Aj aminokyseliny dokážu podporiť vašu erekciu. Viete, ktoré to sú?

Aminokyseliny na erekciu
floating-leaf
floating-leaf

Predstavíme vám štyri aminokyseliny na podporu erekcie

Okrem byliniek na erekciu zohrávajú kľúčovú úlohu v boji proti erektilnej dysfunkcii aj niektoré aminokyseliny. Práve preto ich obsahujú aj mnohé výživové doplnky na podporu erekcie. Ktoré aminokyseliny podporujú erekciu a aký je ich účinok? 

Čo sú aminokyseliny a aké sú ich funkcie? 

Aminokyseliny, označované aj ako aminokarboxylové kyseliny, sú základnou stavebnou jednotkou každej svalovej bunky. V ľudskom organizme zabezpečujú hneď niekoľko funkcií:

 • pomáhajú budovaniu kvalitnej svalovej hmoty, 
 • chránia svalové vlákna a podporujú rast svalovej hmoty,
 • urýchľujú dobu regenerácie organizmu, 
 • zabezpečujú katalytickú, transportnú, obrannú, regeneračnú a pohybovú funkciu.

Aminokyseliny sú vhodné aj na chudnutie a chránia svalovú hmotu pred poškodením aj počas chudnutia.

Aminokyseliny sa pritom rozdeľujú na: 

 • esenciálne kyseliny, ktoré si organizmus nevie vyrobiť a musí ich získať z potravín (arginín, izoleucín, leucín, lyzín, methionin, taurín, tryptofan, valín),
 • neesenciálne kyseliny, ktoré si telo dokáže obstarať podľa potreby (alanín, cysteín, glutamín, karnitín, tyrozín). 

Aminokyseliny sa môžu vyskytovať v D-forme alebo v L-forme. Zloženie aminokyselín v oboch formách je totožné, odlišujú sa však navzájom prevrátenou štruktúrou. V prírode sa bežne vyskytujú v L-forme.

Medzi aminokyseliny, ktoré dokážu podporiť erekciu, patria predovšetkým L-arginín, L-lyzín, L-ornitín, L-citrulín, L-karnitín či L-tyrozín.

Aminokyseliny na podporu erekcie

L-arginín

Táto aminokyselina sa považuje za základnú molekulu v boji proti slabej erekcii. Práve preto patrí k jedným z najviac používaných zložiek v prípravkoch na zlepšenie erekcie a obsahujú ju takmer všetky výživové doplnky. 

Túto aminokyselinu si organizmus dokáže vytvoriť sám, ale vyskytuje sa takmer vo všetkých potravinách, najviac jej však obsahujú obilniny (predovšetkým pšenica), semienka (najmä slnečnicové a sezamové), orechy, hnedá ryža, a dokonca čokoláda

L-arginín je veľmi dôležitá zložka bielkovín nevyhnutná pre správne fungovanie hypofýzy (podmozgová žľaza), hojenie rán, detoxikáciu pečene či tvorbu spojivových tkanív. Prispieva tiež k tvorbe rastového hormónu, preto ho užívajú najmä športovci. 

Je tiež dôležitá pri liečbe erektilnej dysfunkcie. Je to z dôvodu, že táto aminokyselina sa podieľa na tvorbe oxidu dusnatého v ľudskom organizme. Ten zohráva dôležitú úlohu vo fyziologickej regulácii erekcie – pomáha uvoľniť hladké svalstvo a cievy, ktoré vedú do penisu, čo zabezpečuje jeho dostatočné prekrvenie. Arginín má okrem toho ešte jednu užitočnú vlastnosť – zlepšuje produkciu a kvalitu spermií, takže zároveň ovplyvňuje aj mužskú potenciu. 

L-lyzín

Ďalšou aminokyselinou, ktorá sa podieľa na dôkladnom prekrvení penisu, je L-lyzín. L-lyzín patrí k esenciálnym aminokyselinám, organizmus si ju teda nedokáže vytvoriť sám, ale potrebuje ju prijímať zvonka. Táto aminokyselina je dôležitá pre rast, vývoj imunitného systému a podieľa sa tiež na tvorbe kolagénu a karnitínu. 

L-lyzín sa prirodzene vyskytuje najmä v rybách a syroch. Pokiaľ je tejto aminokyseliny nedostatok, prejavuje sa to slabou erekciou a nižšou výdržou pri sexe. L-lyzín pozitívne vplýva na produkciu tých hormónov, ktoré ovplyvňujú čas potrebný na regeneráciu po sexuálnom akte. Z toho dôvodu sú práve muži s dobrou hladinou L-lyzínu schopní podávať lepšie sexuálne výkony, a to aj opakovane.

L-ornitín

Aminokyselina L-ornitín vzniká z L-arginínu a v procese vzniká močovina. Ornitín je teda kľúčovým prvkom pre močovinový cyklus, ktorý umožňuje organizmu zbaviť sa nadbytočného dusíka. A nielen to. Táto aminokyselina zároveň podporuje uvoľňovanie rastového hormónu, chráni pečeň, prispieva k lepšiemu hojeniu rán a tiež k tvorbe bielych krviniek a zvyšovaniu imunity. Keďže podporuje rast svalovej hmoty, je to obľúbený doplnok pre športovcov. 

Táto aminokyselina pôsobí proti únave tým, že zvyšuje efektivitu spotreby energie. Stimuluje tiež vylučovanie testosterónu. L-ornitín teda pomáha dosiahnuť dlhšiu výdrž a odstraňuje ťažkosti s predčasnou ejakuláciou. Keďže sa zároveň podieľa na tvorbe L-arginínu, ktorý podporuje prekrvenie jemných tkanív, aj L-ornitín sa podieľa na zlepšení erekcie. 

Prirodzene sa vyskytuje v červenom mäse, semenách, mliečnych výrobkoch, vajciach a rybách.  

L-citrulín

L-citrulín patrí tiež k neesenciálnym aminokyselinám. V našej strave sa pritom nachádza len vo veľmi malom množstve. Najvyššiu koncentráciu tejto látky pritom obsahuje melón a prirodzene sa tiež vyskytuje napríklad v tekvici či uhorkách.  

Táto aminokyselina zohráva dôležitú úlohu v mnohých biologických procesoch. Zabezpečuje stabilnú hladinu L-arginínu v bunkách. Vďaka svojim vlastnostiam sa používa na zvýšenie výkonu u kulturistov a iných športovcov a ako srdcovo-cievny doplnok výživy. 

Vďaka tejto aminokyseline vydrží penis dlhšie stoporený, dokonca je opticky väčší a dlhší. Napomáha tiež vzniku energie a ovplyvňuje využívanie kyslíka, čím prehlbuje zážitok z pohlavného styku. 

Všetky dôležité aminokyseliny získate v prípravku Erexan

Pýtate sa, kde tieto aminokyseliny zoženiete? Jednotlivé aminokyseliny môžete ako doplnkovú výživu užívať vo forme prášku alebo tabletiek. Najjednoduchším spôsobom je užívať ich v jednom výživovom doplnku. Tabletky na erekciu Erexan obsahujú vyvážené zloženie týchto aminokyselín v jednej kapsule. Všetky dôležité aminokyseliny nájdete konkrétne v produktovom rade Erexan Standard, ktorý v jednej kapsule obsahuje:

 • 320 mg aminokyseliny L-arginín,
 • 50 mg aminokyseliny L-lyzín,
 • 50 mg aminokyseliny L-ornitín,
 • 25 mg aminokyseliny L-citrulín.

Tabletky Erexan Standard, samozrejme, neobsahujú len samotné aminokyseliny. Účinok Erexanu je založený na kombinácii aminokyselín a účinných prírodných látok, ako sú kotvičník zemný a koreň maca. Toto mimoriadne koncentrované zloženie Erexanu vám prinesie tvrdú a spoľahlivú erekciu a oddialenie ejakulácie.  Stačí, ak užijete 1 – 2 kapsuly 60 minút pred pohlavným stykom a zapijete dostatočným množstvom tekutín. Na rozdiel od klasických liekov na erekciu na predpis sa s jeho užívaním nespájajú žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

Takže, zabezpečte si tvrdú a spoľahlivú erekciu, ktorá prichádza hneď – spolu s účinnými aminokyselinami na erekciu obsiahnutými v tabletkách Erexan. Užite si pôžitok z milovania, po ktorom budete túžiť zas a znova. 

Zhrnutie

 • Medzi aminokyseliny, ktoré prispievajú k podpore erekcie, patria
 • Pre doplnenie aminokyselín je možné užívať výživové doplnky.
 • Kombináciu 4 dôležitých aminokyselín na podporu erekcie obsahujú aj tabletky Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo