Injekcie na erekciu – je to riešenie pre vás?

Injekcie na erekciu
floating-leaf
floating-leaf

Erektilná dysfunkcia sa dá liečiť injekciami na erekciu

Pri liečbe erektilnej dysfunkcie sa postupuje od menej zaťažujúcich postupov k náročnejším. Po tabletkách na erekciu nasleduje liečba impotencie prostredníctvom injekcií na erekciu. 

Možnosti liečby erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia znamená, že muž nemôže dosiahnuť erekciu – teda stoporenie, stvrdnutie pohlavného údu, ktoré je potrebné pre uspokojujúci pohlavný styk. Trvalá erektilná dysfunkcia postihuje prakticky všetky vekové kategórie, pričom počet týchto porúch narastá s vyšším vekom.

Pri liečbe impotencie sa postupuje od odporučenia vhodných tabletiek na erekciu, cez injekčnú liečbu, použitie podtlakových púmp až po cievne operácie a implantáciu vystužujúcich protéz. Práve injekčná forma spôsobila svojho času pri liečbe erektilnej dysfunkcie takmer revolúciu. 

Aké lieky na erekciu sa podávajú injekčne? 

Injekčná liečba erekcie znamená, že liek sa podáva priamo do toporivých telies pohlavného údu. V priebehu nie veľmi dlhej histórie sa týmto spôsobom pacientom podávali rôzne medikamenty, ktoré však mali pomerne vážne vedľajšie účinky. 

Medzi účinné látky, ktoré sa podávajú injekčne, patria napríklad papaverín, fentolamín, forskolín a atropín. Najbežnejšou látkou, ktorá sa podáva injekčne pri poruchách erekcie, je alprostadil. Ide o synteticky pripravenú obdobu hormónu prostaglandínu E1. Práve hormóny tejto skupiny sa pri injekčnej liečbe úspešne podávajú už viac ako 25 rokov vďaka ich vazodilatačnému účinku. Znamená to, že rozširujú cievy a zlepšujú prívod krvi do toporivých telies penisu, vďaka čomu dochádza k erekcii.

Keďže sa tieto hormóny bežne tvoria v ľudskom organizme, jeho podávanie nemusí mať takmer žiadne vedľajšie účinky. Vyskytnúť sa však samozrejme môžu. Ide spravidla o nepríjemné sprievodné znaky spôsobené podávaním injekcií, ako napríklad podliatina v mieste vpichu, infekcia pri nedodržaní postupu aplikácie injekcie alebo krvácanie v mieste vpichu. Môže sa vyskytnúť aj nízky tlak, mdloba či dlhotrvajúca erekcia, pri ktorej musí zasiahnuť až lekár. 

Medzi dostupné injekcie s obsahom alprostadilu u nás patrí napríklad Karon. Na to, aby sa dosiahol lepší efekt, je možné látky aj kombinovať. Na výber je samozrejme viac látok, pričom výber konkrétneho medikamentu určuje lekár individuálne. Lieky sú samozrejme na predpis a predpísať ich môže len lekár-andrológ.

Ako fungujú injekcie na erekciu?

Pacient si injekcie na erekciu pichá po zaškolení lekárom sám. Prvú dávku si pacient vyskúša priamo v ambulancii, aby sa lekár mohol presvedčiť, či pacient techniku zvládol a aby bol schopný pre pacienta nastaviť správne dávkovanie. Odporúča sa jeho aplikácia približne 15 minút pred sexuálnym stykom. Hoci injekčný spôsob podania vyzerá na prvý pohľad veľmi nepríjemné, vďaka použitiu tenkých ihiel v podstate nie je bolestivé. Erekcia následne trvá priemerne 60 – 90 minút. Erekcia trvá aj po výrone semena, takže pacient môže dosiahnuť vyvrcholenie aj opakovane. Výhodou injekčnej liečby je, že k erekcii na rozdiel od liekov na erekciu v tabletkovej forme dochádza aj bez sexuálnej stimulácie

K nepopierateľným výhodám injekčnej liečby patrí fakt, že liek zároveň posilňuje tkanivo penisu, čo vedie k zlepšeniu prirodzenej erektilnej schopnosti. Je teda možné, že po vybratí sérií injekcií muž nepotrebuje lieky na erekciu. Vzhľadom na to sa práve injekcie s obsahom prostaglandínov považujú za najúčinnejší liek na liečbu impotencie. Uvádza sa, že účinnosť injekcie je až 90 %

Injekcie na erekciu patria k najúčinnejším spôsobom liečby erektilnej dysfunkcie. Sú dostupné výhradne na lekársky predpis.

Injekcie na erekciu nie sú jediným riešením 

Hoci aplikácia injekcií nie je bolestivá, predsa len ide o invazívnu liečbu. Navyše tento spôsob aplikácie nepôsobí veľmi príjemne. Preto muži vo všeobecnosti uprednostňujú jednoduchšiu terapiu tabletkami. Ak nechcete hneď užívať lieky na erekciu na predpis, vyskúšajte najskôr alternatívu v podobe prírodných výživových doplnkov. Erexan  je certifikovaný doplnok výživy, ktorý sa úspešne využíva pri erektilnej dysfunkcii. Erexan podporuje stoporenie penisu a priaznivo vplývajú na celkovú potenciu. Pomáha riešiť aj problémy s predčasnou ejakuláciou. Na rozdiel od injekcií na erekciu je dostupný aj bez lekárskeho predpisu a môžete si ho objednať rýchlo a diskrétne aj cez internet. 

Zhrnutie

  • Injekcie na erekciu patria k najúčinnejším spôsobom liečby erektilnej dysfunkcie.
  • Ich aplikácia však nemusí vyhovovať každému a sú dostupné výhradne na lekársky predpis.
  • Ako alternatívu vyskúšajte výživové doplnky na erekciu, akými sú napríklad tabletky Erexan.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo