Problémy s plodnosťou? Pomôžu vám lieky na spermie.

floating-leaf
floating-leaf

Výživové doplnky vám dopomôžu aj k zdravším spermiám

Plodnosť a problémy s ňou spojené dnes nie sú len záležitosťou žien, ale aj mužov. Ak nemôžete počať potomka ani po jednom roku pravidelného sexuálneho styku, pravdepodobne tento problém týka aj vás.

Základom sú zdravé spermie

Kľúčovú úlohu pri rozmnožovaní zohrávajú spermie. Sú to mužské pohlavné bunky, ktoré vznikajú v semenníkoch. Medzi semenotvornými kanálikmi sa nachádzajú bunky zodpovedné za produkciu testosterónu a výživu tvoriacich sa spermií, ktoré sa následne ukladajú v nadsemenníkoch.

Spermie sa vytvárajú neustále, u zdravého muža sa denne vytvorí až niekoľko sto miliónov spermií. Spermie sa potom ďalej vyvíjajú, čo trvá približne dva mesiace. Ďalších 10 dní potom putujú do semenovodu a sú pripravené na ejakuláciu. Pre správny vývin potrebujú spermie teplotu, ktorá je o niekoľko stupňov nižšia ako teplota zvyšku tela.

Problémy s plodnosťou

Ak je proces tvorby a vývoja spermií nejakým spôsobom narušený, môže dôjsť k neplodnosti. Prvé známky klesajúcej plodnosti sa u mužov objavujú po tridsiatke. Od 35. roku ide už o výrazný pokles plodnosti. Problémy pritom môžu nastať v niekoľkých základných oblastiach:

  • Nízky počet spermií. Počet spermií je jedným z najdôležitejších ukazovateľov mužskej plodnosti. Za dostatočné množstvo sa považuje, keď sa 1 ml semena nachádza aspoň 15 miliónov spermií. Nižšie hodnoty môžu spôsobovať problémy s počatím.
  • Nedostatočná pohyblivosť spermií. Spermie musia prejsť dlhú a zložitú cestu, kým sa dostanú k ženskému vajíčku, preto je ich pohyblivosť tiež kľúčovým faktorom plodnosti. Ich pohyblivosť sa označuje 4-stupňovou škálou od najviac pohyblivých až po úplne nepohyblivé spermie.

Problémy s plodnosťou môžu zapríčiniť nízky počet spermií alebo ich nedostatočná pohyblivosť.

Opatrenia na zvýšenie plodnosti

Ak sa o potomka snažíte už dlhšie ako jeden rok, je načase navštíviť lekára. Ak sa snažíte kratšie, určite nič nepokazíte, ak sa budete snažiť zlepšiť svoj zdravotný stav, čo vám pomôže zvýšiť aj vašu plodnosť.

  • Hýbte sa. Pohyb prospieva nielen spermiám, ale celkovému zdravotnému stavu.
  • Zdravo sa stravujte. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, obmedzte mastné a vyprážané jedlá.
  • Vylúčte alkohol a fajčenie. Ak si netrúfate na ich úplné vylúčenie, aspoň ich výrazne obmedzte.
  • Užívajte výživové doplnky. Nejde doslova o lieky na spermie, ale skôr o výživové doplnky a vitamíny, ktoré slúžia na zlepšenie tvorby spermií, zvýšenie ich pohyblivosti a zlepšenie erekcie.

Lieky na spermie tehotenstvo - Erexan.sk

So spermiami pomôže aj Erexan

Erexan možno poznáte ako účinné tabletky na erekciu. Vedeli ste však, že jeho užívanie prispieva tiež k stimulácii objemu semena a kvality spermií?

Takýto účinok má Erexan vďaka svojmu zloženiu, ktoré kombinuje prírodné látky s účinnými aminokyselinami. Práve aminokyselina L-arginín zlepšuje produkciu a kvalitu spermií, a ovplyvňuje tak mužskú potenciu. Proti nedostatočnej tvorbe spermií bojuje prostredníctvom koncentrovaného extraktu rastliny maca. Dôležitými zložkami sú tiež koncentrovaný tribulus terestris a aminokyselina L-ornytin, ktoré stimulujú vylučovanie mužského pohlavného hormónu testosterón.

Objednajte si teda tabletky Erexan na stránke www.erexan.sk alebo si ho kúpte v niektorej z lekární po celom Slovensku. Pomôže vám nielen so spermiami, ale aj s vašou celkovou sexuálnou potenciou.

Zhrnutie:

  • Problémy s plodnosťou sa dnes nevyhýbajú ani mužom.
  • Kľúčovými ukazovateľmi plodnosti sú počet a pohyblivosť spermií.
  • Podporte svoju plodnosť užívaním výživových doplnkov, akým je Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo