Impotencia je vážny problém. Ale nie neriešiteľný

floating-leaf
floating-leaf

Čo je to vlastne impotencia a ako môžete proti nej bojovať?

Impotencia, alebo inak erektilná dysfunkcia, je problém, s ktorým bojuje mnoho mužov. Takéto problémy sa však dajú často veľmi jednoducho riešiť. Ako? Poradíme vám v nasledovných riadkoch.

Čo to je impotencia?

Impotencia (inak nazývaná aj erektilná dysfunkcia) znamená trvalý stav, ktorý zahŕňa viacero problémov v sexuálnej oblasti súvisiacich s problémami s erekciou. Sú to hlavne problémy s libidom, so stoporením penisu, predčasnou ejakuláciou či neschopnosťou dosiahnuť orgazmus. Je to slovo latinského pôvodu, ktoré v skutočnosti naozaj znamená neschopnosť (impotentia). Trvalosť stavu je pritom veľmi dôležitým parametrom pri posudzovaní problémov, občasné problémy s erekciou totiž nemusia znamenať, že ste impotentný.

Impotencia zahŕňa viacero ťažkostí súvisiacich s problémami s erekciou.

Príznaky impotencie

Impotenciu spoznáte jednoducho – práve podľa neschopnosti dosiahnuť alebo zachovať erekciu na potrebne dlhý čas. Ak ju aj muž dosiahne, väčšinou je veľmi slabá a nemôže úspešne realizovať pohlavný styk. Medzi prvé príznaky patrí aj pokles libida, teda záujmu o sex. Všetky tieto príznaky sa najskôr vyskytujú sporadicky a postupom času sa ich frekvencia zvýši.

Impotencia je problém - Erexan.sk

Príčiny impotencie

Vo všeobecnosti môžu byť príčiny impotencie fyzického alebo psychického pôvodu. Častou príčinou impotencie je vek, ale čoraz častejšie sa objavuje aj impotencia v mladom veku.

Fyzické príčiny zahŕňajú rôzne ochorenia prípadne úrazy:

 • ochorenia mozgu a nervovej sústavy,
 • ochorenia srdcovo-cievneho systému,
 • ochorenie štítnej žľazy,
 • urologické a pohlavné ochorenia,
 • cukrovka,
 • úrazy a poúrazové stavy,
 • užívanie niektorých liekov, napríklad antidepresíva, diuretiká, betablokátory a ďalšie.

Psychické príčiny sú veľmi častou príčinou impotencie. Sú to najmä:

 • stres, únava, prepracovanosť, depresia,
 • strach zo zhlyhania,
 • vzťahové problémy – môže sa stať, že erekciu bez problémov dosiahnete pri honení, ale nie s vlastnou partnerkou,
 • nadmerná konzumácia alkoholu.

Ako proti impotencii bojovať?

Ak ste odhalili príčinu v psychických problémoch, zvoľnite. Pri vzťahových problémoch odporúčame s partnerkou navštíviť psychologickú či sexuologickú poradňu.

Aby ste odhalili prípadnú chorobu, ktorá sa za problémami s erekciou skrýva, navštívte odborníka. Urológ alebo sexuológ vám v prípade potreby môže predpísať lieky na erekciu. Tieto lieky však obsahujú rôzne účinné látky, z ktorých najznámejší je snáď sildenafil vo Viagre, spôsobujúce množstvo negatívnych vedľajších účinkov. Sú to najmä bolesti hlavy, začervenanie tváre, závrat, nevoľnosti, poruchy trávenia, poruchy zraku a ďalšie.

Impotencia lieky - Erexan.sk

Ak sa však za problémami s erekciou neskrýva vážnejší problém, veľmi nápomocné vám môžu byť výživové doplnky na prírodnej báze. Sú bez predpisu a na rozdiel od klasických liekov na erekciu nespôsobujú negatívne vedľajšie účinky.

Tabletky na erekciu Erexan sú certifikovaný doplnok výživy, ktorý sa úspešne užíva pri problémoch s erekciou a poklesom libida. Obsahuje výťažky z rastlín známych na podporu erekcie, ako sú kotvičník zemný alebo maca peruánska, ktorých účinok ešte podporujú aminokyseliny L-arginín, L-citrulín, L-lysin a L-ortytin.

Tabletky Erexan nemusíte užívať dlhodobo – stačí, ak niekoľko minút pred sexuálnym stykom užijete 1-2 tabletky, ktoré vám zabezpečia sexuálnu energiu až na 36 hodín.

Zabojujte teda proti impotencii spolu s Erexanom a užívajte si sexuálny život ako predtým.

Zhrnutie:

 • Impotencia je stav, pri ktorom muž nedokáže dosiahnuť alebo zachovať erekciu na potrebne dlhý čas.
 • Za impotenciou sa môže skrývať množstvo fyzických, ale aj psychických príčin.
 • Bezpečnú a prirodzenú cestu k lepšej erekcii vám zabezpečia tabletky na erekciu Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo