Problém s erekciou

floating-leaf
floating-leaf

Ako vyriešiť nepríjemný problém s erekciou?

Skoro každý sa už stretol s týmto nie príliš príjemným problémom. Či už sa jednalo o dosiahnutie alebo udržanie erekcie, vo väčšine prípadov však tento problém pominie a nie je nutná žiadna liečba ani iné opatrenia. Avšak ak u Vás problém s erekciou pretrváva dlhšie, je potreba zasiahnuť a hľadať riešenie.

Problém s erekciou by mohol poškodiť nie len Vaše sebavedomie ale pochopiteľne aj Váš vzťah s partnerom. Zabudnite na reči, že je to iba vo Vašej hlave. Áno, je to jedna z možností, dnes však tá menej pravdepodobná. Bohužiaľ, dnes sú častejšími príčinami tie fyzické. Ako to zistíte? Muž má väčšinou 3 až 5 erekcií za noc. Ak niekedy mávate erekciu ráno, viete, že príčina nie je fyzická.

Aké môžu byť príčiny?

Hormóny, nervy, cievy ale aj mozog. To všetko ovplyvňuje funkciu správnej erekcie. Napríklad taká nízka hladina testosterónu môže spôsobiť nie len problém s erekciou ale aj zníženie sexuálneho apetítu. Tieto problémy samozrejme pribúdajú spolu s vekom a preto sú fyzické príčiny častejšie u starších mužov a naopak u tých mladších sú to predsa len skôr tie emocionálne.

problém s erekciou - príčiny

Veľmi častými sú rôzne ochorenia ako cukrovka, zlý krvný obeh alebo vysoký krvný tlak. Ochorenia srdca alebo štítnej žľazy vedia narobiť tiež nepeknú šarapatu. Poškodenie nervov po operácii prostaty alebo poranenie miechy tiež nie je neobvyklou príčinou. Následky, však môžu mať pôvod aj v iných ochoreniach. Často však nie v ochorení samotnom ale napríklad v liekoch, ktoré na ochorenie užívate. Sú nimi lieky na krvný tlak, srdcové lieky, lieky na spanie alebo na liečbu peptického vredu.

Medzi psychické príčiny patria stres, strach, úzkosť, hnev alebo depresia. V takom prípade ešte zhoršené o antidepresíva, ktoré Vašej erekcii vôbec neprospievajú. Pôvodom môže byť aj obyčajná komunikácia s partnerom. Keď máte pocit zlyhania alebo opakované pochybnosti, nečakajte od svojho náradička extra výkon, však ho odpisujete skôr ako k niečomu vôbec dôjde.

 

 

Ako napraviť problém s erekciou?

Skôr ako skontaktujete svojho lekára, môžete vykonať zopár domácich opatrení. Pred tým ako začnime od tých najpríjemnejších a najjednoduchších opatrení, pozrite si infografiku na tomto odkaze.. Tou prvou je nájsť si čas na relax a dopriať si dostatok odpočinku. Pre tvrdú erekciu je dôležitý správny krvný obeh, a tak cvičeniekonzumácia zdravej stravy urobia taktiež svoje. Držte sa týchto overených rád na zlepšenie erekcie.

Teraz k tým zložitejším a asi nie najpríjemnejším radám. Ak ste sa doteraz so svojím partnerom nerozprávali o sexe a Vašom vzťahu otvorene, začnite. Ak s tým máte problém nebojte sa navštíviť kľudne aj poradňu. Ak sa totiž nedokážete o sexe otvorene porozprávať, má to vplyv na sexuálnu intimitu Vás oboch. Tým pre väčšinu najťažším bojom bude však obmedzenie fajčenia, alkoholu a prípadne ďalších drog. Tie sú častým a silným zdrojom spôsobujúcim problém s erekciou.

Liečba erektilnej disfunkcie

Na nasadenie správnej liečby je potrebné poznať najskôr príčinu problému. Existuje nie jedna možnosť. Tu sú niektoré z nich:

 • Lieky vložené do močovej trubice
 • Perorálne užívanie liekov na erekciu
 • Injekcie do penisu
 • Operácia
 • Vákuové pumpy
 • Liečba rázovou vlnou

Injekcie na erekciu

Táto liečba je na našom trhu známa už od roku 1995. Účinnou látkou je hormón, ktorý patrí do skupiny prostaglandínov. Tie sa prirodzene tvoria v ľudskom organizme, a teda nejde o žiadnu cudzorodú látku. Vďaka tomu prakticky nehrozia žiadne nežiadúce účinky. Tento hormón rozširuje cievyzlepšuje prívod krvi do toporivých telies penisu. Vravíme teda o vazodilačnom účinku.

Injekcie na erekciu

Podávanie preparátu môžeme prirovnať k tomu, keď si človek s cukrovkou podáva inzulín s tým rozdielom, že liek na zlepšenie erekcie sa v tomto prípade vpichuje priamo do penisu. Jeho podávanie je teda celkom jednoduché a má 95%-nú účinnosť. Celý postup tejto aplikácie Vás naučí vyškolený lekár a naučí Vás ako si injekciu podať sám, pred stykom.

Účinok nastúpi do 15 minúttrvá priemerne 60 až 90 minút. Dobrou správou je, že účinok trvá aj po vyvrcholení. Liek okrem okamžitého účinku aj posilňuje erektilné tkanivo penisu. Tým zabezpečuje spontánnu erekciu a po sérií injekcií sa môže zlepšiť prirodzená schopnosť dosiahnuť erekciu a vy už injekcie potrebovať nebudete.

Liečba erekcie rázovou vlnou

Rázová vlna je účinná a bezpečná metóda ako liečiť problém s erekciou. Vďaka tejto liečbe si už pekné chvíle s partnerkou nemusíte vopred plánovať. Získate totiž opäť kvalitný intímny život. Táto vlna nízkej intenzity vyvoláva novotvorbu cievzlepšuje krvné zásobenie penisu, čo Vám zabezpečí možnosť znova dosiahnuť kvalitnú erekciu. Rázová vlna sa podobne ako injekcie v predošlom prípade aplikuje priamo do penisu. Je potrebné absolvovať niekoľko sedení, kým sa dostavia prvé účinky.

Existuje staršia fokálna alebo ložisková liečba, ktorá však nepôsobí po celej dĺžke penisu. Je potrebné absolvovať aspoň 12 sedení počas 9 týždňov. Úspešnosť sa pohybuje medzi 50 až 80%. Druhou možnosťou je lineárna liečba, ktorá pôsobí po celej dĺžke penisu a stačí absolvovať 4 sedenia a to za jeden mesiac. Tu sa úspešnosť pohybuje okolo 90%.

Výhody rázových vĺn

 • Bezbolestná a neinvazívna liečba
 • Nie sú známe vedľajšie účinky
 • Odstránia erektilnú dysfunkciu na niekoľko mesiacov
 • Liečba trvá iba jeden mesiac
 • Úspešnosť liečby 90%

Lieky na erekciu

Ako však riešiť problém s erekciou bez nutnosti zákrokov a, injekcií? Riešením nie je nič iné ako notoricky známe lieky na zlepšenie erekcie. Medzi ne patria napríklad sildefil (viagra), vardenafil (levitra) a tadalafil (ciacis). Tieto lieky sú zvané ako inhibítory fosfodiesterázy-5 (PDE5). Účinkujú po 15 – 45 minútach. Dajte si, ale pozor. Tieto lieky môžu mať aj vedľajšie účinky. Od bolesti svalov až po infarkt. Ak ste mali závažné srdcové ochorenia, srdcové zlyhanie, veľmi vysoký alebo nízky krvný tlak, buďte obzvlášť opatrný pri užívaní PDE5 inhibítorov.

Tabletky Erexan

Pred užívaním týchto liekov na erekciu je potrebné dôkladné vyšetrenie pacienta odborným lekárom. Toto vyšetrenie je nutné, aby sa mohol nastaviť správny spôsob liečby a predísť tak nežiadúcim komplikáciám.

Vieme že málo ktorý z nás chlapov má chuť chodiť so svojim penisom po doktoroch. Preto je fajn, v prom kroku vyskúšať tabletky na erekciu, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis.

Takýmto prípravkom ktorý môže zlepšiť Erekciu je aj Erexan. Obsahuje známu účinnú látku podporujúcu vylučovanie testosterónu – Tribulus Terestris a ďalšie koncentrované aminokyseliny. Vďaka silnému zloženiu, Erexan priaznivo vplýva pri problémoch s erekciou.

Ako vidíte, je množstvo spôsobov ako môžete vyriešiť váš problém s erekciou. Riešenie za pomoci injekcií môže byť bolestivé a nie každý znesie pohľad na ihlu vnikajúcu hlboko do útrob svojho penisu. Liečba rázovími vlnami je zase trocha zdĺhavejšia metóda, ale oproti ihle, rozhodne menej bolestivá. Môže byť však finančne náročnejšia. Lieky na predpis si budú vyžadovať podrobnejšie vyšetrenie vášho náradička, čo môže byť pre mnohých neprípustné. Na druhej strane však môžete využiť voľnopredajné tabletky na erekciu, ktoré nevyžadujú žiadne predchádzajúce vyšetrenie. Ťažko povedať ktorý z menovaných spôsobov je výhodnejší. Myslíme si že je to veľmi individuálne a každý si musí nájsť ten svoj spôsob, ktorý mu najviac vyhovuje. Odporúčame však pri testovaní postupovať systematicky od tých najjednoduchších metód na zlepšenie erekcie, až po tie radikálnejšie. Je totiž veľmi pravdepodobné, že vôbec nebudete potrebovať injekcie ba dokonca ani žiadne rázové vlny, ale postačia vám aj voľnopredajné tabletky na erekciu. Môžete tak ušetriť hromadu času, stresu a bolesti.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo