Oddialenie ejakulácie je jednoduché! Vieme ako nato

floating-leaf
floating-leaf

Predčasná ejakulácia je nepríjemná. Ako ju oddialiť?

Možno to poznáte aj vy. Máte obrovskú chuť na sex a keď k tomu príde, ste okamžite hotový. Je to trápna situácia. Problémy v sexuálnej oblasti patria medzi tie témy, o ktorých ľudia stále nedokážu komunikovať otvorene. Zdieľame ich preto s priateľmi, známymi, pričom najťažšie sa o nich rozprávať s osobou, ktorá by nám mala byť najbližšie. V súčasnosti už každý tretí muž trpí problémami s predčasnou ejakuláciou. Bohužiaľ dnešná doba plná stresu, vysokých nárokov tomuto javu vôbec nepomáha.

Aké sú príčiny predčasnej ejakulácie?

Ako je už z názvu zrejmé, predčasná ejakulácia je stav, kedy muž výstrek semena prebehne predčasne, nekontrolovane a skôr ako si želá. Častokrát prichádza krátko po vniknutí, približne do minúty alebo dokonca ešte skôr. To ovplyvňuje nielen kvalitu sexuálneho života, ale ochudobňuje oboch partnerov.

MUDr. Roman Sokol charakterizuje predčasnú ejakuláciu takto

Predčasná ejakulácia je situácia, keď muž vyvrcholí ešte pred tým, ako nastane vyvrcholenie jeho partnerky. Často k orgazmu a výstreku semena dôjde ešte pred tým, ako penis vnikne do pošvy ženy.

Aj napriek tomu, že s predčasnou ejakuláciou sa potýkajú zo na začiatku sexuálneho života najmä mladí muži, nevyhýba sa ani tým v strednom veku. Príčin je samozrejme viacero. Vstup do nového partnerského vzťahu, stres, depresia, či úzkosť, ktorá môže priamo súvisieť so sexuálnou výkonnosťou nepríjemne vplývajú na dĺžku sexuálneho aktu. Práve nespokojnosť nás, ako partnerov, spôsobuje najväčšie obavy. Reči okolia a priateľom o tom, akí sú iní v posteli alfa samci nie sú žiadnou podporou. Medzi ďalšie príčiny patrí napríklad nezdravý životný štýl, problémy s prostatou, slabá erekcia alebo traumatická skúsenosť z detstva.

Veľmi dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje erekciu a ejakuláciu, je aj samotný prístup partnerky. Každý už chce v partnerskom zväzku priviesť k orgazmu aj svoju partnerku. Obavy z toho, že to nedokážeme, je ešte väčšou záťažou. Zdravé mužské sebavedomie tak dostáva na frak a o to ťažšie je potom oddialenie ejakulácie zrealizovať.

Oddialenie ejakulácie - prístup partnerky - Erexan.sk

Vedeli ste, že..?

  • priemerný objem ejakulátu je 2-6 ml a vyskytuje sa v ňom až 50 miliónov spermií?
  • priemerný počet ejakulácií počas života je viac ako 7 000?
  • priemerné množstvo ejakulátu počas života muža je 17 litrov?

Ako oddialiť a liečiť predčasnú ejakuláciu?

Existuje viacero možností, ako liečiť predčasnú ejakuláciu. Viaceré z nich uvádza aj MUDr. Martin Hrivňák, PhD ktorý sa riešeniu problémov s predčasnou ejakuláciou zaoberá dlhé roky.

Lieky na oddialenie ejakulácie

Možno by ste čakali, že na predčasnú ejakuláciu existujú nejaké špecifické lieky. Zvláštnosťou je, že PE sa lieči antidepresívami a to aj v prípade, že pacient depresiou netrpí. Urologické smernice Európskej Únie odporúčajú k tomuto účelu účinnú látku Dapoxetýn. Táto látka je u nás predávaná pod obchodným názvom Priligy. Tento liek znižuje spätné vychytávanie serotonínu v mozgových spojeniach a tým zvyšuje dostupnosť serotonínu (SSRI). Účinok je rýchli, dostaví sa približne do jednej hodiny a pretrváva približne šesť hodín. Pri dlhodobom užívaní je nutné zvyšovanie dávok lebo mozog si na pôsobenie Dapoxetínu zvyká. Tento typ antidepresív síce nieje priamo návykový ale u predisponovaných jedincoch na neho môže vzniknúť psychická závislosť.

Operácia uzdičky

Ak je príčinou predčasnej ekjakulácie kátka uzdička penisu, treba operovať. Krátka uzdička totiž spôsobuje nadmerné dráždenie a k predčasnej ejakulácii preto dochádza z mechanických dôvodov. V tomto prípade sa jednoducho predelí. Zákrok sa robí v lokálnej anestézii. Samotný zákrok nie je bolestivý. Bolesť prichádza až po zákroku, po odznení anestetík. Bolesť je silná no dá sa zvládnuť. Takúto operáciu ponúkajú mnohý urológovia. ak ale váš problém s predčasnou ejakuláciou nespočíva v krátkej uzdičke, operácia pre vás nebude účinná.

Psychoterapia môže pomôcť s rýchlou ejakuláciou

Ak sa vám ani jedno z vyššie uvedených riešení nepozdáva, predčasnú ejakuláciu je možné riešiť aj za pomoci Psychologicko-sexuoplogickej terapie. Takéto služby poskytuje na príklad aj MUDr. Oľga Jamborová. Pri tomto spôsobe liečby sa uplaatnňuje kognitívno – behaviorálna terapia. Základnou technikou je takzvaná metóda stop-štart, alebo stláčacia technika. Ak cítite, že prichádza ejakulácia, jednoducho prerušíte styk a stlačíte penis tesne pod žaluďom. K metóde sa pridáva psychoterapia. Je to ale dlhodobý a náročný proces, pri ktorom musí mať aj partnerka istú dávku trpezlivosti a pochopenia.

Pravidelné trénovanie Kegelovych cvikov

Počuli ste už o posilňovaní panvového dna? Že to je ženská záležitosť na dosiahnutie ženskej ejakulácie? Verte, že pomáha aj mužom. V roku 2012 bola realizovaná štúdia, ktorá preukázala súvislosti medzi predčasnou ejakuláciou a cvičením svalov panvového dna. Spolu až 40 mužov, ktorí mali výrazný problém s predčasnou ejakuláciou, absolvovali 12 týždňový kurz cvičenia panvového dna. Zistilo sa, že čas odozvy na ejakuláciu dokázali zvýšiť z priemernej hodnoty 31, 7 sekúnd na 146,2 sekundy.

Takzvané Kegelove cviky boli vyvinuté na odstránenie problémom so svalmi panvového dna u žien po pôrode. Využitie však čoraz viac nachádzajú aj u mužov. Princíp cvikov spočíva v sťahovaní panvových svalov počas niekoľkých sekúnd a ich následnom uvoľňovaní. Tieto cviky prispievajú u mužov k lepšiemu prietoku krvi v penise a tiež zlepšujú ovládanie sa, čo má za následok oddialenie ejakulácie a vyššiu výdrž pri sexe.

Voľnopredajné tabletky na oddialenie ejakulácie

Oddialenie ejakulácie je možné aj za pomoci voľnopredajných prípravkov. Práve tie výrazným spôsobom prispievajú nielen k riešeniu problémov s predčasnou ejakuláciou, ale napríklad aj pri problémoch so slabou erekciou.

Jedným z takýchto prípravkov sú aj tabletky na kontrolu ejakulácie EREXAN KontrolVýnimočnosť Erexanu tkvie v tom tom, že v sebe kombinuje presné pomery aminokyselín a extraktov vyrábaných patentovanou metódou zmrazenia, ktoré v tele jedinca spolupracujú a vytvárajú synergiu. Týmto doplnkom jednoznačne zabezpečíte oddialenie ejakulácie a dokonalý zážitok z milovania nielen sebe, ale aj svojej partnerke.

 

Zhrnutie:

  • Predčasná ejakulácia a oddialenie ejakulácie sú problém, ktorý trápi mnohých mužov.
  • Príčin vzniku je viacero, stres a nezdravý životný štýl k ich vzniku prispievajú.
  • Okrem Kegelových cvikov pomôže aj výživový doplnok Erexan.

 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo