Ginko biloba: Aké sú účinky tejto bylinky?

Ginko biloba
floating-leaf
floating-leaf

Ginko biloba podporí aj vašu erekciu

Podobne ako niektoré ďalšie bylinky zo série našich článkov sa aj ginko považuje takmer za všeliek. Okrem iných pozitívnych účinkov dokáže u mužov podporiť aj erekciu. Vyskúšali ste už ginko aj vy?  

Čo je ginko biloba a aké sú jeho účinky?

Ginko biloba, známe aj pod označeniami ginkgo biloba, ginko dvojlaločné alebo jinan dvojlaločný, patrí k najstarším druhom stromov na Zemi vôbec. Je schopný dožiť sa naozaj úctyhodného veku – rádovo stovky rokov, niekedy dokonca až 2 000 rokov. Jeho žlté plody pripomínajú našu čerešňu, a to veľkosťou i semiačkom uprostred. Tento strom pochádza z východnej Ázie. V Číne je považovaný za národný strom a v Japonsku za znak plodnosti. 

V čínskej tradičnej medicíne sa ginko biloba využíva už od nepamäti, najmä pri liečbe kašľa, astmy či problémoch s častým močením. Dnes pomáha aj pri:

 • kožných ochoreniach, 
 • chorobách dýchacieho ústrojenstva – ochoreniach priedušiek, pľúc či astme,
 • zlepšení krvného obehu – upravuje nepravidelnú činnosť srdca, normalizuje krvný tlak, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, zlepšuje prekrvenie končatín,
 • prevencii srdcového infarktu a mozgovej príhody,  
 • problémoch s obličkami a pečeňou,
 • zvýšení koncentrácie, zlepšení pamäti a iných mozgových funkcií, 
 • úzkosti a depresii,
 • migréne,
 • poruchách zraku,  
 • hojení rán, 
 • únave.

Obsahuje totiž jedinečné účinné látky s názvom ginkgolides, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej rastline. Tieto látky ochraňujú bunky ľudského organizmu. Listy ginka obsahujú tiež flavonoidy, organické kyseliny, fenolické látky a ďalšie zdraviu prospešné látky. Semiačka sú bohaté na bielkoviny a obsahujú aj vitamíny A a C, magnézium, mastné kyseliny, lipidy a látky ako ginkgetín či ginkgolid.   

Ginko biloba na erekciu

Okrem vyššie popísaných účinkov má ginko aj ďalší, ktorý vás zrejme bude zaujímať najviac. U mužov totiž ginko pomáha riešiť problémy so sexuálnom dysfunkciou, ako je erektilná dysfunkcia alebo nízke libido. Je to najmä vďaka jeho priaznivým účinkom na zlepšenie krvného obehu. Ginko má totiž schopnosť zvýšiť hladinu oxidu dusnatého v krvi, čo zlepšuje cirkuláciu prostredníctvom rozšírenia krvných ciev. Zároveň sa tak zlepšuje aj prietok krvi do penisu. Bonusom pre ženy je, že napomáha k dosiahnutiu lepšieho orgazmu

Ginko biloba vďaka svojim priaznivým účinkom na krvný obeh podporuje aj erekciu a potenciu u mužov. 

Ako sa užíva ginko?

Ak chcete vyskúšať zázračné účinky ginka na vlastnej koži, môžete ho užívať vo forme čaju alebo extraktu. Z ginka môžete užívať aj jeho plody, pozor však, nie v surovej forme. V takejto podobe totiž ginko obsahuje látku, ktorá dokáže odbúrať vitamín B6, čo sa prejaví pri konzumácii bobúľ vo väčšom množstve.

Niektorí z vás majú možno s užívaním ginka zlú skúsenosť – u niektorých jedincov môže totiž jeho užívanie spôsobiť bolesti hlavy, podráždenie, zvracanie či hnačky. Treba však povedať aj to, že tieto nepriaznivé účinky sú len prechodné a často stačí znížiť dávku.

Veľkosť odporúčanej dávky je 40 – 200 mg, pričom prípravky s obsahom ginka sa užívajú dva až trikrát denne. Poslednú dávku by ste však nemali užiť neskoro večer, pretože by ste mohli mať problém so zaspávaním. Plný účinok ginka sa pri pravidelnom užívaní dostaví približne o 6 týždňov. 

Pre zlepšenie erekcie užívajte Erexan

Ak ste fanúšikom zlepšovania erekcie prírodnou cestou, okrem ginka prichádzajú do úvahy aj ďalšie bylinky – prečítajte si o nich v našom článku Pri sexe vám pomôžu bylinky na erekciu. Sú to napríklad maca peruánska či kotvičník zemný. Extrakty z týchto bylín obsahujú aj tabletky Erexan. Užívanie tohto výživového doplnku prispieva k pevnej a stabilnej erekcii, oddialeniu ejakulácie a predĺženiu pohlavného styku. Jeho užívanie na rozdiel od liekov na predpis nesprevádzajú žiadne vedľajšie účinky, a vy si tak ešte viac môžete vychutnať zážitok z milovania.

Zhrnutie

 • Ginko biloba sa vďaka svojim všestranným účinkom používa v tradičnej medicíne už oddávna.
 • Okrem iných pozitívnych účinkov podporuje aj erekciu a potenciu u mužov.
 • Vyskúšajte aj výťažky z iných byliniek na erekciu, ktoré obsahujú tabletky Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo