Zväčšená prostata a jej vplyv na libido

floating-leaf
floating-leaf

Čo znamená zväčšená prostata pre váš sexuálny život?

Máte za sebou päťdesiate narodeniny a začínate badať, že váš sexuálny život už nie je to, čo býval. Až polovica mužov v dôchodkovom veku má problémy s prostatou. Je možné, aby sa problémy so zväčšenou prostatou a vaše libido dalo do poriadku? Áno, je.

Aké sú príznaky zväčšenej prostaty?

Prostata je žľaza, ktorej funkciu je odvádzanie tekutín z močového mechúra. To znamená, že cez prostatu prechádza močová rúra a ústia v nej aj semenovody.

Najčastejším príznakom zväčšenej prostaty, ktorý si všimnete, je namáhavejšie močenie a slabé bolesti. Pri močení môžete mať pocit, že sa vám stále chce ísť na toaletu, aj keď ste boli pred chvíľou. Všimli ste si, že sa v noci častejšie budíte a máte nepokojný spánok? Ak nie ste v strese alebo ste pred spaním nevypili niekoľko pív, je to príznak zväčšenej prostaty.

Vplyv zväčšenej prostaty na sexuálny život

Prostata má počas celého života veľký vplyv na sexuálny apetít. Zväčšená prostata sa môže prejavovať napríklad týmito problémami v sexuálnej oblasti:

  • Znížené libido. Muži, ktorých trápi zväčšená prostata, môžu pociťovať pokles sexuálnej túžby, teda libida. Ak užívate na zväčšenú prostatu lieky, je možné, že znižovať libido môžu aj niektoré z týchto liekov.
  • Ťažšie dosiahnutie orgazmu. Muž, ktorý má zväčšenú prostatu, no nepociťuje zníženie chuti na sex, môže pociťovať, že je oveľa ťažšie dosiahnuť orgazmus.

Zväčšená prostata môže spôsobovať znížené libido alebo ťažšie dosiahnutie orgazmu.

Dá sa tomu predísť?

Predísť problémom s prostatou môžete pravidelným sexom. Áno, čítate dobre. Je to úplne jednoduché. Počas pohlavného styku sa prečistia všetky potrebné časti, a tak udržíte svoju prostatu v dobrej kondícií a vyvarujete sa zväčšeniu, rakovine a mnohým iným poruchám. Ako často teda mať pohlavný styk, aby bola prevencia účinná? Odborníci sa zhodujú na intervale cca 3 až 5 dní.

Pomôžu aj bylinky

Vyskúšajte preventívne zahrnúť do svojho jedálnička nasledujúce bylinky vo forme dochucovadiel jedla, čajov, kokteilov či polievky.

  • Ginko dvojlaločné. Rastlina je známa svojimi povzbudzujúcimi účinkami, zvyšuje schopnosť sústrediť sa a zlepšuje prekrvovanie niektorých častí tela. Extrakt z ginka je však aj silným antioxidantom, ktorý zachytáva škodlivé voľné radikály a znižuje riziko vzniku rakoviny prostaty.
  • Žihľava dvojdomá. Extrakt zo žihľavy dvojdomej sa už od dávna používa pri problémoch s močovými cestami a pri detoxikácii organizmu. Je vynikajúcim prostriedkom na podporu normálneho fungovania prostaty a pôsobí protizápalovo.
  • Bobuľové ovocie. Známym prírodným liečivom na močové problémy sú brusnice, priaznivo pôsobia však aj černice, maliny, čučoriedky či jahody.

 

Ovocie na zväčšen´prostatu

Na záver

Čo teda robiť, aby ste predišli problémom s prostatou?

  • Doprajte si pravidelný sexuálny styk.
  • Zahrňte do svojho jedálnička zdraviu prospešné bylinky ako ginko, žihľavu či malé chutné bobule.
  • Uvidíte, že budete dlhšie sexuálne aktívni ako vaši rovesníci, ktorý problémom nepredchádzali.

 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo