Sildenafil Mylan – ďalšie generikum známej Viagry

Sildenafil Mylan
floating-leaf
floating-leaf

Obrázok – zdroj: Lekaren-bella.sk

Sildenafil Mylan – liek na liečbu erektilnej dysfunkcie

Francúzsky liek na erekciu Sildenafil Mylan patrí aj v našich končinách k tým známejším generikám slávnej Viagry. Podobne ako ostatné lieky tejto kategórie ho dostanete v lekárni, a to výhradne po predložení lekárskeho predpisu.

Výrobcom a držiteľom rozhodnutia je francúzska farmaceutická spoločnosť Mylan S.A.S., miestnym zástupcom držiteľa rozhodnutia o registrácii je firma Mylan s.r.o, ktorá zároveň liek na Slovensko dodáva. Liek je na Slovensku schválený pod názvom Sildenafil Mylan 50 mg / 100 mg, filmom obalené tablety – podľa obsahu sildenafilu v jednej tablete; v lekárňach však zoženiete len jeho silnejšiu 100 mg verziu.  Ako už naznačuje samotný názov lieku, obsahuje účinnú látku sildenafil. V porovnaní s Viagrou je však jeho cena podstatne priaznivejšia – zaplatíte zaň približne polovicu. 

Sildenafil Mylan na lekársky predpis

Liek na erekciu Sildenafil Mylan je dostupný výhradne na lekársky predpis. Ako uvádza databáza liekov Adc.sk, liek je určený na liečbu erektilnej dysfunkcie u mužov, ktorá sa niekedy nazýva aj impotencia. Je to o stav, keď muž nemôže dosiahnuť alebo udržať primeranú tvrdosť, erekciu pohlavného údu potrebnú na sexuálnu aktivitu. Liek napomáha dosiahnuť erekciu v prípade, ak ste sexuálne stimulovaný. 

Sildenafil Mylan patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú inhibítory fosfodiesterázy typu 5. Účinkuje tak, že napomáha uvoľniť krvné cievy v penise, čo vedie k prítoku krvi do penisu počas sexuálneho vzrušenia. 

Sú to modré, filmom obalené, okrúhle obojstranne vypuklé tablety s vyrazeným „M“ na jednej strane a označením „SL nad 50“ alebo „SL nad 100“ na druhej strane. 

Sildenafil Mylan obsahuje rovnako ako Viagra účinnú látku sildenafil. Je to liek dostupný na lekársky predpis, ktorý je určený na liečbu erektilnej dysfunkcie u mužov.

Užívanie lieku Sildenafil Mylan

Odporúčaná dávka je 50 mg (teda pol tablety), ktorá sa má užiť podľa potreby približne 1 hodinu pred sexuálnou aktivitou. V závislosti od účinnosti a tolerancie môžete dávku zvýšiť na 100 mg (teda 1 tabletu) alebo znížiť na 25 mg. Neprekračujte však maximálnu odporúčanú dávku 100 mg jedenkrát denne. Pre dosiahnutie požadovaného účinku tabletu užite nalačno, vždy vcelku a zapite vodou. Ak užijete tabletu spolu s ťažkým jedlom alebo tesne po ňom, je možný oneskorený nástup účinku. Neodporúča sa súčasné užívanie lieku s grapefruitovou šťavou a pred užitím takisto ani piť nadmerné množstvo alkoholu.  

Vedľajšie účinky lieku Sildenafil Mylan

Užívanie lieku Sildenafil Mylan môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Medzi vedľajšie účinky, ktoré môžete pozorovať po užití lieku, patria napríklad alergická reakcia, bolesť na hrudníku, predĺžené a niekedy bolestivé stoporenie, náhle zhoršenie alebo strata zraku, závažné kožné reakcie, záchvaty alebo kŕče. Ďalšie vedľajšie účinky sú:

  • veľmi časté: bolesť hlavy,
  • časté: nevoľnosť, začervenanie, návaly horúčavy, porucha trávenia, zmeny videnia vrátane zmien farebného videnia ako modré videnie, citlivosť na svetlo, rozmazané videnie, porucha videnia, upchatý nos alebo závrat,
  • menej časté: vracanie, kožná vyrážka, podráždenie očí, krvou podliate alebo červené oči, bolesť v oku, videnie zábleskov svetla, porucha jasného videnia, citlivosť na svetlo, slzenie očí, búšenie srdca, zrýchlený pulz, vysoký krvný tlak, nízky krvný tlak, bolesť svalov, pocit ospalosti, znížená citlivosť na dotyk, závrat, zvonenie v ušiach, sucho v ústach, nepriechodné alebo plné nosové dutiny, zápal sliznice nosa, bolesť v hornej časti brucha, gastroezofageálna refluxná choroba, krv v moči, bolesť v rukách alebo v nohách, krvácanie z nosa, prítomnosť krvi v moči, pocit horúčavy a pocit únavy,
  • zriedkavé: mdloby, mozgová príhoda, srdcový infarkt, nepravidelný tep, dočasné zníženie prietoku krvi do častí mozgu, zvieravý pocit v hrdle, znecitlivenie úst, krvácanie v zadnej časti oka, dvojité videnie, znížená ostrosť zraku, nezvyčajný pocit v oku, opuch oka alebo očného viečka, malé čiastočky alebo bodky pri videní, videnie žiary okolo svetiel, rozšírenie očnej zreničky, zmena zafarbenia očného bielka, krvácanie z penisu, prítomnosť krvi v ejakuláte, sucho v nose, opuch vo vnútri nosa, pocit podráždenia a náhly pokles alebo strata sluchu.

Premýšľali ste o certifikovanom doplnku na erekciu?

Lieky na predpis nie sú jedinou možnosťou, ako riešiť problémy s erekciou. Ako alternatívu vám ponúkame tabletky na erekciu a potenciu Erexan. Tento výživový doplnok spĺňa všetky potrebné normy, ktoré sú vyžadované na predaj a užívanie prípravkov na zlepšenie erekcie na území Slovenska. Erexan je dostupný bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete absolvovať ani žiadne lekárske vyšetrenie.

Zhrnutie

  • Sildenafil Mylan je ďalšie známe generikum Viagry, ktoré je určené na liečbu erektilnej dysfunkcie.
  • Účinná látka sildenafil spôsobuje mužom vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
  • Ako alternatívu vyskúšajte certifikovaný doplnok na erekciu Erexan, ktorý je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo