Viete, že potencia nie je samozrejmosť?

floating-leaf
floating-leaf

Problémy s potenciou sú časté, vy sa im však môžete vyhnúť

Kým sme plní sily a v intímnej oblasti nepociťujeme nijaké nedostatky, ani nám nenapadne, že by to raz mohlo byť inak. Čo však robiť v prípade, keď táto schopnosť prestane byť samozrejmosťou? Prečítajte si viac o faktoroch spôsobujúcich stratu potencie, ale aj o možnostiach rýchlej a účinnej pomoci.

Čo to je potencia?

Samotné slovo potencia pochádza z latinského potentiam, čo v preklade znamená energia, sila, moc. Potencia je vo svojom hlavnom význame schopnosť plodenia alebo pohlavného styku.

Potencia znamená schopnosť plodenia alebo pohlavného styku.

V dnešnej dobe je potencia vo všeobecnom ponímaní chápaná ako erekcia, teda stvrdnutie, stoporenie pohlavného údu vplyvom sexuálneho vzrušenia. Lekárska veda nám definuje, že stoporenie (alebo laickejšie povedané stvrdnutie) pohlavného údu je spôsobené nahromadením krvi v penise. Vďaka nahromadenej krvi penis stvrdne a taktiež sa predĺži. Počas erekcie môže obsahovať až šesťkrát viac krvi než v stave bez vzrušenia. Jednoducho povedané, erekcia je schopnosť udržať penis dostatočne tvrdý počas celého sexuálneho styku. To je znakom mužnosti a splnením sna o vašom vášnivom sexe. A tiež jedinou spoľahlivou cestou, ako uspokojiť ženu.

Impotencia = neplodnosť?

Opakom potencie, teda mužnej sily a energie, je impotencia – neschopnosť dosiahnuť erekciu potrebnú pre zrealizovanie pohlavného styku. Dlhodobým neriešením erektilnej dysfunkcie si môžeme zapríčiniť neplodnosť, ktorá zanedbaním svojho zdravotného stavu môže zostať trvalá.

O erektilnú dysfunkciu ide vtedy, keď každý tretí pokus o pohlavný styk nie je úspešný a ak jeden alebo obaja partneri sú touto situáciou frustrovaní, traumatizovaní a neznášajú ju dobre. Vtedy je namieste vyhľadať lekára.

Strata schopnosti dosiahnuť erekciu môže byť zapríčinená viacerými faktormi. Môže ísť o problémy spojené s vnímaním vlastnej osobnosti:

 • stratou sebavedomia,
 • pocitmi napätia,
 • znížením libida,
 • strachom zo zlyhania v intímnej sfére.

K impotencii a strate schopnosti dosiahnutia erekcie môže dôjsť aj vplyvom nesprávneho životného štýlu či civilizačnými vplyvmi. Strata erekcie postihuje v prevažnej miere fajčiarov, mužov, ktorí si na dennej báze neodpustia pohárik a tých, ktorí sú často vystavovaní stresujúcemu prostrediu.

Potencia fajčiar - Erexan.sk

Ďalším faktorom zníženia alebo celkovej straty potencie môže byť lekárske či biologické hľadisko:

 • andropauza,
 • diabetes (cukrovka),
 • ochorenia cievneho systému,
 • ochorenia štítnej žľazy,
 • hypertenzia,
 • poúrazové stavy,
 • užívanie niektorých liekov.

Každý problém sa dá riešiť

Potencia teda naozaj nie je samozrejmosť. Ak ste sami obeťami erektilnej dysfunkcie a vo vyššie uvedených bodoch ste našli jej možnú príčinu, nemusíte zúfať. Zmeniť sa dá veľa. Môžete zmeniť svoj životný štýl či návyky. Aj keď to práve nie je najjednoduchšia cesta. Skúste si dopriať viac pohybu, menej stresu, myslite pozitívne a prestaňte o sebe pochybovať. Doprajte si vyváženú stravu aj pravidelný spánok. Prehodnoťte užívanie vašich liekov alebo si dožičte o jednu cigaretku denne menej. Ak trpíte nadváhou, snažte sa jej zbaviť. Vyhýbajte sa akýmkoľvek drogám. Pokiaľ ste dlhodobý pacient a liečite sa na vyššie uvedené ochorenia, zahoďte zábrany a konzultujte situáciu s vaším lekárom.

Potencia zmena životného štýlu - Erexan.sk

Nechcete nič meniť, ale chcete zmenu?

Najjednoduchšou cestou, ako opäť nájsť stratenú mužnosť, sú tabletky na erekciu, ktoré vám zaručia nielen výborné výsledky, ale sú dostupné aj bez lekárskeho predpisu. Vďaka nim sa budete cítiť plný mužskej sily a vráti sa vám chuť do intímneho života a celková potencia.

Tabletky na erekciu Erexancertifikovaný výživový doplnok používaný na zlepšenie potencie a sexuálnej výkonnosti. Ich užívanie je úspešné a spoľahlivé. Buďte si istý, že po tom, ako siahnete na tento výživový doplnok na podporu erekcie, váš život sa zmení od základu. Tak ako mnohým spokojným zákazníkom pred vami. Títo potvrdili predĺženie pohlavného styku, zvýšenie libida a chuti na sex a dosiahnutie erekcie počas pohlavného styku.

Tabletky na erekciu Erexan sú dostupné v každej dobrej lekárni, preto ich môžete mať hneď. Nemusíte čakať na kuriéra či vyzdvihovať si ich na pošte. Jednoducho sú vám na dosah. A vaša potencia sa vám poďakuje.

Ako sa teda zbaviť problémov s potenciou?

 • Myslite pozitívne a buďte sebavedomý.
 • Zmeňte životný štýl a žite zdravo.
 • Zahoďte ostych a v prípade zdravotných ťažkostí vyhľadajte lekára.
 • Vyskúšajte spoľahlivé tabletky na erekciu Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo