Senovka grécka na erekciu

Senovka grécka na erekciu
floating-leaf
floating-leaf

Senovka grécka nie je len pre ženy, dosiahnete s ňou aj lepšiu erekciu

Hoci senovka grécka je vďaka svojim účinkom známa skôr v ženských kruhoch, má neoceniteľné účinky aj na mužskú hormonálnu sústavu. Pôsobí totiž na zvýšenie libida a celkovej potencie aj u mužov. 

Čo je senovka grécka?

Senovka grécka (lat. trigonella foenum-graecum) je v našich končinách známa pod viacerými názvami – napríklad ako grécke seno, senenka grécka, semeno kozorožcové, pískavica, fenugreek. Je jednoročná bylinka z čeľade bôbovitých resp. motýľokvetých, ktorá dorastá do výšky 20 – 50 cm a má trojpočetné listy vajcovitého tvaru. Kvitne najmä počas mesiacov júl a júl bledožltými kvetmi a plody sú struky s početnými semenami. Senovka grécka je silne aromatická a veľmi medonosná.

Hoci senovka pochádza z Ázie, darí sa jej najmä v Grécku, odkiaľ pochádza aj jej názov. Nájdeme ju však aj v iných krajinách, napríklad v Turecku, Maroku, Indii, Číne Francúzsku, Nemecku, ale aj Poľsku. Pestovať ju môžete dokonca aj doma, ale najviac jej pritom vyhovuje teplé podnebie. 

Senovka má všestranné účinky

Senovke sa pripisujú liečivé účinky v mnohých smeroch. Sú to predovšetkým: 

 • podporuje trávenie – pomáha pri nadúvaní a hnačkách, podporuje chuť do jedla,
 • prispieva k zníženiu hladiny cukru a správnemu metabolizmu inzulínu, vďaka čomu sa používa pri liečbe cukrovky,
 • uľavuje pri ochoreniach dýchacej sústavy – kašli, zápale priedušiek, bolestiach v krku, ale i horúčke,
 • pozitívne pôsobí na srdcovo-cievny systém – užíva sa pri anémii, vysokom krvnom tlaku, zvýšenom cholesterole, ale aj liečbe kŕčových žíl,
 • podporuje obranyschopnosť a imunitu organizmu,
 • pôsobí ako antioxidant – spomaľuje starnutie a pomáha predchádzať chorobám,
 • znižuje riziko vzniku obličkových kameňov,
 • pozitívne pôsobí pri liečbe ekzémov a iných kožných ochorení,
 • pomáha pri bolestiach svalov.    
Náš tip: Zaujímajú vás aj účinnosť iných byliniek na erekciu? Dočítate sa o nich v článku Pri sexe vám pomôžu bylinky na erekciu.

Senovka nie je iba pre ženy

Z hormonálneho hľadiska je senovka známa skôr ženám. Vyrovnáva totiž hladinu hormónov, čím  odstraňuje negatívne sprievodné znaky menopauzy a predmenštruačného syndrómu. Dojčiace ženy ju určite poznajú ako účinný prostriedok na tvorbu materského mlieka. V neposlednom rade napomáha tiež pri zväčšovaní pŕs a používa sa tiež ako ženské afrodiziakum. 

Aké má teda táto bylinka účinky na mužov? Senovka pôsobí na hormonálnu sústavu, konkrétne podporuje normálnu hladinu testosterónu, čo u mužov vedie k zvýšeniu libida, sexuálnej energie a celkovej potencie. Aj na mužov totiž pôsobí ako výborné afrodiziakum. Vďaka svojim účinkom na srdcovo-cievny systém pôsobí tiež na lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy. Senovka má výrazný vplyv aj na energiu a vytrvalosť, a to nielen pri sexuálnych, ale aj športových výkonoch. 

Po užívaní senovky môžete spozorovať aj jej účinok na stavbu tela – senovka totiž prispieva k redukcii telesného tuku a zlepšeniu celkovej stavby a pevnosti tela

Senovka grécka je účinný prostriedok na zvýšenie libida, sexuálnej energie a celkovej potencie u mužov. Prispieva tiež k zlepšeniu stavby a pevnosti tela.

Ako užívať senovku grécku? 

Senovka sa dá užívať v rôznych formách. Medzi najznámejšie patria najmä čaj, olej, prášok či klíčky. Vo forme extraktu sú často súčasťou tabliet, ktoré dostanete kúpiť buď len s obsahom samotnej senovky, alebo v kombinácii s inými látkami. 

Hľadáte doplnky na erekciu? 

Ak hľadáte prírodný prostriedok na podporu erekcie, odporúčame vám Erexan. Tieto tabletky na erekciu obsahujú extrakty z kotvičníka zemného a rastliny maca. Tie podobne ako senovka grécka pôsobia v mužskom organizme na hladinu testosterónu a produkciu energie, čím zabezpečujú riešenie problémov s erekciou a zlepšenie potencie. V kombinácii s aminokyselinami L-Arginín, L-Lyzín, L-Ornitín a L-Citrulín získate s tabletkami na erekciu Erexan výborný prostriedok na okamžitú podporu erekcie, predĺženie pohlavného styku a pôžitok z milovania, po ktorom budete túžiť zas a znova.

Zhrnutie

 • Senovka grécka je bylinka, ktorá má všestranné použitie.
 • Používa sa aj na zvýšenie libida a potencie u mužov.
 • Na podporu erekcie tabletky s prírodnými výťažkami Erexan. 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo