3 ľahké spôsoby, ako riešiť problém s erekciou

floating-leaf
floating-leaf

Tak sa nám tu znova objavila jedna nepríjemná téma – problémy s erekciou, alebo ako to poznáme azda všetci – erektilná dysfunkcia . Nie je ničím výnimočným, že sa s týmto problémom stretáva množstvo mužov všetkých vekových kategórií. Čo to vlastne znamená? Jednoducho povedané, muži sa nedokážu pochváliť dostatočne tvrdou erekciou a preto neuspokoja ani svoju partnerku. To môže viesť k veľkému stresu a úzkosti, ale nebojte sa, máme pre vás 3 spôsoby, ako túto situáciu riešiť!

1. Terapia u sexuológa

Ak mávate častejšie problémy s erekciou, možno by ste mali zvážiť návštevu sexuológa. Hej, počujete dobre, taký odborník naozaj existuje a nie je to len nejaký šašo v bielom plášti. Oni naozaj vedia, ako pomôcť mužom vyriešiť tento problém.

Sexuológ nie je žiadny čarodejník s klobúkom, ale je to špecialista na oblasť sexuálneho zdravia, ktorý sa snaží pochopiť vaše telo a vaše potreby. A to neznamená, že by ste sa pred ním mali hanbiť! Naopak, sexuológ sa už stretol s mnohými podobnými, preto sa ku vám bude chovať ako profíik. Svojimi skúsenosťami a odbornými znalosťami vám môže pomôcť objaviť možné príčiny vašich problémov s erekciou a navrhnúť vhodné riešenie.

Ako to vlastne celé funguje? No, sexuológ vás najskôr požiada o podrobný popis vašich problémov, následne sa pokúsi zistiť, aké faktory môžu mať vplyv na vašu erekciu. Môže sa napríklad jednať o psychologické faktory, ako napríklad stres, úzkosť alebo depresia. Sexuológ vám môže tiež odporučiť cvičenie na zlepšenie krvného obehu a svalovej sily, pretože áno, aj penis je sval!

TYP: prečítajte si článok o tantre, ktoré môže pomôcť mužom so slabou erekciou

Ak by ste sa báli, že vás sexuológ hneď pošle na nejaké nepríjemné vyšetrenia, nemusíte sa obávať. Väčšinou sa v prvom rade skúša liečba pomocou konverzačnej terapie alebo liekov. A veru, výsledky bývajú skvelé! Mnohí muži sa vďaka sexuológii opäť začali cítiť sebavedome a spokojne. Takže ak vás trápi tento problém, neváhajte a skúste vyhľadať sexuológa. Možno vás prekvapí, ako veľmi vám dokáže pomôcť!

Vyšetrenie u urológa pri probléme s erekciou

2. Lieky na problém s erekciou, na recept aj bez receptu

Existuje niekoľko liekov, ktoré sa môžu použiť na riešenie problému s erekciou. Najznámejší a najbežnejší liek na trhu je sildenafil, známy pod obchodným menom Viagra. Sildenafil patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory fosfodiesterázy typu 5, ktoré zvyšujú prietok krvi do penisu, čím pomáhajú zlepšovať a udržiavať erekciu.

Ďalšími liekmi, ktoré sa používajú na liečbu erektilnej dysfunkcie, sú napríklad tadalafil (Cialis), avanafil (Stendra) a vardenafil (Levitra). Tieto lieky tiež patria do skupiny inhibítorov fosfodiesterázy typu 5 a majú podobné účinky ako sildenafil.

Všetky tieto lieky sú na slovensku žiaľ viazané na lekársky predpis, čo znamená že si isch nemôžete zakúpiť bez riadneho lekárskeho vyšetrenia. To môže mnohých mužov odradiť od riešenia problému s erekciou. Napriek tomu že vyšetrenia nie sú vôbec hrozné, väčšina chlapov jedno neznáša tých mĺkvych pánkov v bielych plášťoch s gumovými rukavicami a ostrými ihlami. Aj pre nich sú riešenia.

Našťastie existujú aj voľnopredajné tabletky na podporu erekcie. Medzi tie najúčinnejšie patrý EREXAN 685mg 15CPS. Obsahuje mimoriadne koncentrovanú zmes účinných látok, ktoré zafungujú v podstate okamžite. EREXAN tak môe pomôcť odohnať aj chronické probémy s erekciou. Používa sa podobne jednoducho ako povestná modrá pilulka.

3. Zmena životného štýlu pre zmiernenie problému s erekciou

Zmena životného štýlu môže byť jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov, ako riešiť problémy s erekciou. To môže zahŕňať cvičenie, zlepšenie stravovacích návykov, zníženie hmotnosti, minimalizáciu stresu. Dobrou radou je aj obmedzenie fajčenia a pitia alkoholu.

Cvičenie môže zlepšiť krvný obeh v tele a pomôcť udržať penis tvrdý, čo je dôležité pre erekciu. Mali by ste sa snažiť cvičiť kardio najmenej 30 minút denne, päť dní v týždni.

Stravovacie návyky môžu mať vplyv na krvný obeh a súvisieť s problémami s erekciou. Mali by ste jesť potraviny bohaté na antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny, ako sú napríklad ovocie, zelenina a ryby. Mali by sa snažiť obmedziť konzumáciu potravín s vysokým obsahom tuku, soli a cukru.

Stres môže mať vplyv na stresové hormóny, ktoré ovplyvňujú kvalitu erekcie. Preto by ste mali hľadať spôsoby, ako minimalizovať stres vo svojom živote, napríklad prostredníctvom meditácie, jogy alebo hľadania podpory od blízkych.

Fajčenie a pitie alkoholu môžu mať vplyv na krvný obeh a súvisieť s problémami s erekciou. Mali by ste minimalizovať alebo úplne prestať s fajčením a snažiť sa obmedziť konzumáciu alkoholu.

Záver

Problémy s erekciou môžu byť pre mužov veľmi frustrujúce a môžu mať vplyv na ich kvalitu života. Existuje však niekoľko spôsobov, ako riešiť tento problém, vrátane zmeny životného štýlu, sexuologickej terapie. Je dôležité, aby ste hovorili so svojím lekárom o svojich problémoch s erekciou a aby ste spoločne našli najvhodnejšie riešenie.

Použité zdroje

  1. American Urological Association. (2018). Erectile Dysfunction. Retrieved from https://www.auanet.org/guidelines/erectile-dysfunction
  2. Mayo Clinic. (2021). Erectile dysfunction: Overview. Retrieved from https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/erectile-dysfunction/symptoms-causes/syc-20355776
  3. National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases. (2018). Erectile Dysfunction. Retrieved from https://www.niddk.nih.gov/health-information/urologic-diseases/erectile-dysfunction
  4. European Association of Urology. (2019). Guidelines on Male Sexual Dysfunction: Erectile Dysfunction and Premature Ejaculation. Retrieved from https://uroweb.org/guideline/male-sexual-dysfunction-erectile-dysfunction-and-premature-ejaculation/
  5. Cleveland Clinic. (2021). Erectile Dysfunction. Retrieved from https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/9123-erectile-dysfunction

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo