Teobromín v kakau vplýva na oddialenie ejakulácie

Teobromín - kakaové bôby
floating-leaf
floating-leaf

Vašu potenciu dokáže podporiť aj čokoláda

Pri problémoch s erekciou, akou sú predčasné vyvrcholenie, dokážu pomôcť aj prírodné extrakty. Jedným z nich je aj teobromín, ktorého hlavným zdrojom je kakao. 

Čo je teobromín?

Teobromín (lat. theobroma cacao) je purínový alkaloid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kakaových bôboch. Jeho hlavným zdrojom je teda kakao, prášok z fermentovaných semien kakaovníka. Ten okrem teobromínu obsahuje aj príbuzné alkaloidy teofylín a kofeín. Teobromín patrí medzi biologicky najúčinnejšie molekuly čokolády. 

Kakao alebo čokoláda sú oddávna známe svojimi povzbudzujúcimi účinkami na ľudský organizmus. Avšak konzumácia veľkého množstva teobromínu môže byť nebezpečná. Hoci jeho množstvo napríklad v čokoláde nie je dostatočne veľké, aby bolo pre ľudí nebezpečné, konzumácia príliš veľkého množstva čokolády môže mať vedľajšie účinky u starších ľudí. Toxicky však pôsobí na psy, mačky, hlodavce, papagáje alebo kone, pre ktorých môže byť veľká dávka až smrteľná. 

Viete, že…  
alkaloidy sú homogénnou skupinou dusíkatých zlúčenín zásaditého charakteru, ktoré majú fyziologický efekt na ľudí alebo iné živočíchy? Alkaloidy majú rôznorodé účinky, niektoré z nich sa používajú ako liečivá, iné fungujú ako omamné látky alebo sú dokonca toxické.

Aké sú účinky teobromínu?

Teobromín

  • stimulačný účinok na organizmus, ktorý je dlhotrvajúci, a zároveň jemný – teobromín patrí k tzv. analeptikám, ktoré pri vhodnom používaní stimulujú určité oblasti ústrednej nervovej sústavy, 
  • v medicíne sa používa ako diuretikum (liek na odvodňovanie), vazodilatans (liek rozširujúci cievy) a srdcový stimulant,
  • spolu s inými molekulami zvyšuje fyziologickú hladinu endorfínov v mozgu, čo spôsobuje príjemné až euforické pocity,
  • je účinný proti kašľu – v porovnaní s kodeínom je jeho účinnosť trikrát vyššia a pacientom pri užívaní nehrozí toľko vedľajších účinkov. 

Teobromín na potenciu

Čokoláda vo všeobecnosti sa považuje za výborné afrodiziakum. Okrem samotného teobromínu totiž obsahuje aj fenyletylamín, psychostimulant zodpovedný za vzrušenie nevyhnutne potrebné k erekcii. Tieto dve látky vo vzájomnej kombinácii zvyšujú libido a zlepšujú potenciu.

Náš tip: Prečítajte si o ďalších afrodiziakách v článku Ktoré je najúčinnejšie afrodiziakum pre mužov a ženy? 

Teobromín navyše stimuluje srdcovú činnosť, rozširuje cievy a spolu s ďalšími aminokyselinami pôsobí na tvorbu oxidu dusnatého, ktorý dokáže zabezpečiť lepšie prekrvenie penisu.

Teobromín pôsobí na tvorbu oxidu dusnatého, ktorý podporuje lepšie prekrvenie penisu.

Aby ste svojmu organizmu dopriali tieto účinky, nemusíte samozrejme konzumovať len čokoládu. Teobromín získate aj vo forme extraktu a je účinnou zložkou mnohých prírodných doplnkov. Teobromín je tiež súčasťou tabletiek Erexan, konkrétne produktu Erexan Kontrol, výživového doplnku na oddialenie ejakulácie, predĺženie pohlavného styku a podporu erekcie

Okrem samotného teobromínu obsahuje extrakty z ďalších byliniek na erekciukotvičníka zemného, grifónie, ženšenu, macy peruánskej, ktoré sú pre vyššiu účinnosť doplnené aminokyselinou L-Arginín a zinkom. Stačí užiť 2 kapsuly 60 minút pred plánovaným pohlavným stykom a prinesie vám oddialenie vyvrcholenia, zvýšenie tvrdosti erekcie a opakovanú erekciu. 

Takže, vychutnajte si dlhé a vášnivé milovanie. S tabletkami Erexan Kontrol budete mať svoje vyvrcholenie pod kontrolou.

Zhrnutie

  • Teobromín je alkaloid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kakaových bôboch.
  • Vďaka svojim účinkom na tvorbu oxidu dusnatého dokáže zabezpečiť lepšie prekrvenie penisu. 
  • Teobromín je súčasťou výživového doplnku Erexan Kontrol na oddialenie ejakulácie a predĺženie pohlavného styku. 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo