Liek na erekciu Levitra – čím je iný?

Levitra na erekciu
floating-leaf
floating-leaf

Obrázok – zdroj: Adc.sk

Levitra – liek na erekciu s obsahom vardenafilu

Najmenej 10 % mužov má niekedy problém dosiahnuť alebo udržať erekciu. Jedným z riešení je užívanie liekov na liečbu erektilnej dysfunkcie. Medzi dostupné v našich končinách patrila ešte donedávna Levitra – liek, ktorý na rozdiel od generík Viagry neobsahuje účinnú látku sildenafil, ale jeho účinnosť zabezpečuje vardenafil. 

Držiteľom rozhodnutia o registrácii a výrobcom lieku Levitra je nemecká firma Bayer Pharma AG. Podľa oznamu Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) k tomuto produktu boli od augusta 2019 dodávky tohto lieku na Slovensko ukončené. 

Na rozdiel od iných liekov na erekciu, ako sú napríklad Modrasil, Vigrande či Vizarzin, Levitra neobsahuje účinnú látku sildenafil, ale vardenafil. Toto liečivo patrí do skupiny liekov inhibítory fosfodiesterázy typu 5. Po sildenafile a tadalafile patrí vardenafilu tretie miesto medzi účinnými látkami na liečbu erektilnej dysfunkcie. 

Levitra na lekársky predpis

Podľa databázy liečiv Adc.sk je Levitra liek, ktorý sa používa sa na liečbu dospelých mužov s erektilnou dysfunkciou – stavom, ktorý zahŕňa ťažkosti s dosiahnutím alebo udržaním erekcie.

Levitra je liek na erekciu, ktorý účinkuje len pri sexuálnej stimulácii, a to tak, že znižuje účinok prirodzenej chemickej látky v tele, ktorá spôsobuje zrušenie erekcie. Levitra by mala umožniť dostatočne dlhú erekciu na uspokojivé dokončenie sexuálnej aktivity.

Sú to oranžové, filmom obalené tablety, ktoré sú označené krížom BAYER na jednej strane a silou (v mg) na druhej strane. Liek je podobne ako iné lieky na erekciu dostupný výhradne na lekársky predpis. Pred samotnou liečbou musí totiž lekár vykonať zdravotnú anamnézu a fyzické vyšetrenie, ktoré sú potrebné pre stanovenie diagnózy erektilnej dysfunkcie a určenie jej možných príčin.

Levitra je liek určený na liečbu dospelých mužov s erektilnou dysfunkciou, ktorý obsahuje účinnú látku vardenafil. Liek je dostupný výhradne na lekársky predpis.

Užívanie Levitry

Odporúčaná dávka je 10 mg, ktoré sa majú užiť podľa potreby približne 25 až 60 minút pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Tabletu užite vcelku a zapite pohárom vody. Ak užijete liek s jedlom, ktoré má vysoký obsah tuku, nástup účinku môže byť oneskorený. Neodporúča sa súčasné užívanie lieku s grapefruitovou šťavou a takisto ani požitie alkoholických nápojov – tie totiž môžu ťažkosti s erekciou zhoršiť. 

Ak sa vám zdá, že účinok je priveľmi silný alebo priveľmi slabý, lekár môže dávku zvýšiť na 20 mg alebo znížiť na 5 mg. Nikdy však neprekračujte maximálnu odporúčanú dávku 20 mg jedenkrát denne. 

Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa pohárom vody (nezapíjať grapefruitovým džúsom). Liek sa má užiť približne 25-60 minút pred plánovanou sexuálnou aktivitou. Liek sa môže užiť nezávisle od jedla. Nástup účinku môže byť oneskorený po užití s jedlom s vysokým obsahom tuku.

Vedľajšie účinky pri užívaní Levitry

Užívanie lieku môže spôsobiť vedľajšie účinky, ako sú zhoršenie alebo strata videnia alebo sluchu. Medzi ďalšie vedľajšie účinky patria:

  • veľmi časté: bolesť hlavy,
  • časté: závrat, nával horúčavy, upchatý nos alebo nádcha, porucha trávenia,
  • menej časté: opuch kože a slizníc vrátane opuchu tváre, pier alebo hrdla, porucha spánku, – mravčenie a znížená citlivosť na dotyk, ospalosť, sčervenenie oka, účinky na farebné videnie, bolesť oka alebo očné ťažkosti, citlivosť na svetlo, zvonenie v ušiach, točenie hlavy, rýchly tep srdca alebo búšenie srdca, dýchavičnosť, upchatý nos, reflux pažeráka, zápal žalúdka, bolesť brucha, hnačka, vracanie; nevoľnosť, sucho v ústach, zvýšené hladiny pečeňových enzýmov v krvi, vyrážka, sčervenenie kože, bolesť chrbta alebo svalov; zvýšené svalové enzýmy v krvi,, stuhnutosť svalov, predĺžené erekcie, pocit ťažoby,
  • zriedkavé: zápal očí, alergická reakcia, úzkosť, strata vedomia, strata pamäti, záchvaty kŕčov,  zvýšený tlak v očiach, zvýšené slzenie, srdcový záchvat, zmenený tep srdca, angína pectoris,  vysoký alebo nízky tlak krvi, krvácanie z nosa, vplyv na výsledky krvných testov na kontrolu funkcie pečene, citlivosť kože na slnečné svetlo, bolestivé erekcie, bolesť na hrudníku,
  • veľmi zriedkavé alebo neznáme: krv v moči, krvácanie z penisu, prítomnosť krvi v semene.

Erexan ako náhrada liekov na predpis

Ak uvažujete nad alternatívou liekov na predpis, určite vyskúšajte tabletky na potenciu Erexan. Erexan je certifikovaný výživový doplnok, ktorý sa úspešne používa pri problémoch s erekciou. Dokáže zvýšiť chuť na sex, predĺžiť sexuálny styk a zlepšiť celkovú potenciu a sexuálnu výkonnosť. Stačí užiť 1 – 2 tabletky niekoľko minút pred pohlavným stykom a zaistí vám sexuálnu energiu až na 36 hodín.

Zhrnutie

  • Levitra je liek na erekciu, ktorý obsahuje účinnú látku vardenafil.
  • Podobne ako sildenafil, aj vardenafil môže spôsobiť množstvo nepríjemných vedľajších účinkov.
  • Pre sexuálny zážitok bez vedľajších účinkov vsaďte na výživové doplnky Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo