svaly. Pomaly odťahujte vaše ľavé koleno smerom von.
 • Potom ho s nádychom opäť veľmi pomaly vráťte do pôvodnej polohy a urobte to isté s vašim pravým kolenom.
 • Precíťte namáhanie vašich PC svalov a nezabúdajte na správne dýchanie. Nemyslite na nič, sústreďte sa iba na dych.
 • Opakujte minimálne desať krát v štyroch sériách.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=az4Na_t60qo[/embedyt]

 

Zdvíhanie nohy v pozícii na chrbte

 • Zaujmite tradičnú pozíciu na pevnej podložke, rovnako ako pri predchádzajúcom cvičení.
 • Vyrovnajte jednu nohu a nechajte ju ležať na podložke.
 • Vydýchnite a vašu vyrovnanú nohu veľmi pomaly zdvihnite do vzduchu.
 • Pomaly sa nadýchnite a spúšťajte nohu nadol smerom k podložke, ale nepoložte ju úplne.
 • Znova nohu zodvihnite a opakujte celý cvik.
 • Cvičte na oboch stranách aspoň desať opakovaní v štyroch sériách.

Pre lepšiu predstavu tohoto cviku na erekciu pripájame aj video.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=fKopMIRtJ4o[/embedyt]

 

Tantra ako cvik na erekciu

Tantrický sex je starobylé indické umenie milovania. I keď sa Tantra nedá priamo nazvať cvičením, pri jej vykonávaní dochádza u muža k výraznému namáhaniu PC svalov a okolo nich sa predsa stále točíme. Takáto forma cvičenia navyše môže byť oveľa príjemnejšia, ako iba osamotené napínanie panvového dna. Pravidelné vykonávanie tantrického sexu bude mať okrem dokonalej erekcie ešte jeden zaujímavý benefit.

Umožní vám to také zblíženie a vzájomné porozumenie s vašou partnerkou, aké by ste inými metódami dosahovali iba veľmi pomaly. Na tantrický sex potrebujete dostatok času. Nejde pri ňom o rýchle uspokojenie zvieracích pudov, ale o premyslenú techniku, ktorá oboch partnerov vynesie až na vrchol extázy. Podmienkou ale je, že takúto formu milovania chcú obaja a sú na ňu pripravený. Je to totiž niečo úplne iné, ako ste boli doposiaľ zvyknutí.

 

Ako na tantrický sex?

 • Vyberte si polohu ktorá vám najviac vyhovuje. Na začiatok je najlepší klasický misionár. Typicky sa ale tantrický sex robí v tureckom sede.
 • Pomaly vniknite vašim penisom do partnerkynej pošvy.
 • Nerobte žiadne prudké pohyby, sústreďte sa na dych. Vnímajte jej vôňu.
 • Pomaly napínajte vaše PC svalstvo. Tým sa penis mierne pohne v partnerke, ktorá to bude cítiť. Opakujte to.
 • Aj partnerka môže napínať svoje PC svalstvo, čo budete pociťovať ako mierne zvieranie penysu v pošve.
 • Buďte trpezliví a nepodľahnite pokušeniu vyvrcholiť.
 • Ak toto cvičenie budete opakovať pravidelne, budete mať nie len dokonalú erekciu ale dokážete presne načasovať aj vašu ejakuláciu.

Tantra samozrejme nie je iba o napínaní PC svalstva. Je za ňou celá filozofia a rituály. Pre naše účely precvičovania erekcie ale postačuje aj tento jednoduchý popis. Ak vás zaujíma viac podrobností o Tantre, pozrite si nasledovné video. My o nej možno napíšeme niekedy nabudúce.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=aFFBTsHjdKE[/embedyt]

 

Aké ďalšie cviky na erekciu existujú?

Budete prekvapení, ale sú to všetky aeróbne cviky. Teda všetky cviky, pri ktorých sa spotíte a zadýchate. Patrí sem na príklad rýchla chôdza, beh bicyklovanie, plávanie a tak ďalej. K podobnému záveru dospeli aj vedci z univerzity Lillebaelt v Dánsku.

Ak teda chcete mať dobrú erekciu, cvičte. Či už to budú Kegelove cviky, alebo akákoľvek iná fyzická aktivita, určite vám neuškodí.

 

Čo ak vám cvičenie na erekciu nepomôže?

Je málo prípadov kedy by Kegelove a ďalšie podobné cviky nepomohli aspoň čiastočne zlepšiť tvrdosť a výdrž erekcie. Ak sa po pravidelnom cvičení nedostavia žiadne výsledky, v cvičení nepoľavujte a skúste upraviť vašu stravu tak, aby zodpovedala zásadám racionálneho stravovania. V prípade že ani tak nedokážete zlepšiť vašu erekciu, poraďte sa s vašim lekárom alebo siahnite po voľnopredajných tabletkách na podporeu erekcie, ktoré určite pomôžu.

erexan - banner

 

 

 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo