Prečo muži strácajú chuť na sex?

sex
floating-leaf
floating-leaf

Chuť na sex u mužov klesá

Aj vy ste si mysleli, že muž má chcieť sex vždy a všade, a máte pocit, že ste asi jediný, komu sa v poslednej dobe nejako „nechce”? Nezúfajte, nie ste v tom sám. Strata chuti na sex je v tejto dobe rozšírená. Prezradíme vám niekoľko dôvodov, prečo už nefungujete ako predtým.

Stres náš každodenný

Áno, je to tak – stres v práci naozaj môže ovplyvniť aj vašu chuť na milovanie. Dokonca stres je príčina číslo 1, ktorá ovplyvňuje naše chute, vrátane chuti na sex. Počas stresových situácií je naše telo napäté a v hlave máme množstvo myšlienok, z ktorých ani jedna sa netýka sexu.

Stres vyčerpáva telo v rovnakej miere ako fyzická záťaž, preto sa po dni strávenom v kancelárií cítite vyčerpaný ako po celom dni na stavbe.

Kam zmizol testosterón?

Mužom po štyridsiatke klesá hladina testosterónu oveľa rýchlejšie ako predtým. Môže za to tzv. andropauza či inak povedané mužský prechod. Keďže je testosterón základným stavebným prvkom našich sexuálnych túžob, jeho nedostatok môže spôsobiť aj zníženie frekvencie, či dokonca úplné odmietanie sexu.

Strata chuti na sex - Erexan.sk

Môže za to jedlo

Stalo sa vaším zvykom, že si niečo rýchlo kúpite a zjete počas obednej prestávky? Častokrát zavítate do najbližšieho fast foodu a objednáte si jedlo, ktoré obsahuje veľa tuku, cukru či konzervačných látok? Aj tento spôsob stravovania môže mať za následok, že stratíte chuť na sex. V tomto prípade je riešenie veľmi jednoduché. Stačí zmeniť jedálniček a pridať na svoj tanier viac zeleniny a ovocia. Nebojte sa, nemusíte sa stať vegetariánom. Vymeňte len vyprážané jedlá napríklad za grilované či pripravené na pare.

Po  zmene jedálnička pocítite čoskoro aj zmenu vo svojej chuti na sex.

Nemáte  telo playboya

Svoje telo a vekom pribúdajúce kilogramy sledujú aj muži. V strednom veku si určite aj vy častejšie všímate rastúce brucho či ochabnutý zadok. Začnete mať pocit, že sa svojej manželke či priateľke už nepáčite. Vo väčšine prípadov je to iba domnienka, no pre váš lepší pocit začnite viac športovať. Športom sa zvýši aj hladina dôležitého testosterónu a zlepší sa aj vaše libido. Vyrysované svaly budu iba príjemným bonusom.


Náš tip: Vo vzťahu s manželkou alebo priateľkou môžete zlepšiť mnoho vecí. Prečítajte si naše tipy pre zlepšenie sexu.


U mužov v strednom veku je strata sexuálnej túžby častá, a často spojená aj s problémami s erekciou. A ak však spravíte zopár zmien vo svojom živote, nemusí byť dlhodobá či trvalá. Stačí, ak:

  • sa začnete vyhýbať stresu,
  • doplníte testosterón,
  • vymeníte tučné jedlá za zdravšie,
  • začnete športovať.

Ak to chcete ihneď

Samozrejme, žijeme v dobe, kedy sa na nič nečaká, a teda ani na poriadnu chuť na sex. Aj pre nedočkavých poznáme riešenie. Objednajte si prírodný výživový doplnok Erexan a nemusíte na nič čakať. Jeho účinky sa dostavia okamžite.

Staňte sa fanúšikom našej stránky aj na facebooku a zistite najnovšie informácie, články a zľavy medzi prvými. Ak ste neustále zahľadený do svojich emailov, nechajte si posielať novinky priamo do svojej schránky.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo