Známa neznáma grifónia – aký má vplyv na predčasnú ejakuláciu

floating-leaf
floating-leaf

Africká grifónia pôsobí aj na vašu erekciu

Možno to poznáte. Ak muž príliš rýchlo vyvrcholí, dokáže to znepríjemniť intímny život oboch partnerov. Ak chcete riešiť tento problém prírodnou cestou, pomôcť vám môžu rôzne bylinky. Jednou z nich je aj – v našich končinách nie veľmi známa – grifónia. 

Čo je to grifónia a aké sú jej účinky? 

Grifónia, známa aj pod odborným názvom griffonia simplicifonia, je rastlina, ktorá sa používa v tradičnom africkom liečiteľstve. Je to liana, ktorá dorastá až do výšky troch metrov a prirodzene sa vyskytuje v afrických trópoch, a to najmä v krajinách okolo Guinejského zálivu.

Dá sa povedať, že u nás táto rastlina nie je veľmi známa. To však nemení nič na to, že z farmakologického hľadiska je značne významná. Využíva sa najmä vďaka svojmu vysokému obsahu aminokyseliny s názvom 5-hydroxytryptofan (5-HTP), ktorá hrá dôležitú úlohu v procese tvorby hormónu serotonínu

Vedeli ste, že…  
serotonín sa označuje aj ako hormón šťastia a jeho nedostatok spôsobuje zmeny nálad, depresiu či poruchy spánku? Jeho tvorba je ovplyvnená spánkom a svetelným žiarením. Zo serotonínu sa v noci tvorí melatonín. 

Vzhľadom na jej pozitívne účinky pri liečbe ochorení nervového pôvodu sa extrakt zo semien grifónie používa v rôznych prípravkoch, ktoré sa užívajú pri nespavosti, úzkosti, či dokonca pri ľahších a stredných depresiách. Vyššia hladina serotonínu totiž zbavuje nervozity a vyvoláva pocity pohody a uvoľnenia. 

Okrem toho, že grifónia pôsobí ako prírodné antidepresívum, zároveň znižuje aj chuť do jedla, a preto sa používa aj v rôznych prípravkoch na chudnutie. Serotonín navyše dokáže tlmiť bolesť svalov a hlavy, a je účinný aj pri liečbe migrény. Grifónia okrem toho zmierňuje kašeľ a pomáha aj pri liečbe kožných infekcií

Okrem týchto účinkov má však ešte jeden – a ten vás bude zaujímať zrejme najviac. Griffonia simlicifonia má totiž pozitívny vplyv na oddialenie ejakulácie pri sexuálnom styku. 

Zdroj: Wikimedia.org

Grifónia a jej účinky na predčasnú ejakuláciu

Pýtate sa, ako teda môže grifónia prispieť k oddialeniu ejakulácie? Celkom jednoducho. Pomáha totiž znížiť nervozitu, ktorá je spojená s obavami z prípadného zlyhania v posteli. Navodzuje tak pocit psychického komfortu a – ako všetci vieme – psychika zohráva aj pri sexe veľmi dôležitú úlohu. Veď nie nadarmo sa grifónia využívala už v tradičnej africkej medicíne ako podporný sexuálny prostriedok na zvýšenie libida.

Grifónia pomáha znížiť nervozitu spojenú s obavami zo zlyhania pri sexe, a prispieva tak k oddialeniu ejakulácie.

Náš tip: Prečítajte si aj o účinkoch iných byliniek v článku Pri sexe vám pomôžu bylinky na erekciu.

Výživové doplnky pre plnú kontrolu nad vyvrcholením

Zo semien grifónie sa najčastejšie vyrába extrakt, ktorý sa rozdeľuje do kapsúl, aby bolo možné dodržať odporúčanú dennú dávku. Rovnako je to aj v prípade tabliet Erexan Kontrol, ktoré obsahujú koncentrovanú zmes účinných látok. Okrem extraktu griffonia simplicifolia sú to aj extrakty kotvičníka zemného, ženšenu, teobromínu a koreňa maca, aminokyselina L-Arginín a minerál zinok. Unikátna kombinácia týchto látok slúži na oddialenie ejakulácie, predĺženie pohlavného styku a podporu erekcie. Stačí užiť 2 tablety 60 minút pred plánovaným pohlavným stykom. 

Takže, vychutnajte si dlhé a vášnivé milovanie. Erexan vám pomôže pritom, aby ste mali svoje vyvrcholenie plne pod kontrolou.

Zhrnutie

  • Grifónia (griffonia simlicifonia) je africká rastlina, ktorá prispieva k tvorbe serotonínu.
  • Užívanie extraktu z grifónie pomáha potlačiť nervozitu pri sexuálnom styku, a umožniť tak oddialenie ejakulácie.
  • Pre lepšie účinky kombinujte grifóniu s ďalšími účinnými extraktmi vo výživovom doplnku Erexan Kontrol.  

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo