Anabolické steroidy zabíjajú zdravý sexuálny život

floating-leaf
floating-leaf

Užívanie anabolických steroidov ovplyvňuje vašu erekciu

Určite viete, že anabolické steroidy spôsobujú rast svalovej hmoty a fyzickej sily. Užívajú ich najmä ľudia, ktorí túžia po krásne vyrysovaných svaloch. Viete však, že zdravý sexuálny život a užívanie anabolických steroidov nejde dohromady?

Niečo o steroidoch

Anabolické steroidy patria do širšej skupiny steroidov, z ktorých váš organizmus najviac ovplyvňujú tri druhy:

 • Kortikosteroidy sa v prirodzenej forme vytvárajú v nadobličkách. Ich hlavnou úlohou je metabolizmus cukrov a bielkovín. Regulujú tiež hospodárenie organizmu s minerálmi a vodou, tlmia bolesť a zmenšujú zápal. Syntetické kortikosteroidy sa využívajú napríklad na liečbu alergií.
 • Pohlavné steroidy súvisia s pohlavným dozrievaním a sexuálnym životom – starajú sa o vývin pohlavných znakov, ovplyvňujú libido, menštruačný cyklus a tiež tehotenstvo. Patria k nim androgény, estrogény a gestagén.
 • Anabolické steroidy ovplyvňujú rast svalovej hmoty a pre jeho účinky ho užívajú najmä ľudia, ktorí chcú mať vyrysované svaly. Pri ich užívaní by ste si však mali dávať obzvlášť pozor, pretože dokážu ovplyvniť váš sexuálny život.

Anabolické steroidy a zdravý sexuálny život nejdú dohromady.

Steroidy a erekcia

Pri užívaní anabolických steroidov ide vlastne o to, že telu dodávate syntetický testosterón. Anabolické sterodidy však dokážu po dlhodobom užívaní zablokovať prirodzenú tvorbu testosterónu. Tým sa znižuje libido, zhoršuje sa kvalita spermií a zhoršuje sa erekcia. V konečnom dôsledku môžu dokonca spôsobiť aj neplodnosť. Okrem toho spôsobujú aj ďalšie nežiaduce vedľajšie účinky.


Náš tip: Prečítajte si viac o problémoch s erekciou.


Ďalšie vedľajšie účinky anabolických steroidov

 • Gynekomastia. Je to najviac viditeľné ochorenie spojené s užívaním anabolických steroidov. Ide o jednostranné alebo obojstranné zväčšenie prsnej žľazy u mužov. U niektorých mužov totiž dochádza k tomu, že sa nadmerné množstvo testosterónu mení na estrogén. V prsiach, kde sú citlivé oblasti na estrogén, dochádza k ich nalievaniu, a teda vzhľadu ženského poprsia. Tento problém vás v ťažších prípadoch môže doviesť až k operačnému zákroku.
 • Rast ochlpenia a vypadávanie vlasov. Nadmerný rast ochlpenia v dôsledku užívania anabolických steroidov je nepríjemný najmä u žien – dochádza k rastu fúzov a výraznému ochlpeniu v podpaží a na tele. U oboch pohlaví dochádza tiež k vypadávaniu vlasov. Často sú holohlaví muži, ktorí nedosiahli ani vek 30 rokov.
 • Zmenšenie semenníkov. Vplyvom užívania anabolických steroidov dochádza aj k podstatnému zmenšeniu semenníkov. Tým, že telo dostáva syntetický testosterón, organizmus vníma, že ho má dostatok. Prirodzená tvorba testosterónu sa teda utlmuje a dochádza k zmenšeniu semenníkov, ktoré ho produkujú. Zároveň sa tiež znižuje tvorba spermií.
 • Poškodenie pečene. Pečeň funguje ako detoxikačný orgán ľudského tela, v ktorom sa filtruje krv a látky, ktoré v nej kolujú. Čím viac škodlivých látok typu anabolické steroidy koluje v organizme, tým viac je pečeň viac zaťažovaná. Užívanie anabolických steroidov môže spôsobiť zápal pečene a iné abnormality pečene. Výnimkou nie je ani poškodenie obličiek.
 • Zvýšené riziko srdcovo-cievnych chorôb. Užívanie anabolických steroidov spôsobuje zvýšený krvný tlak, ktorý vzniká v dôsledku zadržovania tekutín v telesných tkanivách. Anabolické steroidy zhoršujú tiež pomer tzv. zlého cholesterolu, ktorý sa spája s ochoreniami srdca. Ak sa vo vašej rodine objavuje vysoký krvný tlak či infarkt, užívaniu steroidov by ste sa mali určite vyhnúť.
 • Akné. S týmto vedľajším účinkom majú skúsenosti takmer všetci, ktorí užívali anabolické steroidy. Môže sa objaviť ľahšia alebo ťažšia forma, po ktorej ostávajú jazvy do konca života. Akné vzniká v dôsledku zvýšenej činnosti kožných žliaz.
 • Zmeny kostí. V tejto súvislosti by si na užívanie steroidov by si mali dávať pozor najmä dospievajúci. Anabolické steroidy totiž zastavujú rast kostí do dĺžky.
 • Výkyvy nálad, podráždenosť, agresivita. Užívanie anabolických steroidov prináša so sebou tiež vplyv na psychiku. Aj keď sa takéto psychické vedľajšie účinky prejavujú veľmi indidivuálne, sú nepopierateľné. V dôsledku užívania steroidov sa objavujú nevysvetliteľné záchvaty agresivity, depresie, a dokonca aj závislosť na steroidoch.

Okrem uvedených vedľajších účinkov anabolických steroidov sa uvažuje aj nad tým, že ich dlhodobé užívanie spôsobuje rakovinu. Aj keď priamy vplyv zatiaľ nebol dokázaný, výskyt rakoviny u ľudí, ktorí užívali anabolické steroidy, je veľmi častý.

Anabolické steroidy svaly - Erexan.sk

Testosterón vylepšuje erekciu

Áno. To je pravda. Na mužské libido a erekciu má vplyv predovšetkým testosterón. Nemusíte však hneď užívať syntetický testosterón. Jeho tvorbu dokážete podporiť aj pomocou prírodných výživových doplnkov, akým sú aj tabletky na erekciu Erexan.


Náš tip: Pozrite si aj infografiku, ako zvýšiť hladinu testosterónu.


Erexan pre vás pripravil novinku – Erexan Stabil. Tabletky na erekciu Erexan Stabil priaznivo vplývajú na celkovú sexuálnu výkonnosť. Sú určené na dlhodobé užívanie a pomáhajú aj tam, kde už sila jednorazových tabletiek nestačila. Erexan Stabil obsahuje extrakty z rastlinných stimulantov, koncentrované aminokyseliny a dôležité minerály.

Erexan Stabil si môžete zakúpiť diskrétne cez internet alebo v lekárňach po celom Slovensku.

Zhrnutie

 • Užívanie anabolických steroidov majú negatívny vplyv na sexuálny život a erekciu.
 • S ich užívaním sa spája množstvo vedľajších negatívnych účinkov.
 • Namiesto steroidov siahnite po prírodných výživových doplnkoch, akým je Erexan alebo Erexan Stabil.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo