Avanafil – účinná látka liekov na erekciu

Avanafil na erekciu
floating-leaf
floating-leaf

Liečba erektilnej dysfunkcie liekmi s obsahom avanafilu

Problémy s erekciou nie sú ničím výnimočným. V prípadoch, keď dochádza k poruche vo viac ako štvrtine pokusov o uskutočnenie pohlavného styku, je indikovaná liečba erektilnej dysfunkcie. Pri liečbe sa užívajú lieky s obsahom rôznych účinných látok, medzi ktoré patrí aj avanafil.  

Čo je avanafil? 

Avanafil patrí medzi preparáty inhibítorov fosfodiesterázy 5. typu, ktoré sa používajú pri liečbe erektilnej dysfunkcie. Do tejto skupiny patria aj sildenafil, vardenafil a tadalafil. Avanafil patrí medzi najmladšie originálne lieky na erekciu a predáva sa pod značkami Stendra a Spedra. Lieky s obsahom avanafilu sú dostupné výhradne na lekársky predpis. 

Náš tip: Prečítajte si aj článok Poznáte liek na erekciu Spedra? Čím sa odlišuje od ostatných?

Výhodou avanafilu je, že v porovnaní s inými inhibítormi PDE5 má veľmi rýchly nástup účinku. Rýchlo sa vstrebáva, maximálnu koncentráciu dosahuje približne za 30 – 45 minút. V realizovaných klinických skúškach boli približne dve tretiny účastníkov schopné zapojiť sa do sexuálnej aktivity do pätnástich minút. Pre nástup účinku vyžaduje liek sexuálnu stimuláciu. 

Účinná látkaLieky / generikáUžitie pred sexuálnou aktivitouNástup účinkuTrvanie účinku
AvanafilSpedra15 – 30 minút15 – 30 minút6 – 7 hodín
SildenafilViagra / Sildenafil60 minút30 – 60 minút4 – 5 hodín
VardenafilLevitra / Vivanza25 – 60 minút25 – 60 minút4 – 5 hodín
TadalafilCialis / Tadalafil, Revestad30 minút30 minút36 hodín
Porovnanie účinných látok (Zdroj: Solen.sk)

Užívanie avanafilu 

Lieky s účinnou látkou avanafil sa odporúča užiť 15 – 30 minút pred sexuálnou aktivitou. Nástup účinku je 15 – 30 minút po užití a trvá 6 – 7 hodín. Odporúča sa pritom aplikovať v maximálnej povolenej dávke, t. j. v množstve 200 mg. 

Avanafil je účinná látka, ktorú obsahujú lieky na erekciu, dostupné výhradne na lekársky predpis. 

Vedľajšie účinky avanafilu

Vedľajšie účinky jednotlivých inhibítorov PDE5 schválených na liečbu erektilnej dysfunkcie sú veľmi podobné. Pri avanafile sa najčastejšie vyskytujú bolesti hlavy a návaly horúčavy. Vyskytuje sa tiež zdurenie sliznice nosa a nevoľnosť, vzácne aj tráviace ťažkosti, bolesti chrbta či bolesť svalov. 

Ako sa vyhnúť vedľajším účinkom?

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným symptómom, ktoré sú spojené s užívaním liekov na erekciu, vyskúšajte najskôr výživové doplnky, ktoré sú založené na prírodnej báze. Hoci nejde o lieky  v pravom zmysle slova, predsa dokážu pomôcť pri problémoch s erekciou.

My vám odporúčame tabletky na erekciu značky Erexan, ktoré vám pomôžu riešiť špecifické problémy:

  • Erexan Standardmimoriadne koncentrovaný výživový doplnok, ktorý podporuje erekciu a tvrdosť penisu s okamžitým účinkom,
  • Erexan Kontrol – doplnok na oddialenie ejakulácie, predĺženie pohlavného styku a podporu erekcie, ktorý poskytuje plnú kontrolu nad vyvrcholením,  
  • Erexan Stabiltabletky na dlhodobú podporu libida, plodnosti a erekcie pre mužov v každom veku. 

Tabletky na erekciu Erexan obsahujú prírodné extrakty, akými sú napríklad kotvičník zemný, maca, grifónia, ženšen, teobromín či schizandra sinensis

Účinnosť prírodných extraktov je posilnená aminokyselinami L-Arginín, L-Lysín, L-Ortinín, L-Citrulín, ale aj minerálmi zinok a meď a vitamínmi skupiny B a vitamínom E. Dávkovanie je veľmi jednoduché – stačí užiť 1 – 2 kapsuly pred plánovaným pohlavným stykom (alebo 1 kapsulu ráno a jednu večer v prípade Erexanu Stabil) a zapiť dostatočným množstvom vody. A potom vám už neostáva nič iné, ako vychutnnávať si zážitky z dlhého a vášnivého milovania.  

Zhrnutie

  • Avanafil je jednou z účinných látok používaných v liekoch na erekciu.
  • Užívanie liekov s obsahom avanafilu so sebou prináša aj vedľajšie účinky.
  • Pre podporu erekcie bez vedľajších účinkov vyskúšajte tabletky na erekciu Erexan. 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo