Príznaky zväčšenej prostaty

floating-leaf
floating-leaf

Toto sú príznaky zväčšenej prostaty. Zistite ako ich riešiť!

Chodíte často na toaletu, a to aj v noci? Máte pocit, že váš močový mechúr nie je nikdy prázdny? Toto je len niekoľko najčastejších príznakov, ktoré poukazujú na problém zväčšenej prostaty. V tomto informačnom videu sa dozviete, aké sú ďalšie príznaky zväčšenej prostaty a ako ich môžete odstrániť. Pozrite si video, ktoré nájdete nižšie.

 

Ako vzniká zväčšená prostata?

Nezhubné ochorenie zväčšenej prostaty, ktoré sa odborne nazýva benígna hyperplázia prostaty (v skratke BHP), postihuje väčšinu mužov po päťdesiatke. Čiastočne zväčšenú prostatu má pritom každý muž už v približne 35. roku života, no nie natoľko, aby vnímal nejaké problémy. Lekári sa domnievajú, že benígna prostatická hyperplázia je pravdepodobne normálnou súčasťou procesu starnutia u mužov. Túto chorobu spôsobujú zmeny v hormonálnej rovnováhe a bunkový rast tkaniva prostaty. Možno aj preto je zväčšenie prostaty dokonca častejšie ochorenie ako ischemická choroba srdca.

 

Aké sú príznaky zväčšenej prostaty?

Benígna hyperplázia prostaty spôsobuje problémy s močením, a to predovšetkým slabý tok moču, problémy s príchodom močového prúdu či pocit, že močový mechúr nie je po močení úplne prázdny.

Často máte pocit, že potrebujete močiť a tento pocit vás môže v noci dokonca prebudiť. Často sa objavujú problémy s erekciou, ktoré sa rýchlo zhoršujú. V malom počte prípadov môže BPH dokonca spôsobiť zablokovanie močového mechúra, čo znemožňuje močenie. To  zapríčiňuje hromadenie moču v močovom trakte, ktoré vedie k infekciám mechúra, močovým kameňom alebo poškodeniu obličiek.

Správna diagnostika je kľúčová. Nespoliehajte sa iba na samodiagnostiku, ale nechajte sa vyšetriť urológom. Benígne zväčšenie prostaty je síce väčšinou neškodné ochorenie, laik si ho však môže zameniť za oveľa vážnejšiu chorobu, ktorou je rakovina prostaty. Rozdiel medzi BHP a rakovinou dokáže rozpoznať len odborník. Buďte pre to obozretní a nespoliehajte sa iba na vlastný názor. V prípade že vám odborný lekár diagnostikuje iba neškodné BHP, môžte byť pokojný.

 

Ako odstrániť príznaky BHP?

Napriek tomu že nezhubné zväčšenie prostaty nie je zvyčajne nebezpečné, jeho príznaky sú veľmi obťažujúce. Ak sa nerozhodnete včas problém riešiť, stav sa môže zhoršovať. Ak sú vaše príznaky mierne až stredne ťažké, domáca liečba bylinkami je všetko, čo potrebujete na to, aby ste problémy s prostatou udržali pod kontrolou. Môžte si pripravovať vlastné čaje a piť ich počas celého dňa. Ďalšou možnosťou sú prírodné tabletky.

Využite obľúbený tabletky na prostatu EREXAN Stabil. Kombinácia koncentrovaných rastlinných extraktov uľaví celému močovému traktu a zmierni príznaky zväčšenej prostaty. Stačí užívať jednu malú kapsulu denne a zlepšenie pocítite v priebehu dvoch týždňov.  Nikdy však neprekračujte stanovené dávkovanie. Vďaka EREXAN Stabil si budete môcť opäť nerušene užívať vaše záľuby a príjemné chvíle s blízkymi.

 

Čo by ste teda mali o zväčšenej prostate určite vedieť?

Zväčšená prostata postihuje väčšinu mužov v zrelom veku. Nikdy nepodceňujte návštevu odborného lekára a správnu diagnostiku, aby nedošlo k zámene rakoviny prostaty s neškodným BHP.

Vznik nezhubného zväčšenia prostaty sa nedá predvídať, príznaky však môžete zmierniť užívaním bylinkových čajov a kvalitných výživových doplnkov.

Zväčšená prostata môže byť nepríjemnosťou, ale nemusí vždy znamenať zníženú kvalitu života. Nenechajte sa obmedzovať jej príznakmi ale problém riešte čím skôr.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo