Andropauza alebo muž v prechode

floating-leaf
floating-leaf

O andropauze a problémoch s ňou spojenými sa ani zďaleka nehovorí tak často ako o ženskej menopauze. Avšak aj problémy v andropauze sa dajú jednoducho riešiť. Stačí vedieť, ako na to.

Andropauza je obdobou ženskej menopauzy

Čo je andropauza?

Andropauza je vlastne proces starnutia muža, počas ktorého dochádza k poklesu tvorby hormónu testosterónu. V dôsledku toho dochádza v mužskom organizme k výrazným fyzickým i psychickým zmenám.

Počas andropauzy dochádza k poklesu hladiny testosterónu.

Aký je rozdiel medzi andropauzou a menopauzou?

Andropauza sa považuje za akúsi obdobu ženskej menopauzy u mužov. Rovnako ako u žien, aj u mužov sa starnutie prejavuje poklesom hladiny hormónov. U mužov býva prelomový 40. rok života a po 50. roku sa andropauza prejavuje u každého druhého muža.

Andropauza menopauza - Erexan.sk

Zatiaľ čo však u žien sa menopauza prejavuje zmenami, ktoré ženské telo nevie skryť, u mužov sú príznaky andropauzy často skryté. Muži ich považujú za akúsi prirodzenú súčasť ich starnutia. Na rozdiel od menopauzy sa v prípade mužov tvorba hormónov, a teda hormonálna činnosť semenníkov nikdy úplne neskončí.


Náš tip: Prečítajte si aj zaujímavé fakty o Viagre pre ženy.


Problémy spojené s andropauzou

Pokles hladiny testosterónu je u každého muža individuálny. Závisí od vášho celkového zdravotného stavu i genetiky. Nízka hladina testosterónu spôsobuje rad fyzických i psychických problémov. K tým najvýraznejším patria najmä:

Fyzické príznaky:

 • priberanie na hmotnosti,
 • ubúdanie ochlpenia a svalovej hmoty,
 • problémy s prostatou, časté nočné močenie,
 • rednutie kostí,
 • erektilná dysfunkcia.

Psychické príznaky:

 • únava, vyčerpanosť, apatia, zmeny nálad, depresie,
 • poruchy spánku,
 • zhoršená pamäť a vnímanie,
 • pokles libida.

Ako problémy s andropauzou riešiť?

#1 Vyhľadajte odbornú pomoc

Ak na sebe pozorujete príznaky poklesu hladiny testosterónu, navštívte praktického lekára. Ten vás vyšetrí a v prípade potreby nasmeruje ďalej k urológovi, sexuológovi alebo andrológovi. Preventívnu prehliadku u urológa by ste mali po 45. roku života absolvovať raz za dva roky. Na Slovensku sa lieči na adropauzu asi len 3000 mužov, poklesom hladiny testosterónu ich trpí však oveľa viac.

#2 Liečte sa

V závažnejších prípadoch si liečba andropauzy vyžaduje nasadenie hormonálnych liekov vo forme tabletiek, injekcií alebo gélu. Tieto preparáty sú viazané na lekársky predpis a pri ich užívaní by ste mali byť pod lekárskym dohľadom. Liečba vám už od začiatku zabezpečí zvýšenie testosterónu a následné zväčšenie svalovej hmoty, zlepšenie psychického stavu, zvýšenie libida a odstránenie problémov s erekciou.

Andropauza lekár - Erexan.sk

#3 Užívajte výživové doplnky

Zvýšenie hladiny testosterónu vám zabezpečí aj užívanie výživových doplnkov na prírodnej báze. Tabletky na erekciu Erexan odstráni vaše problémy s erekciou, zvýši libido a vašu potenciu a sexuálnu výkonnosť. Ako bonus si tak znovu budete môcť užívať vášnivý sex a nebudete mať žiadny problém s tým, ako uspokojiť ženu. Prípravok pritom nemusíte užívať dlhodobo – stačí, ak niekoľko minút pred sexuálnym stykom užijete 1 – 2 tabletky.

Zhrnutie:

 • Andropauza je obdoba ženskej menopauzy.
 • Sprevádza ju množstvo fyzických a psychických problémov spojených s poklesom hladiny testosterónu.
 • Na riešenie problémov s erekciou a prostatou odporúčame užívať výživové doplnky, akými sú Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo