Penis a všetko o ňom

floating-leaf
floating-leaf

Penis môže byť naša pých ale aj hanba

Počas „spánku“ má smiešnych sedem centimetrov, aj napriek tomu ho hlavne muži povyšujú takmer na božstvo. Správne, hovoríme o penise. Dokáže byť predsa veľkou pýchou ale aj úplnou hanbou. My chlapi vieme, prečo je tou najdrahšou cennosťou. Predsa ak by nebol funkčný, prišli by sme o množstvo zábavy a zážitkov. 🙂

Z čoho sa skladá penis

Mužský pohlavný orgán sa skladá z hubovitého tkaniva, ktoré tvorí 3 toporivé telesá. Napadlo ťa však niekedy prečo je vonkajším orgánom? Ak si hovoríš, že niečo musí ísť predsa aj dnu, nie je to ten hlavný dôvod. Ten pravý dôvod je, že spermie sa tvoria pri nižšej teplote ako je tá ľudská, a tak sa potrebujú chladiť. Počas erekcie jeden zo svalov uzavrie močový mechúr a preto máš problém sa vymočiť. Ak sa vám nechce čítať celý článok, pozrite si video nižšie 😉

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=qsicOIW8g3o[/embedyt]

Erekcia penisu

Erekcia alebo stoporenie pohlavného údu vzniká naplnením dutinkových telies penisu krvou. Na jej kvalitu vplýva množstvo príčin. Na naše fyzické aj psychické zdravie vplýva naše správanie aj životosprávaerekcia je toho dôkazom. Dnes má problém s erekciou každý štvrtý dospelý muž. Ako k nej dochádza? Čo ju ovplyvňuje? Aké problémy s ňou súvisia? To budú naše prvé podtémy v tomto článku.


TIP: chcete zažiť ozajstné sexuálne harašenie? Vyskúšajte Erexan!


Ako dochádza k erekcii?

 • Fyzická (mechanická) stimulácia – pri tejto erekcií nie je nutné pomyslenie na sex. Dochádza k nej dotykmi alebo aj obtieraním.
 • Psychická (duševná) stimulácia – tu naopak postačí pomyslenie na sex alebo tu sexi slečnu z kaviarne. Pre vznik psychickej erekcie nie je potrebný fyzický kontakt a pre to pozor na myšlienky, napríklad na kúpalisku.
 • Mimovoľná spánková erekcia – je súčasťou akejsi generálky orgánov, ktorú mozog vykonáva počas spánku a kontroluje všetky orgány vrátane penisu. Ak niečo nie je v poriadku, snaží sa to napraviť. Takže nie, nemusia sa ti k jej dostaveniu snívať erotické sny.

Anatómia panisu

Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia je problém s dosiahnutím alebo udržaním erekcie dostatočnej pre pohlavný styk. V súčasnosti sa dá liečiť a liečba začína podaním tabletkových liekov. Trpí ňou viac ako 50% mužov po štyridsiatke, avšak zriedkavá nie je ani u mladších. Príčinou jej vzniku sú väčšinou chronické ochoreniaporuchy ciev a nervového systému. Sú však aj psychologénne príčiny. Pozrieme sa na viacero príčin tejto dysfunkcie.

Ochorenia penisu

Každopádne sa snaž týmto ochoreniam penisu vopred predísť aby si nemusel riešiť ich prípadnú liečbu. Samozrejme dedičnej chorobe sa nevyhneš.

Najčastejšie diagnózy:

 • Neurologické ochorenia
 • Srdcovo – cievne ochorenia
 • Problémy s obličkami a vylučovacou sústavou
 • Cukrovka a vysoký krvný tlak
 • Problém s prostatou – prejavuje sa ťažkosťami s močením

Večný nepriateľ stres
Priateľka sa chtivo snaží a snaží, ale penis sa za žiadnu cenu nechce postaviť. Myšlienkami si ešte v práci, kde ťa šéf vytočil svojimi poznámkami alebo na križovatke po  ceste domov. Nevieš sa sústrediť a na sex si si celý deň ani nespomenul. V takomto prípade môže mať problém aj muž, ktorý je bežne v poriadku a tento problém sa mu ešte nikdy nestal.

S týmto problémom sa čoraz častejšie stretávajú mladší chlapci alebo muži, ktorí sexuálnym životom príliš nežijú. Majú skrátka pocit, že ich penis je príliš malý, tenký, krivý a podobne. Myslia si, že ich ženy budú zahanbovať, a tak sa kontaktu s nimi vopred vyhýbajú.


TIP: s erektilnou disfunkciou vám pomôže Erexan


Sex má byť však pôžitkom pre Váš oboch. Nikam sa neponáhľaj a uvoľni sa. Spravte si vo vzťahu zo sexu skutočne príjemné chvíle. Ak máte málo času alebo si v strese, odložte to na iný deň.

Pohyb je dôležitý
Pohyb je všeobecne zdraviu prospešný a to platí dupľom pre penis. Pri dlhodobom sedení sa stáva, že je v neprirodzených polohách a nastáva zlé prekrvovanie. Preto daj pozor ak máš sedavé zamestnanie ako napríklad vodič. Dobrou prevenciou je zvyšovanie fyzickej aktivity. Namiesto výťahu použi schody a po dvoch hodinách sedenia si daj prestávku a „pretras“ si svoje náradičko.

Ak si sa rozhodol zvýšene fyzickej aktivity riešiť športom, daj pozor pri jeho výbere. Môžeš si totižto ešte viac uškodiť. Športy, pri ktorých je penis vystavený dlhodobým a silným nárazom, ti môžu naopak spôsobiť problémy s erekciou.

Mysli na celkovú životosprávu
Životospráva počas tvojho života je skutočne veľmi dôležitá. Ak si ju počas svojho života nadpriemerne zanedbal, mám pre teba nepeknú správu. Nepomôžu ti ani prípravky na podporu erekcie, pretože tie sú skutočne iba na podporu. McDonald každý deň, vyprážaný syr s hranolkami, prípadne mrazené polotovary a žiadna zelenina a ovocie. Ak si sa v tom našiel, zmeň to čím skôr. Potešíš nie len svoj žalúdok ale aj svoj penis. Dávaj si väčší pozor na to čo jedávašzlepší to aj tvoj sexuálny život.

životospráva pre kvalitnú erekciu

Každý piatok ruka hore a celý víkend v liehu? Alkohol poškodzuje krehké cievy a zabezpečí ti aj výkyvy krvného tlaku. Ak si spomínaš, pri odstavci o najčastejších chorobách sú spomenuté obe. Snaž sa preto nadmernému množstvu alkoholu vyhýbať. Pohárik vína na spestrenie večera je prospešný, avšak nepreháňaj to s množstvom a frekvenciou pitia alkoholu.

Je nám jasné, že pri erekcií je najdôležitejšia krv. Ak si teda tuhý fajčiar, asi ťa nepoteším. Fajčenie zanáša a zneprechodňuje cievy, čo zapríčiňuje ťažšie prúdenie krvi. Zanášajú sa aj drobné vlásočnicovité cievy v penise a to zapríčiňuje problémy s erekciou.


Na chvíľu odbočme. Vieme, že sex veľmi dobre predáva. Sexy speváčky a tanečníčky v klipoch sú dnes samozrejmosťou. Dôkazom, že spievať sa dá o hocičom je aj táto pesnička o veľkom penise. Pred pokračovaním v čítaní sa trocha zabavte pri tomto videu. 🙂


[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=iXmSkPJwUy0[/embedyt]
 

Priemerná a maximálna dĺžka penisu

Penis je symbolom mužnosti a to je dôvodom prečo si všetci myslia, že čím je väčší, tým lepšie. Viac ako na veľkosti záleží pre lepšiu rozkoš napríklad na obmene stereotypného styku.

Aká je priemerná dĺžka mužského penisu? Podľa rôznych štatistík je to 7 – 10 centimetrov v kľude12 – 17 centimetrov v stoporenom stave. Slováci teda nemusia smútiť pretože patria k jedným z najlepších s priemerom 15 centimetrov. Najdlhší penis na svete má až 45 centimetrov v stoporenom stave. Napriek tomu, že veľmi dlhý penis je skôr na obtiaž ako na úžitok, mnohý muži by ho chceli mať väčší. Pre to sme pre nich pripravili tento špeciálne článok o tom, ako zväčšiť penis.

Zväčšenie penisu

Veľkosť závisí aj od „kvality erekcie“ a preto sa nemusí vždy „postaviť“ na maximálku. Pokiaľ si teda ty alebo tvoja partnerka nespokojný s veľkosťou, ukážeme Vám zopár trikov ako „magickú paličku“ zväčšiť.

Prekrvenie je základ
Už sme si vraveli, že pri erekcií je najdôležitejšie prekrvenie penisu. Zdravotný štýl by si skutočne nemal zanedbávať, lebo nie len, že s nadváhou sa tvoje náradičko skryje pod tukom ale nebude sa ti dobre prekrvovať. Skús telesnú aktivitu pred stykom, je to osvedčená metóda.

Teplota je tiež dôležitá
Je známe ako sa penis správa keď je mužovi zima. Teplo mu naopak robí dobre. Či už sa jedná o teplo pošvy tvojej partnerky, avšak čím teplejšie tým lepšie. Preto to skúste obohatiť napríklad horúcim kúpeľom.

Jelqing
Masáž Jelqing zvaná aj „dojenie“ sa robí výhradne v polovičnej erekcií, nikdy v sto percentnej, ani v kľudovom stave. Podstatou tohto jednoduchého cviku je uchopiť penis ukazovákom a palcom až pri koreni. Následne ho natiahni smerom k žaluďu a drž asi 15 sekúnd. Nepreháňaj to zo silou, aby si si neublížil. Je lepšie pri Jelqingu použiť napríklad lubrikačný gél aby si predišiel poraneniu.

Hračky do spálne
Aj keď väčšina hračiek je pre dámy, to že ich používajú pri sexe, odviaže dosť aj pánov. Najčastejším problémom je však prinútenie partnerky k tomuto odviazaniu sa. Takže ak máš partnerku pri sebe, môžeš sa rovno odkázať na tento článok. Ďalšou možnosťou je obstaranie erotické hračky pre seba. Pri používaní vákuových púmp alebo erekčných krúžkov se prekrvuje penis, dochádza k silnejšej erekcii a penis tak pôsobí väčším dojmom.

Kegelové cviky
Tieto cviky boli pôvodne určené pre ženy na podporu panvového dna. Nie je žiadnou novinkou, že si ich osvojili aj muži, a to na podporu erekcie. Pomáhajú nie len prekrviť ale aj spevniť penis tak, aby bol mohutnejší. Tieto cviky posilňujú Pobococcygeálny (PC) sval, ktorý sa nachádza v panvovom dne a spája konečník, genitálie a stehennú kosť.

Tento sval  má veľký vplyv na skvalitnenie sexuálneho života. Podstatou cviku je tento sval stiahnuť podobne, ako keď zadržiavaš moč a čo najdlhšie takto vydržať. Cvik pravidelne opakuj a okrem toho, že vydržíš stále viac, tak ho dokážeš lepšie ovládať.

Benefity Kegelových cvikov:

 • Priamy vplyv na silu ejakulácie
 • Zlepšenie problematického močenia a samovoľného úniku moču
 • Posilnenie zvierača močového mechúra
 • Naučíš sa regulovať a prípadne oddialiť predčasnú ejakuláciu
 • Zintenzívnenie vnemov pri sexe
 • Nepriama podpora rastu penisu
 • Vyššia produkcia spermií v semenníkoch
 • Pevnejší penis a dlhotrvajúca erekcia
 • Zlepšenie prietoku krvi v penise
 • Významný vplyv na zdravotný stav prostaty
 • Pomoc k vyrovnaniu erektívneho uhľa

 

Rotácia žaluďa penisu
Jedná sa o cvik podobný Kegelovým cvikom na zlepšenie erekcie. Rozdiel je ten, že pri naťahovaní žaluď aj otočíš a 30 sekúnd držíš. Následne to zopakuješ aj na druhú stranu. Vďaka tomuto cviku sa penis prekrví a zväčší.

Hanging
Hanging je podobný naťahovaniu, avšak je pridaná záťaž. Závažie sa zavesí na penis a zvyšok poznáš. Buď ale opatrný, táto metóda môže byť dosť nebezpečná.

Vizuálna stimulácia
Opäť môžeš k čítaniu zavolať aj partnerku, pretože sa jedná skôr o radu pre ženy. My muži vieme, že to tak je a funguje to. Pre muža sú vizuálne vnemy skutočne dôležité. Potrebujeme sa vami ženami kochať a taktiež stykom samotným, takže ženy hor sa do toho.

Zena musí priložiť ruku k dielu

Operácia
Aj toto je riešenie, ale myslím, že až skutočne krajné riešenie. Úprimne si odpovec či ti takýto zákrok stojí za pár centimetrov navyše. Osobne odporúčam toto riešenie iba ak máte skutočne malý penis, takzvaný mikropenis.

Tabletky na erekciu
Ak ani jeden z trikov nezabral, skús sa obrátiť na pomoc v podobe prípravkov na podporu erekcie. Je to najrýchlejší a najľahší spôsob ako svoje náradičko využiť naplno. Vieš, ktorá látka je neodmysliteľnou súčasťou pre kvalitnú erekciu? Je to prírodný stimulant Tribullus Terrestris, ktorý zvyšuje hladinu testosterónu. Krvný obeh podporujú aj látkami ako aminokyseliny alebo L-lyzín. Vždy si však vyberaj iba kvalitné tabletky a výživové doplnky. Skús napríklad náš koncentrovaný výživový doplnok Eraxan a tvoj penis bude skutočne tvrdší , pevnejší a dokonca aj väčší už po prvom užití. Mimochodom, ak ťa zaujíma téma zväčšovania penisu, čítaj aj článok v ktorom sa tomu venujeme podrobne. Nájdeš ho tu.

Erexan - tabletky na erekciu

 

 
Vieš o tom, že existuje múzeum penisov?
Nachádza sa na Islande a obsahuje 283 exemplárov, dokopy z 93 živočíšnych druhov. Ľudský nie je výnimkou.

Múzeum penisov

Pomenovania penisov

Muži často svoj penis pomenujú konkrétnym menom. Na fórach sa najčastejšie vyskytujú mená ako Anakonda, Prútik, Big John alebo Žezlo. Všeobecne však používame nie jeden názov pre penis. Niektoré nemôžeme ani napísať.

Pozrime sa ako penis volajú v okolitých krajinách:

 • Francúzi – Verge, Bite, Pitoune, Zob
 • Španieli – Pija, Pinga, Pele, Falo, Verga, Rabo
 • Angličania – Dick, Cock, Prick
 • Taliani – Cazzu, Fallo, Minchia, Pene, Verga, Pisello

 

Aké má byť správne zakrivenie penisu?

Máloktorý muž má penis úplne rovný. Najčastejšie býva zahnutý dohora alebo do strán. Menej časté je zakrivenie dole. Je to bežnénie je to chyba alebo problém. Problémovým sa považuje ak máš kvôli tomu ťažkosti vniknúť do pošvy alebo má pri tom partnerka bolesti. Vtedy by si mal navštíviť odborníka.

Zakrivený penis

Ochorenia penisu?

Na penise sa občas nachádzajú mazové žliazky, ktoré vyzerajú ako biele, menšie či väčšie bodky na koži alebo biele výrastky na žaludi. Nemýľ si ich s pohlavným vírusom Kondylomom. Taktiež je množstvo alergií napríklad na vaginálne tabletky partnerky, prezervatív alebo dokonca na farbivá v spodnom prádle. Tie sa prejavujú svrbením a vyrážkami, nie sú však spôsobené pohlavnými ochoreniami.

 

11 zaujímavosti o penise

pozrite si aj video, v ktorom sa dozviete 11 šokujúcich zaujímavostí o penise priamo na youtube

 • Spermie pri ejakulácii opúšťajú močovú trubicu v rýchlosti až 45 km za hodinu. Rekord v najdlhšej odejakulovanej vzdialenosti je v čase publikovania tohto článku 5,48 metrov.
 • Istý muž si v rámci snahy zvýšenia pôžitku zo sexu pichol do penisu kokaín. Prišiel nie len o penis, ale aj o obe nohy.
 • Odstránené predkožky z obriezok sa ďalej využívajú na liečbu popálenín. Transplantujú sa na miesta poškodené ohňom. Ak si utrpel v minulosti vážne popáleniny poďakuj tým , ktorý sú obrezaný.
 • Muži odsúdení na smrť obesením často dosiahnu erekciu práve pri udusení. Volá sa aj „anjelský chtíč“ alebo „smrteľná erekcia“.
 • Domorodý kmeň Aborigínov pri skúške dospelosti „splošťuje“ kameňom penisy mladých mužov. Vraj táto úprava prirodzenia pôsobí krajšie. Pre krásu sa trpí.
 • 1 zo 400 mužov je tak ohybný, že dokáže dopriať orálny sex sám sebe.
 • 1 z 6 000 000 mužov sa rodí s dvoma penismi. Oba sú plne funkčné, ale nie vždy úplne vyvinuté.
 • 1 z 30 000 000 mužov sa narodí bez penisu. Týmto deťom sa zmení chirurgicky pohlavie ihneď po narodení.
 • Američan Jonah Falcon s najväčším zaznamenaným penisom na svete má problém na letiskách. Pracovníci ho pravidelne podozrievajú, že má v nohaviciach ukrytú zbraň
 • Platí, že mohutnejšiu erekciu dosiahnu muži s menším penisom v stave pokoja. Veľký penis sa totiž pri erekcií oveľa nezväčší.

Pravidelný sex znižuje u muža riziko srdcových chorôb o 30%, riziko mozgovej príhody o 50% a riziko cukrovky o 40%. Pravidelne súložiaci muži sa dožívajú až 80 rokov.

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo