Máte problém s erekciou? Vyskúšajte ženšen

Ženšen
floating-leaf
floating-leaf

Ženšen v tradičnej ázijskej medicíne pomáha s erekciou i potenciou

Problémy s erekciou, ako sú napríklad predčasná ejakulácia, dlhotrvajúci nástup erekcie, nedostatočná erekcia alebo nízke libido nie sú, žiaľ, u mnohých mužov ničím výnimočným. Príroda našťastie pozná hneď niekoľko spôsobov, ako s týmto problémom pomôcť. Jedným z nich je aj ženšen. 

Čo je ženšen?

Ženšen (bot. všehoj ázijský, lat. panax ginseng) je východoázijská liečivá rastlina s repovitým koreňom. Prirodzene sa vyskytuje v Číne, Thajsku či Japonsku. Je to 30 – 60 cm bylinka, ktorej podzemnú časť tvorí mohutná koreňová hlava. 

Práve koreň je zároveň najčastejšie užívanou časťou ženšenu. Suší sa buď na slnku, čím vzniká biely ženšen alebo sa parí v cukrovom alebo bylinnom náleve a následne sa vcelku suší umelým teplom, čím vzniká červený ženšen

Vďaka svojim pozitívnym účinkom sa v tradičnej ázijskej medicíne používa už viac ako 5 000 rokov a zaraďuje sa medzi najznámejšie exotické liečivé rastliny. Dalo by sa povedať, že ženšen je takmer všeliek. Má totiž preukázateľný efekt na fyzické i duševné zdravie. Pomáha pri:

 • srdcovo-cievnych ochoreniach,
 • neurologických problémoch a poruchách centrálnej nervovej sústavy 
 • metabolizme tukov,
 • regenerácii svalov a fyzickej námahe,
 • alergiách,
 • chronických zápaloch, 
 • kŕčových žilách,
 • hemoroidoch,
 • strese, únave a depresiách,
 • zlepšení pamäti a koncentrácie,  
 • podpore imunitného systému.

Ženšen na podporu erekcie

Traduje sa, že táto všestranná bylinka je mimoriadne účinná aj v oblasti podpory erekcie a potencie. Pôsobí totiž ako prírodné afrodiziakum a jej užívanie efektívne zvyšuje libido

Ženšen totiž obsahuje ginsenosidy – zlúčeniny, ktoré vyvolávajú účinky podobné steroidom. Tieto látky dokážu zlepšiť sexuálne funkcie tým, že zvyšujú množstvo oxidu dusnatého v tkanive penisu. Práve ten umožňuje, aby sa oblasť penisu naplnila krvou a došlo k dosiahnutiu erekcie. Okrem toho ženšen tiež zlepšuje vytrvalosť a krvný obeh, čo tiež prispieva k skvalitneniu erekcie. 

V reprodukčnej oblasti sa však táto bylinka nepoužíva len u mužov, ale i u žien, a to pri liečbe neplodnosti. Zároveň však treba povedať aj to, že účinky ženšenu neboli dodnes dostatočne vedecky preukázané. Účinky môžu byť navyše nepredvídateľné a veľmi premenlivé.  

Ženšen patrí medzi najznámejšie exotické liečivé rastliny. Má všestranné účinky a je mimoriadne účinný aj v oblasti podpory erekcie a potencie. 

Kde ženšen získať? 

Hoci ženšen pochádza z Ázie, dokážete si ho vypestovať aj vo svojej záhradke, alebo dokonca na balkóne. Naše klimatické podmienky znáša totiž veľmi dobre. Ženšen si tak dokážete vypestovať doma priamo zo semien. 

Ženšen si samozrejme môžete zadovážiť aj v obchodoch ako čaj, sirup alebo vo forme iných produktov s výťažkami z tejto rastliny. Medzi najpohodlnejšie na užívanie patria tablety či kapsuly s extraktom ženšenu. Výživové doplnky s obsahom ženšenu sú samozrejme voľnopredajné a na ich kúpu nepotrebujete na rozdiel od liekov na predpis recept od špecialistu.

Erekciu podporujú aj ďalšie bylinky

K podpore erekcie a potencie prispievajú aj ďalšie bylinky. Okrem ženšenu sú to napríklad aj maca peruánska či kotvičník zemný. Ak hľadáte vhodný prípravok s obsahom týchto bylín, ktorých účinky boli navyše aj vedecky preukázané, odporúčame vám výživový doplnok Erexan. Extrakty z týchto dvoch bylín dopĺňajú aj aminokyseliny L-Arginín, L-Lysín, L-Ortinín a L-Cytrulín, ktoré zvyšujú účinnosť prírodných výťažkov. Erexan teda funguje ako tabletky na potenciu a získate s ním komplexnú pomoc pri problémoch s erekciou či nedostatočnou výdržou pri milostnom akte.

Náš tip: O účinkoch ďalších byliniek na podporu erekcie si prečítate v článku Pri sexe vám pomôžu bylinky na erekciu.

Zhrnutie

 • Ženšen je všeliek, ktorý sa v tradičnej ázijskej medicíne využíva už viac ako 5 000 rokov. 
 • Okrem iného prispieva aj k podpore erekcie a potencie u mužov.
 • Výťažky z macy a kotvičníka obsahujú aj tabletky na erekciu Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo