Schizandra sinensis – mnoho názvov, mnoho účinkov

Schizandra sinensis
floating-leaf
floating-leaf

Všeliek schizandra sinensis zlepšuje aj erekciu a potenciu

Schizandra sinensis nie je u nás veľmi známa. Má však množstvo liečivých účinkov, ktoré určite stoja za pozornosť. Táto všestranná rastlina dokáže pomôcť aj pri problémoch s erekciou a potenciou.

Čo je schizandra sinensis a aké sú jej účinky?

Schizandra sinensis, známa aj pod označením schizandra chinensis či názvami schizandra čínska, mangolka, limónik, citrónovník čínsky či klanopraška čínska, je drevitá popínavá liana, ktorá pochádza z východnej Ázie. Prirodzene sa vyskytuje najmä na severe Číny, v Mongolsku, Japonsku, Kórey a na ruskom Ďalekom východe.  

Rastlina má jednoduché striedavé listy, pravidelné belavé kvety a jedlé červené bobule, ktoré pripomínajú našu jarabinu alebo brusnice. Vďaka svojim všestranným pozitívnym účinkom sa využívala najmä v tradičnej ázijskej medicíne – čaj zo schizandry pomáhal potlačiť pocit hladu, slúžil na odstránenie únavy i zlepšenie nálady. Už v roku 1596 ju známy čínsky lekár Li Š-čen vo svojom liekopise označil za rastlinu piatich chutí a odporúčal ju na znovunadobudnutie síl po vysokom fyzickom i psychickom vyčerpaní. Na Slovensku sa pestuje aj ako okrasná rastlina, nakoľko dokáže vytvoriť krásne dekoračné zelené steny.

Látky obsiahnuté v schizandre majú naozaj všestranné účinky. Schizandra sinensis totiž patrí medzi tzv. adaptogény – látky, ktoré zvyšujú odolnosť organizmu pri záťaži a v extrémnych podmienkach. V dôsledku svojho unikátneho zloženia schizandra: 

 • posilňuje nervovú sústavu,
 • zvyšuje duševnú i fyzickú aktivitu,
 • stimuluje srdcovo-cievny systém a znižuje cholesterol, 
 • pomáha liečiť zápaly, 
 • znižuje únavu, zlepšuje pamäť a koordináciu, 
 • pôsobí antidepresívne,
 • má antioxidačné účinky,
 • zlepšuje imunitu, 
 • spomaľuje starnutie.  
Vedeli ste, že…  
adaptogén je pojem z alternatívnej medicíny, ktorý označuje rastlinný produkt, ktorý zlepšuje schopnosť organizmu odolávať zmeneným podmienkam? Adaptogény zvyšujú odolnosť organizmu proti stresovým situáciám, ako sú zranenie, úzkosť či telesná únava.
Schizandra sinensis na erekciu

Schizandra sinensis pri problémoch s erekciou

Obľúbená je najmä vďaka svojim pozitívnym účinkom pri problémoch so slabou erekciou. Schizandra sinensis totiž obsahuje tzv. lignany, ktoré zvyšuje uvoľňovanie oxidu dusnatého. Ten spôsobuje uvoľňovanie krvných ciev a zlepšuje krvný obeh. To prispieva k prekrveniu penisu, čím zlepšuje sexuálnu potenciu, pomáha pri impotencii i neplodnosti. Schizandra tiež pomáha obnoviť sexuálnu energiu a prispieva k dlhšej a intenzívnejšej erekcii.

Schizandra sinensis pomáha pri problémoch s erekciou a potenciou vďaka obsahu tzv. lignanov, ktoré prispievajú k prekrveniu penisu a obnove sexuálnej energie.

Ako sa užíva schizandra sinensis?

Zo schizandry sa zbierajú sa jej typické červené plody a prípadne vetvičky. Zo sušených listov, stoniek a mladých výhonkov sa dá pripraviť čaj. Plody slúžia na prípravu sirupov alebo sa dajú naložiť do medu či alkoholu. Výťažky zo schizandry dostanete, samozrejme, kúpiť aj vo forme tabletiek alebo kapsúl.

Extrakt zo schizandry sinensis obsahujú aj tabletky na erekciu Erexan, konkrétne produktový rad Erexan Stabil. Tento komplexný výživový doplnok podporuje tvorbu testosterónu a spermií, čím je vhodný tak pre seniorov, ako i mužov, ktorí plánujú otcovstvo. 

Erexan Stabil má vskutku unikátne zloženie. Okrem výťažkov zo schizandry sinensis obsahuje aj extrakty z iných známych byliniek na erekciu, ako sú kotvičník zemný, maca či ženšen, ktoré sú doplnené minerálmi zinok a meď a vitamínmi B2, B3, B6, B12, E. Toto kvalitné zloženie vám zabezpečí silnú a trvácnu erekciu, zvýšenie objemu a kvality ejakulátu, oddialenie ejakulácie, podporu zdravia prostaty a v neposlednom rade aj vysoký pôžitok z milovania. Na to všetko stačí užiť jednu kapsulu ráno a jednu kapsulu večer. 

Zhrnutie

 • Schizandra sinensis je všestranný liek, ktorý pomáha aj pri problémoch s erekciou.
 • Užívať sa dá vo forme čaju, extraktov alebo tabletiek.
 • Schizandra sinensis je tiež súčasťou tabletiek Erexan Stabil. 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo