Poznáte liek na erekciu Spedra? Čím sa odlišuje od ostatných?

Spedra na erekciu
floating-leaf
floating-leaf

Obrázok – zdroj: Adc.sk

Spedra je liek na erekciu s obsahom avanafilu

Na rozdiel od ostatných liekov na erekciu, ktoré sme vám predstavili v predchádzajúcich článkoch, je Spedra založená na inej účinnej látke. Je to avanafil. Patrí medzi najmladšie originálne lieky na erekciu. 

Držiteľom rozhodnutia o registrácii je luxemburská spoločnosť Menarini International Operations Luxembourg S.A., ktorá je na Slovensku zastúpená miestnym zástupcom Berlin Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s.r.o. 

Podľa databázy liečiv Adc.sk je Spedra je liek určený na liečbu dospelých mužov trpiacich erektilnou dysfunkciou, známou aj ako impotencia. Dochádza k nej vtedy, keď nedokážete dosiahnuť stoporenie penisu alebo udržať tvrdý penis na sexuálnu aktivitu. 

Sendra obsahuje liečivo avanafil. Patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5). Účinkuje tak, že pomáha uvoľniť krvné cievy v penise, čím sa zvyšuje prítok krvi do penisu, a to mu pomáha zostať tvrdým a stoporeným pri sexuálnom vzrušení. Pozor však, Spedra vaše ochorenie nelieči, iba napomáha dosiahnuť erekciu v prípade dostatočnej sexuálnej stimulácie. S partnerkou teda musíte použiť predohru ako prípravu na sex – presne tak, ako keby ste Spedru pred sexuálnou aktivitou neužili. 

Tak ako iné lieky na erekciu s účinnými látkami sildenafil či vardenafil, je aj Spedra viazaná na lekársky predpis. Pred rozhodnutím o liečbe je totiž potrebné zistiť anamnézu pacienta a urobiť lekárska prehliadku. Lekár musí zohľadniť predovšetkým kardiovaskulárny status pacienta.

Spedra je bledožltá oválna tableta s vyznačeným číslom na jednej strane, ktorý označuje obsah avanafilu v jednej tabletke. Na slovenskom trhu sú aktuálne k dispozícii tablety Spedra 100 mg a Spedra 200 mg. Tablety sa nachádzajú v perforovanom blistri s jednotlivými dávkami, spravidla po 4 kusoch tabletiek. 

Spedra je liek určený na liečbu dospelých mužov trpiacich erektilnou dysfunkciou, ktorý je viazaný na lekársky predpis. Obsahuje účinnú látku avanafil.

Užívanie lieku Spedra

Odporúčaná dávka je 100 mg užívaných podľa potreby, približne 15 až 30 minút pred sexuálnou aktivitou. V závislosti od individuálnej účinnosti a tolerancie sa môže dávka zvýšiť na maximálnu dávku 200 mg alebo znížiť na 50 mg. Maximálna odporúčaná frekvencia dávkovania je jedenkrát denne. 

Tabletu užite vždy vcelku, s jedlom alebo bez neho a zapite dostatočným množstvom vody. Pri užití s jedlom môže byť nástup účinku v porovnaní s užitím v sýtom stave oddialený. V priebehu 24 hodín pred užitím lieku by ste nemali piť ani grapefruitovú šťavu. Neodporúča sa ani požitie alkoholu, ktorý môže znížiť vašu schopnosť dosiahnuť erekciu a v kombinácii s užitím Spedry môže zvýšiť vašu srdcovú frekvenciu a znížiť váš krvný tlak, v dôsledku čoho môžete cítiť závraty, bolesť hlavy alebo búšenie srdca v hrudi.

Vedľajšie účinky Spedry

Užívanie lieku môže spôsobovať vedľajšie účinky, medzi ktoré patria najmä:

  • závažné: erekcia dlhšia ako 4 hodiny, rozmazané videnie, náhle zhoršenie alebo strata videnia alebo sluchu, závraty;
  • časté: bolesť hlavy, sčervenanie, upchatie nosa;
  • menej časté: závraty, ospalosť alebo únava, upchatie prínosových dutín, bolesť chrbta, návaly tepla, dýchacie ťažkosti pri námahe, zmeny srdcového tepu, poruchy trávenia a nevoľnosť, rozmazané videnie, zvýšená hladina pečeňových enzýmov;
  • zriedkavé: chrípka, upchatý nos alebo nádcha, upchatie prínosových dutín alebo horných dýchacích ciest, dna, nespavosť, predčasná ejakulácia, zvláštny pocit, pocit neschopnosti zostať v pokoji, bolesť chrbta alebo hrudníka, rýchly srdcový tep, vysoký krvný tlak, suchosť v ústach, bolesť žalúdka alebo pálenie záhy, bolesť alebo nepríjemný pocit v spodnej časti brucha, hnačka, vyrážka, bolesti svalov, svalové kŕče, časté močenie, porucha penisu, spontánna erekcia bez sexuálnej stimulácie, svrbenie v oblasti genitálií, nepretržitý pocit slabosti alebo únavy, opuch chodidiel alebo členkov, zvýšený krvný tlak, krv v moči, prírastok hmotnosti, horúčka, krvácanie z nosa a ďalšie. 

Chcete sa vyhnúť vedľajším účinkom?

Nezávisle od toho, akú účinnú látku liek na erekciu obsahuje, jeho užívanie je sprevádzané množstvom nepríjemných vedľajších účinkov. Ak sa im chcete vyhnúť, vsaďte radšej na výživové doplnky založené na prírodnej báze. Tabletky na erekciu Erexan vám pomôže zlepšiť erekciu, zabezpečí oddialenie ejakulácie a zamedzí tiež predčasnému výstreku semena.

Zhrnutie

  • Spedra je liek na erekciu s obsahom účinnej látky avanafil.
  • Užívanie lieku spôsobuje množstvo nepríjemných vedľajších účinkov.
  • K zlepšeniu erekcie prispejú tabletky na prírodnej báze Erexan.  

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo