Yohimbe je strom lásky. Spoznajte jeho účinky

floating-leaf
floating-leaf

Yohimbe je známe afrodiziakum. Má však aj iné účinky

Toľko názvov pre jednu rastlinu ste možno ešte nepočuli. Strom lásky, bujarník johimbe, corynanthe yohimbe, pausinystalia yohimbe, johimbe, johimbi, yohimbe bark,quebrachine či yohimbeherinde. Všetko názvy pre jedno známe afrodiziakum.

Čo je to yohimbe?

Yohimbe je známe afrodiziakum, ktoré pochádza z Južnej Afriky. Postupom času sa rozšírilo po celom africkom kontinente, pričom v súčasnosti sa najviac vyskytuje v Kamerune, Nigérii a Kongu.

Yohimbe je známe afrodiziakum, ktoré pochádza z Južnej Afriky. Má však aj iné účinky.

Yohimbe rastie ako približne 20 metrov vysoký strom, ktorý rastie prevažne v dažďovom pralese. Typický je najmä svojimi tuhými vajcovitými listami, ktoré dorastajú až do dĺžky 8-13 cm. Yohimbe kvitne nevýraznými kvetmi, ktoré sa časom menia na drobné plody.

Účinky stromu yohimbe poznali už staroveké africké kmene. Z kôry stromu si pripravovali nápoj, ktorý užívali nielen ako afrodiziakum, ale aj ako liek na kašeľ, chrípku a dokonca malomocenstvo. V 19. storočí yohimbe priviezli nemeckí misionári aj do Európy a v 20. storočí boli vedecky potvrdené jeho afrodiziakálne účinky.

Yohimbe Afrika - Erexan.sk

Prípravok s afrodiziakálnym účinkom sa získava zo spodnej časti kôry stromu. Najpodstatnejšou zložkou yohimbe sú alkaloidy, ktorých obsahuje celkom 20. Najdôležitejším z nich je alkaloid, ktorý je pomenovaný priamo po strome – nesie názov yohimbín.

Účinky yohimbe

Ako sme už spomínali, najvýraznejšie sú afrodiziakálne účinky yohimbe. Nadpriemerné účinky má yohimbe najmä u mužov. Jeho užitie podporuje sexuálne vzrušenie a samotnú túžbu po sexe. Zosilňuje zmysel pre dotyk a pocitovú stimuláciu. Je to spôsobené tým, že v oblasti panvy sa zvýši krvný tlak, a teda aj prekrvenie.

Yohimbe pomáha aj inak. Dokáže rozširovať cievy a predchádzať ich kôrnateniu, čo slúži ako prevencia pred vznikom srdcových a mozgových príhod. Alkaloid yohimbín tiež stimuluje močenie, bojuje proti impotencii a depresiám. Vedecky boli preukázané tiež jeho antioxidačné účinky.


Náš tip: Prečítajte si aj článok o účinkoch žihľavového čaju.


Ako yohimbe užívať?

V prvom rade si pri dávkovaní dajte pozor na to, či máte k dispozícii drvenú kôru, prášok z kôry alebo jeho extrakt. Pri prášku z kôry a drvenej kôre je dávkovanie pomerne vysoké – až 3 gramy, pri extrakte – ktorý je podstatne silnejší – je to len 0,1 – 0,3 gramy. Začnite vždy na menšej hodnote a overte si, ako na vás yohimbe účinkuje. Neskôr môžete gramáž pridávať.

Yohimbe sa užíva vo forme odvaru z drvenej kôry. Jednu dávku drvenej kôry lúhujte v jednom litri vriacej vody po dobu 15 minút a pite trikrát denne. Extrakt a prášok z kôry stačí jednoducho rozmiešať vo vode. Prvé účinky sa dostavia približne po pol hodine po užití a po niekoľkých hodinách odznejú, avšak mierne účinky môžete pociťovať v priebehu celého dňa. Všetky produkty z yohimbe zoženiete pomerne jednoducho a cena yohimbe ani nie je príliš vysoká.

Dávajte však pozor na to, aby ste neužívali extrakt na dennej báze. Je totiž známe, že yohimbín môže mať nežiaduce vedľajšie účinky.  Patria medzi ne najmä bolesti hlavy, nevoľnosť, podráždenosť, prekrvenie spojiviek, zlyhanie obličiek, záchvaty paniky, halucinácie, či dokonca smrť. Yohimbín neužívajte, ak trpíte srdcovo-cievnymi ťažkosťami a vysokým krvným tlakom. Rovnako si dávajte pozor na to, že pri užívaní yohimbínu by ste nemali konzumovať niektoré druhy syrov, červené víno, orechy či údené ryby a nekombinujte ho s alkoholom.

Vhodné kombinácie yohimbe

Yohimbe sa odporúča užívať v kombinácii s inými rastlinnými extraktami. Medzi najvhodnejšie patrí najmä maca peruánska či kotvičník zemný, ktoré prispievajú k tvorbe hormónov a pomáhajú s potenciou.

Yohimbe afrodiziakum - Erexan.sk

Tieto prírodné extrakty obsahujú aj tabletky na erekciu Erexan.sk. Na rozdiel od yohimbe je užívanie veľmi jednoduché – nemusíte si pripravovať odvary, ale jednoducho užijete tabletku. Užívanie Erexanu navyše neprináša žiadne vedľajšie účinky, ako sme popisovali vyššie. Erexan účinkuje na vašu potenciu po dobu 36 hodín od jeho užitia. Za všetko hovoria Erexan recenzie – pozrite si názory našich spokojných zákazníkov. A na to, aby ste si užili erotické hry, nemusíte už hľadať iné afrodiziakum.

Zhrnutie:

  • Yohimbe je známe afrodiziakum, ktoré má aj iné účinky.
  • Užívať môžete drvenú kôru, prášok z kôry alebo extrakt z yohimbe.
  • Ako účinnejšie afrodiziakum odporúčame tabletky na erekciu Erexan.

 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo