Kegelove cviky nie sú len pre ženy. Pomôžu aj pri erekcii

Kegelove cviky
floating-leaf
floating-leaf

Počuli ste už niečo o účinkoch Kegelových cvikov na ženy? Možno ešte neviete, že tieto cviky sú rovnako vhodné aj pre mužov. Cviky mužom umožňujú lepšie ovládať erekciu, predčasnú ejakuláciu a tiež problémy s prostatou.

Kegelove cviky pomáhajú pri predčasnej ejakulácii i problémoch s prostatou

Čo sú Kegelove cviky?

Kegelove cviky pravdepodobne aj vy poznáte ako typ cvičenia, ktoré pomáha ženám posilňovať svaly panvového dna, a teda posilňujú močové ústrojenstvo, maternicu a konečník.

Kegelove cviky naozaj vznikli prioritne na pomoc ženám, konkrétne na úpravu drobných anatomických odchýlok po pôrode, ktoré zapríčiňovali inkontinenciu. Ich autorom je americký gynekológ Arnold Kegel, ktorý ich svetu predstavil ešte v 20. rokoch 19. storočia.

Kegelove cviky by mali byť súčasťou nielen života každej ženy, ale aj muža.

Kegelove cviky sú obzvlášť vhodné, ak máte sedavé zamestnanie, máte problémy s inkontinenciou, chrbticou, máte problémy s počatím potomka, máte predčasnú ejakuláciu či slabú erekciu. Alebo aj vtedy, ak jednoducho chcete vylepšiť svoj sexuálny život. Kegelove cviky nie sú vhodné len na riešenie problémov, ale aj ako ich prevencia.

 

 

Ako cvičiť Kegelove cviky?

Kegelove cviky sú v zásade veľmi jednoduché. Na ich cvičenie nepotrebujete žiadny výstroj,  telocvičňu, ba ani špeciálne oblečenie. Postačí vám skrátka len trochu pokoja a vaše vlastné telo.

Precvičujete pritom pubococcygeálny sval (ďalej len PC sval), ktorý je umiestnený v panvovom dne. Je to sval, ktorý viete vedome ovplyvniť pri zadržiavaní moču alebo pri vytlačení poslednej kvapky.

Kegelove cviky v sede - Erexan.sk

Cvičenie môžete realizovať v sede, v ľahu, v stoji, alebo dokonca aj pri chôdzi. Pred samotným cvičením sa vymočte. Sústreďte sa na svoj PC sval. Postupne ho v pravidelnom rytme sťahujte a uvoľňujte. Začnite v miernej intenzite, a postupne na rytme pridávajte. Pri každom cvičení by ste mali vykonať približne 50 cvikov, teda stiahnutí a uvoľnení PC svalu. Na začiatku ich pravdepodobne nezvládnete v takom veľkom množstve, ale môžete si ich rozdeliť napríklad do sérií po 10 cvikov. Každé stiahnutie a uvoľnenie by pritom malo trvať 1 až 5 sekúnd. Precvičovaním sa bude trvanie predlžovať. Kegelove cviky môžete precvičovať tiež pri močení.

Kegelove cviky by ste mali cvičiť každý druhý deň. Sťahujte a uvoľňujte PC sval v trvaní 1 – 5 sekúnd.

Aby mali Kegelove cviky správny efekt, mali by ste sa im venovať pravidelne a precvičovať ich každý druhý deň. Deň voľna bude slúžiť na regeneráciu svalov. Aj v tomto prípade totiž platí, že by ste svaly nemali prepínať.


Náš tip: Veľmi príjemnou obdobou Kegelových cvikov je ich cvičenie vo dvojici. Zabezpečia vám zároveň omnoho príjemnejšiu predohru.


Kegelove cviky vo dvojici - Erexan.sk

Pozitívne účinky Kegelových cvikov u mužov

  • Cvičením bojujete proti predčasnej ejakulácii. Tajomstvo spočíva v tom, že po osvojení cvikov dokážete lepšie kontrolovať svoj penis, bude pevnejší, a to umožní zlepšiť aj vašu sexuálnu výdrž. Ejakuláciu môžete vedome zastaviť stiahnutím svalov.
  • Jednoduchšie dosiahnete erekciu. Vaša panvová oblasť bude vďaka cvičeniu lepšie prekrvená, čo má pozitívny vplyv nielen na samotné dosiahnutie erekcie, ale aj na jej udržanie.
  • Kegelove cviky vám pomôžu zvýšiť vzrušenie. Naučia vás nielen to, ako jednoduchšie dosiahnuť vyvrcholenie, ale aj to, ako mať kontrolu nad svojím orgazmom. Dokážu vám tak priniesť silnejší či viacnásobný orgazmus.
  • Zvyšujú počet spermií. Kegelove cviky zabezpečia lepšiu produkciu spermií, ktoré vychádzajú zo semenníkov.
  • Cvičením udržiavate zdravú prostatu. Kegelovými cvikmi zároveň udržiavate vašu prostatu v zdravom stave. Ľahšie sa tak vyhnete inkontinencii moču či iným problémom s prostatou. Kegelove cviky odporúčame cvičiť aj v prípade, ak máte za sebou operáciu prostaty. Prostata sa tak rýchlejšie zregeneruje.

Kegelove cviky sú naozaj účinné, ale…

…ale vyžadujú si riadnu dávku vytrvalosti. Ak majú mať skutočne vyššie popísané účinky, musíte ich cvičiť naozaj poctivo, pravidelne a dlhodobo. Veľmi príjemnou alternatívou ku Kegelovým cvikom je aj masturbácia (honenie penisu) – aj takáto aktivita totiž preukázateľne funguje ako prevencia pred zlyhaním erekcie. Platí to však len vtedy, ak je poňatá ako cvičenie a nie je iba nástrojom na samoukájanie.

 

Ak však na Kegelove cviky nemáte čas alebo trpezlivosť, alebo si chcete užiť sexuálne radovánky omnoho skôr, odporúčame vám pre podporu vášho zdravého sexuálneho života užívať prírodné výživové doplnky, akými sú tabletky na erekciu Erexan.

Erexan je prípravok, ktorý účinne pomáha pri erektilnej dysfunkcii, zvýšení libida a chuti na sex a predĺženie pohlavného styku. Nie je potrebné, aby ste ho užívali dlhodobo. Stačí, ak pár minút pred sexom užijete 1 – 2 tabletky Erexanu a môžete si užívať ich 36-hodinový účinok. Na rozdiel od iných prípravkov na erekciu dostupných na lekársky predpis, akými je napríklad Viagra, nespôsobuje žiadne nepríjemné vedľajšie účinky ako bolesť hlavy, rozmazané videnie či začervenanie tváre.

Všetky informácie o cene Erexanu nájdete v časti Objednávka. Objednajte si teda Erexan na www.erexan.sk alebo si ho kúpte v niektorej z lekární po celom Slovensku. Môžete si tak užívať sexuálne radovánky okamžite, bez čakania na účinok Kegelových cvikov.


Náš tip: Pri problémoch s prostatou odporúčame užívať tabletky na prostatu Fixoprost.


Zhrnutie

  • Kegelove cviky sú cviky na posilnenie panvového dňa, ktoré sú užitočné tak pre ženy, ako aj pre mužov.
  • U mužov cviky bojujú proti predčasnej ejakulácii, zlepšujú erekciu a udržiavajú zdravú prostatu.
  • Ak nemáte trpezlivosť na pravidelné cvičenie, použite tabletky na erekciu Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo