Andropauza? Pomôžeme vám ju poraziť

floating-leaf
floating-leaf

V spoločnosti sa často hovorí o menopauze u žien, no málokedy sa diskutuje o tom, ako starnutie ovplyvňuje mužov. Dnes by sme chceli venovať pozornosť téme andropauzy, ktorá je v poslednej dobe veľmi diskutovanou témou. O riešenie problémov s andropauzou sa zaujímal aj Samo, ktorému sme pomohli s týmto nepríjemným prejavom starnutia zabojovať. Povieme vám ako.

Čo je to andropauza?

Ak ste počuli o menopauze – hormonálnom stave, ktorý sa vyskytuje u žien, pravdepodobne vás neprekvapí, že aj muži prechádzajú podobným procesom starnutia. Tento jav je známy ako andropauza, a aj keď sa neprejavuje tak dramaticky ako menopauza u žien, má výrazný vplyv na zdravie a celkový stav mužského tela. Andropauza je obdobím, kedy hladina testosterónu u mužov postupne klesá, čo môže spôsobiť rôzne fyzické a emocionálne zmeny.

Aké sú príznaky andropauzy?

Príznaky andropauzy sa môžu u mužov prejavovať rôzne a v rôznej miere. S pravidla ich skôr či neskôr pocíti každý muž, i keď nie každý prejde touto fázou starnutia s rovnakými symptómami. Pre niektorých môžu byť príznaky andropauzy mierne, zatiaľčo pre iných môžu byť píznaky veľmi nepríjemné. A ako sa andropauza prejavuje?

Znížená sexuálna túžba

Mnoho mužov si všimne, že ich libido sa počas andropauzy znižuje. Menej častá sexuálna túžba a problémy s erekciou sú častým príznakom andropauzy.

Únava a pokles energie

Andropauza môže spôsobiť, pocity zdanlivo bezdôvodnej únavy. Takáto únava vás môže zastihnúť počas bežného dňa bez ohľadu na to, či ste sa dobre vyspali, alebo ste predtým ťažko pracovali. Únava je bežným príznakom andropauzy.

Zvýšenie telesného tuku a priberanie

Niektorí muži si všimnú zvýšenie telesného tuku, najmä v oblasti brucha a bokov. Táto zmena v distribúcii tuku je spojená znižovaním hladiny testosterónu a zvyšovaním podielu ženských hormónov v mužskom tele.

Zmeny nálady

Andropauza môže spôsobiť zmeny nálad, vrátane úzkosti, podráždenosti a depresie. Môžete preto pociťovať emocionálnu nestabilitu.

Zmenšovanie svalovej hmoty (atrofia)

Klesajúci testosterón vedie k strate svalovej hmoty a sily. Ide o jav súvisiaci s andropauzou, ktorý je možné veľmi dobre oddialiť ale nie úplne odvrátiť. Pribúdajúci vek ukrojí zo svalovej hmoty každému mužovi.

Takto sme Sama zbavili andropauzy

S podobnými príznakmi nás kontaktoval aj Samuel. 57-ročný muž so živým úsmevom a aktívnym životným štýlom. Trápilo ho ale, že začal v poslednom čase pociťovať určité znepokojujúce zmeny. Jeho znížená chuť na sex, neustála únava a podráždenosť sa stali súčasťou jeho každodenného života. Priviedlo ho to až k lekárovi. Ten mu vzal krv a riadne ho vyšetril. Výsledky z krvi ukázali, že hladina Samovho testosterónu klesá ale inak je všetko v poriadku. Verdikt lekára bol jasný – andropauza a vraj je to normálne, treba si zvykať na novú životnú fázu. Samo vtom ostal sám a tak sa nám ozval.

Odporučil sme mu vyskúšať EREXAN Stabil, koncentrovaný výživový doplnok navrhnutý špeciálne pre mužov, ktorí prechádzajú andropauzou. Samuel mal síce určité pochybnosti, pretože videl množstvo reklám na rôzne produkty, ale nikdy nemal dôveru v ich účinnosť. Uistili sme ho však, že EREXAN Stabil je výrazne odlišný. Tento výživový doplnok obsahuje koncentrovanú zmes látok, ktoré prirodzene vybudzujú produkciu testosterónu. Tým zlepšujú sexuálnu výdrž a energiu, a tiež zmierňujú únavu a podráždenosť spojené s andropauzou.

Po niekoľkých týždňoch užívania EREXANu Stabil Samuel začal pozorovať postupnú stabilizáciu jeho stavu a pozitívne zmeny. Jeho chuť na sex sa zvýšila, vrátila sa mu jeho energia a úsmev na tvári.

Samuelov príbeh je skvelým príkladom toho, ako správny výživový doplnok môže zmeniť život mužovi prechádzajúcemu andropauzou. EREXAN Kontrol sa ukázal byť účinným riešením, ktoré prekonalo Samuelove počiatočné pochybnosti a pomohlo mu získať späť svoju vitalitu a pohodu.

Andropauza čaká skôr či neskôr každého muža. Nenechajte sa trápiť príznakmi andropauzy. Je to úplne zbytočné. I keď ju nemôžete úplne odstrániť, môžete ju jednoducho oddialiť a vrátiť sa do hry, podobne ako Samo. Ak ste sa v jeho príbehu našli, je dosť možné, že podobný pozitívny zvrat môže čakať aj vás. Bola by škoda to nevyskúšať.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo