Predčasná ejakulácia

floating-leaf
floating-leaf

Predčasná ejakulácia – obťažujúci problém

Problematika ejakulácie a zvlášť, predčasnej ejakulácie priamo nesúvisí s erekciou, ktorej je venovaný tento blog. Napriek tomu sme sa tejto téme rozhodli venovať podrobnejšie, keďže ide o sexuálne zdravie a záleží nám na tom, by ste boli s vašim intímnym životom maximálne spokojní. Navyše, na tému ejakulácia sme už jeden článok zverejnili, teraz sa ale podrobnejšie pozrieme práve na predčasný a nechcený výron semena. Problém s predčasnou ejakuláciou môže poriadne strpčiť život. Čítajte ďalej zistite čo sa s tým dá robiť a ako to efektívne vyriešiť.

 

Poznáte to… Chcete si užiť s priateľkou konečne trochu vzrušenia. Prirodzene chcete, aby samotný akt trval čo najdlhšie, aby z neho niečo mala aj vaša polovička a tiež vy sami. Ale čo to? Ani nie po minúte vášnivého milovania ste na vrchole a nemôžete s tým nič urobiť. Predčasná ejakulácia vám jednoducho bez okolkov prerušila horúce chvíle v objatí. Trápnosť celej situácie ešte väčšmi vystupňuje zlovestný pohľad vašej partnerky s otázkou: To už si naozaj hotový?

Veru takéto zážitky nie sú vôbec príjemné, zvlášť ak ide o prvé milovanie so ženou vašich snov. Ak sa situácia opakuje pravidelne, je to ešte horšie a celý vzťah sa začína otriasať v základoch. Každý následok však má svoje príčiny a na každý problém sa nájde riešenie. Ale aké?

Na to aby sme mohli ukázať, že problém s predčasnou ejakuláciou sa dá riešiť zväčša jednoducho a rýchlo, musíme sa pozrieť na príčiny, ktoré spôsobujú tento obťažujúci neduh.

Krátka uzdička penisu ako príčina predčasnej ejakulácie

Problém s krátkou uzdičkou penisu, je jednou z najčastejších príčin predčasnej ejakulácie. Zväčša ide o vrodenú anomáliu, dá sa k nej však prísť aj počas života a to vďaka úrazu penisu pri neopatrnom milovaní a podobne. Vtedy môže vzniknúť zjazvené tkanivo ktoré zapríčiní že sa uzdička skráti. Uzdička je vlastne kožná riasa ktorá spojuje predkožku so žaluďom penisu. Nachádza sa v nej obrovské množstvo erotogénnych nervových zakončení. Mechanická stimulácia týchto nervových zakončení spôsobuje vzrušenie ktoré pri dostatočnej dĺžke trvania vedie až k vyvrcholeniu. Tento fakt vám už je zrejme dávno jasný. Ako to ale súvisí s predčasnou ejakuláciou?

Ak je uzdička príliš krátka, počas milovania dochádza k jej nadmernému mechanickému napínaniu, čo spôsobuje oveľa silnejšiu stimuláciu nervových zakončení v tejto oblasti. Ak by bola uzdička dlhšia, nedochádzalo by až k takému napínaniu a teda sexuálna stimulácia penisu by nebola až taká intenzívna. Ako to ale vyriešiť? V zásade máte dve možnosti. Riešenie medikamentami, alebo chirurgicky.

Existujú mnohé medikamenty ktoré pomáhajú vyriešiť problém s predčasnou ejakuláciou. Nektoré sú na predpis, iné zasa nie. Dobrým riešením bývajú tabletky ktoré dokážu predĺžiť milovanie. Vyskúšajte voľnopredajný Erexan, alebo sa poraďte s vašim lekárom ktorý vám po vyšetrení môže predpísať iné lieky. Za vyskúšanie tiež stoja znecitlivujúce mastičky. Tie síce dokážu čiastočne oddialiť ejakuláciu, majú ale nevýhodu v tom, že môžu spôsobiť aj znecitlivenie partnerky, ktorá si tým pádom milovanie opäť neužije.

Skutočným riešení pre to ostáva chirurgické odstránenie alebo predĺženie uzdičky. Tento zákrok trvá len niekoľko minút a po jeho absolvovaní môžte ísť hneď domov. V prvých hodinách po zákroku ale pacienti pociťujú silné bolesti, ktoré mnohých odrádzajú. Výhodou je, že ak sa hanbíte, nemusíte s touto vecou chodiť za vašim obvodným lekárom, ale stačí sa objednať na akejkoľvek súkromnej urologickej klinike hoc aj v susednom meste, kde vám zákrok za poplatok bez problémov vykonajú.

Psychické príčiny predčasnej ejakulácie

Narozdiel od problému s krátkou uzdičkou, psychologické príčiny predčasnej ejakulácie môžu byť oveľa zapeklitejšie a zdĺhavejšie riešiteľné. Tieto problémy sa vyskytujú najmä u mladých neskúsených mužov, ale s pribúdajúcimi sexuálnymi skúsenosťami často rýchlo odoznievajú. Horiše je, ak sa psychické príčiny vyskytnú u skúsených milovníkov. V tedy pomôže návšteva sexuológa a následná psychoterapia ktorá môže trvať mesiace. S riešením problémov s predčasnou ejakuláciou však netreba otáľať. Platí, že čím skôr ich začnete riešiť, tým skôr sa dočkáte vytúžených výsledkov.

Ak sa vám nechce k sexuológovi, skúste samotréning. Pozrite si nasledujúce video alebo si prečítajte zoznam tipov, ktoré sme pre vás pripravili.

 

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=m_sIvDyYSyM[/embedyt]

Ako predĺžiť sex?

  • Prerušnie milovania – ak zistíte že sa už blížite k vrcholu, jednoducho prerušte milovanie. Penis môžte na chvíľu vytiahnuť z pošvy a partnerku pár sekúnd stimulujte rukou. Bozkávajte sa. Partnerka si to bude vážiť, pretože si bude vedomá že vám záleží aj na jej uspokojení
  • Masturbáciu pred sexom – alebo tiež ľudovo takzvané „honenie penisu“. Ak viete že sa v daný deň pravdepodobne budete milovať, a chcete sa poistiť proti predčasnej ejakulácii, vyskúšajte masturbáciu pred sexom. Ide o starý a zaručený trik ktorý zaručene účinkuje a pomôže vám predĺžiť milovanie aj o polovicu. Je pravda že po masturbácii nebudete mať až takú veľkú chuť na sex. o to nám však ide… Ak chcete vedieť viac o masturbáici (honení peniu) pozrite aj TU.
  • Zmena polohy počas milovania – nie je nič jednoduchšie ako počas milovania požiadať partnerku o zmenu polohy. Umožní to na chvíľku prerušiť sex vďaka čomu si penis trochu oddýchne. Vyskúšajte rôzne polohy a vyberte si takú ktorá vás príliš nevzrušuje, ale partnerke je príjemná. Týmto spôsobom môžte získať zaujímavú súhru pri milovaní.
  • Rozprávajte sa – napokon vaša partnerka je ten najhlavnejší človek, ktorému by malo záležať na kvalite spoločného sexuálneho života. Nebojte sa zveriť s vašimi obavami ktoré spôsobujú prílišné napätie vedúce k predčasnej ejakulácii. Odľahne vám a budete sa cítiť slobodnejšie.
  • Kegelove cviky – tieto cviky jednoznačne stoja za vyskúšanie. Vďaka ich tomu že budete trénovať vaše PC svalstvo, dokážete efektívnejšie potlačiť ejakuláciu. Tieto cviky tiež dokážu podporiť silu erekcie a tak aj veľkosť penisu. Viac o tom ako ich cvičiť zistíte v článku „cviky na podporu erekcie„.

Ako vidíte, predčasná ejakulácia má veľa príčin. existuje však aj veľa riešení. Ak máte problém s krátkou uzdičkou, vyskúšajte lieky alebo gély na znecitlivenie. Najistejším riešení však bude vždy len operácia. Ak sú príčiny vašej predčasnej ejakulácie psychické, skúste rozhovor s partnerkou, alebo sa obráťte na sexuológa ktorý vám zaručene poradí správny spôsob riešenia. Ak sa vám nepozdáva ani jedna z ponúkaných možností, ako prvú pomoc môžte vyskúšať aj prípravok Erexan, ktorý dokáže predĺžiť dobu pohlavného styku.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo