Vardenafil – ďalšia účinná látka liekov na erekciu

Vardenafil sex
floating-leaf
floating-leaf

Erektilná dysfunkcia sa lieči aj liekmi s obsahom vardenafilu 

Po sildenafile a tadalafile patrí vardenafilu tretie miesto medzi účinnými látkami na liečbu erektilnej dysfunkcie. Čím sa však vardenafil odlišuje od ostatných látok? Čítajte ďalej, prezradíme vám to v nasledujúcich riadkoch. 

Čo je vardenafil? 

Vardenafil patrí do skupiny liekov inhibítory fosfodiesterázy typu 5, ktoré sa používajú na liečbu erektilnej dysfunkcie. Lieky tejto skupiny účinkujú tak, že zvyšujú prietok krvi do penisu počas sexuálnej stimulácie, čo spôsobuje erekciu. 

Po sildenafile a tadalafile patrí vardenafilu tretie miesto medzi účinnými látkami na liečbu erektilnej dysfunkcie. Medzi preparáty s obsahom vardenafilu patria lieky Levitra, Vivanza či Staxyn. Lieky s obsahom vardenafilu sú dostupné výhradne na lekársky predpis. 

Náš tip: Viac informácií o lieku Levitra nájdete v článku Liek na erekciu Levitra – čím je iný? 

Indikácie a kontraindikácie pre užívanie liekov s obsahom vardenafilu sú podobné, ako je to pri iných inhibítoroch PDE5. Keď sa pozrieme na porovnanie vardenafilu s inými účinnými látkami, v parametroch rýchlosť nástupu účinku je porovnateľný so sildenafilom. Parameter trvanie účinku je v prípade vardenafilu úplne totožné ako pri sildenafile. 

Účinná látkaLieky / generikáUžitie pred sexuálnou aktivitouNástup účinkuTrvanie účinku
VardenafilLevitra / Vivanza25 – 60 minút25 – 60 minút4 – 5 hodín
SildenafilViagra / Sildenafil60 minút30 – 60 minút4 – 5 hodín
AvanafilSpedra15 – 30 minút15 – 30 minút6 – 7 hodín
TadalafilCialis / Tadalafil, Revestad30 minút30 minút36 hodín
Porovnanie účinných látok, Zdroj: Solen.sk

Okrem erektilnej dysfunkcie môže byť vardenafil indikovaný aj pri liečbe predčasnej ejakulácie, kde môže výrazne predĺžiť čas od penetrácie po ejakuláciu. 

Ako užívať vardenafil? 

Vardenafil vo forme filmom obalenej alebo rýchlo rozpustnej tablety sa užíva podľa potreby, cca 25 – 60 minút pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Po mastnom jedle môže byť nástup účinku oddialený. 

Neužívajte vardenafil častejšie ako jedenkrát za 24 hodín. Ak máte zdravotné ťažkosti alebo užívate lieky, váš lekár vám môže odporučiť, aby ste ho užívali menej často. Pozorne dodržiavajte pokyny v príbalovom letáku a užívajte ho podľa pokynov svojho lekára.  

Vedľajšie účinky vardenafilu

Bežné nežiaduce reakcie na liek sú podobné ako pri iných inhibítoroch PDE5. Medzi časté vedľajšie účinky patrí najmä nevoľnosť. Zriedkavými vedľajšími účinkami sú bolesti brucha, chrbta, svalov a kĺbov, citlivosť na svetlo, abnormálne videnie, bolesť očí, opuch tváre, nízky krvný tlak, búšenie srdca, zrýchlenie srdcového rytmu, vyrážka, svrbenie a pretrvávajúca až bolestivá erekcia. K možným vedľajším účinkom patria tiež srdcový záchvat a náhla strata sluchu. 

Vardenafil patrí do skupiny liekov inhibítory PDE5, ktoré sa používajú na liečbu erektilnej dysfunkcie. Jeho užívanie môže spôsobovať nežiaduce vedľajšie účinky.

Ako na erekciu bez vedľajších účinkov? 

Okrem toho, že lieky na erekciu vrátane vardenafilu spôsobujú množstvo vedľajších účinkov, treba zdôrazniť ešte jednu vec. Vardenafil erektilnú dysfunkciu nelieči a nezvyšuje ani sexuálnu túžbu. Ak chcete ísť na erekciu postupne, prírodnou cestou, vyskúšajte najskôr výživové doplnky na prírodnej báze. 

Tabletky na erekciu Erexan obsahujú prírodné extrakty, akými sú napríklad kotvičník zemný, maca, grifónia, ženšen, teobromín či schizandra sinensis, ktorých účinnosť je posilnená aminokyselinami, minerálmi a vitamínmi.  Značka Erexan vám ponúka hneď niekoľko možností, ktoré vám pomôžu riešiť špecifické problémy. Vyberte si niektorý z tabletiek na potenciu Erexan Standard, Erexan Kontrol alebo Erexan Stabil a vyriešte svoje problémy s erekciou a predčasnou ejakuláciou. 

Zhrnutie

  • Vardenafil je jednou z účinných látok používaných v liekoch na erekciu.
  • Užívanie liekov s obsahom vardenafilu so sebou bežne prináša aj negatívne vedľajšie účinky.
  • Pre podporu erekcie prírodnou cestou vyskúšajte tabletky na erekciu Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo