Lieky na prostatu majú vedľajšie účinky. Aké?

floating-leaf
floating-leaf

Medzi vedľajšie účinky liekov na prostatu patria aj problémy s erekciou

Zväčšená prostata je typickým mužským problémom tohto storočia. Užívanie liekov na prostatu je spojené s mnohými rizikami a nežiaducimi účinkami. Nepríjemné bolesti hlavy, svalov a návaly tepla nie je predsa to, čo by ste od liečby očakávali.

Problémy s prostatou

Častokrát sa stáva, že tento problémy s prostatou začnete evidovať až vtedy, keď dozrejete do takzvaného prostatického veku, teda veku po päťdesiatke. Príznaky, ktoré tomuto ochoreniu predchádzajú, totiž muži zvyčajne nevnímajú alebo im spočiatku neprikladajú veľký význam. Problémy s močením predsa nie sú niečo, čím by sa mali zaoberať. Tieto príznaky sú spravidla bežnou súčasťou obdobia andropauzy.

Správna diagnostika sa nakoniec stáva vyslobodením a nasleduje liečba. Tu však nastáva problém. Lieky na prostatu totiž rovnako ako erekčné tabletky prinášajú rôzne negatívne vedľajšie účinky.

 

 

Farmakologická liečba jej nástrahy a následky

Alfablokátory

Alfablokátory sú lieky na prostatu, ktoré uvoľňujú hladké svalstvo prostaty a močového  mechúra. Zo štatistík vyplýva, že až 75 % mužov trpiacich problémami s prostatou absolvuje tento liečebný proces. Nevýhodou liekov je, že alfablokátory nespôsobujú zmenšenie prostaty a taktiež ani nezabránia jej ďalšiemu rastu. Muži často bojujú s bolesťami hlavy, so stratou sily, závratmi, únavou, či dokonca znížením krvného tlaku.

Lieky na prostatu problémy - Erexan.sk

Inhibítory 5-alfa reduktázy

Ide o enzýmy, ktoré sú zodpovedné za zmenu testosterónu na jeho aktívnu formu dihydrotestosterón. Keďže zväčšená prostata priamo súvisí s množstvom dihydreotestosterónu, tieto lieky na prostatu bránia rastu prostaty a reálne ju dokážu aj zmenšiť. To znie fajn, však? Poďme sa však pozrieť na nepríjemnosti, ktoré nastávajú dlhodobým užívaním tohto typu liekov. Štandardne sú totiž nasadzované pacientom po dobu minimálne jedného roka. Vedľajšie účinky sú spojené predovšetkým so zlyhávaním sexuálnych funkcií. Zahŕňajú znížené libido, erektilnú dysfunkciu a problémy s potenciou.

Antagonisti muskarínových receptorov

Táto skupina liekov na prostatu redukuje abnormálne sťahy močového mechúra, a teda pomáha mužom s urgentnou potrebou močenia, ktoré patrí medzi najčastejšie problémy s prostatou. Aj napriek tomu, že nežiaduce účinky sú miernejšie, predsa len sú prítomné. Ide najmä o sucho v ústach, pocit prechladnutia, rozmazané videnie, alebo sťažené močenie.

K nežiaducim účinkom liekov na prostatu patria bolesti hlavy, znížené libido, závraty a únava.

Dajte zbohom nežiaducim účinkom

Lieky na prostatu nie sú jedinou cestou a riešením pro problémoch s prostatou. Skúste sa vrátiť k tomu, čo je pre nás prirodzené – stavte na prírodu. To, čo môže efektívne pomôcť pri problémoch s prostatou, nie je iba tabletka na predpis.

Rovnako účinné pri riešení problémov s prostatou sú aj výživové doplnky na prírodnej báze, ktoré nespôsobujú nepríjemnosti ako klasické lieky na prostatu. Čo to znamená? Liečba prostaty môže mať jednoduchý priebeh. Ako je to možné? Existuje mnoho rastlín a výťažkov z nich, ktoré majú terapeutické účinky.

Napríklad palma serenoa plazivá pomáha znížiť aktivitu enzýmu, ktorý premieňa testosterón na dihydrotestosterón. Tým sa stávajú problémy súvisiace s prostatou riešiteľnými aj bez nepríjemných bolestí hlavy alebo závratov. Medzi pre nás známejšie rastliny, ktoré úspešne pôsobia ako prevencia a taktiež aj bojujú s problémovou prostatou je žihľava dvojdomá. Jej protizápalové účinky pozitívne ovplyvňujú vylučovaciu funkciu obličiek a taktiež aj funkciu močového ústrojenstva.

Rovnako na prírodnej báze dokážete riešiť aj prípadné problémy s erekciou. Tabletky na erekciu Erexan obsahujú prírodné zložky, ako sú maca peruánska alebo kotvičník zemný, ktoré spolu s účinnými aminokyselinami predlžuje pohlavný styk, zvyšuje libido a chuť na sex, zvyšuje celkovú sexuálnu výkonnosť a pomôže vám znovu si užiť vášnivý sex s vašou partnerkou.

Zhrnutie:

  • Problémy s prostatou treba riešiť, nie vždy však liekmi na prostatu s vedľajšími účinkami.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo