floating-leaf
floating-leaf

V tomto článku sa dozviete

Čo to vlastne je erekcia?

Erekcia je nutná k úspešnému vykonaniu pohlavného styku. Bez stoporenia penisu ba jednoducho nemohlo prísť k oplodneniu ženy. Každý zdravý muž by mal byť schopný erekciu dosiahnuť, či už za pomoci sexuálneho dráždenia pohlavného údu, alebo v niektorých prípadoch iba za pomoci myšlienky na erotické chvíle. Ako ale erekcia v skutočnosti vzniká a ako k nej dochádza?

 

Čo je erekcia?

Tento pojem je spojený so sexuálnou aktivitou muža a laickým vysvetlením by bolo, že je to „postavenie“ penisu. Vyzerá to ako úplne jednoduchý proces však? Opak je pravdou, a to ako to erekcia funguje vyhľadávajú zväčša ľudia, ktorý majú s ňou problém, priateľky mužov so zámerom zlepšenia ich sexuálneho života alebo mladší chalani, ktorých sexuálny život a pudy sa začínajú prebúdzať.

Erekcia alebo stoporenie penisu je jeho zdurenie pri pohlavnom vzrušení. Je to na základe prekrvenia a naplnenia penisu krvou. Toporivé telieska zo špongiovitového tkaniva sa naplnia množstvom krvi pod tlakom. Po tomto procese ostáva penis pevný a zväčšený ako do dĺžky tak aj do šírky.

ako vzniká erekcia

stiahnite si erekciu v pdf.

 

Ako vzniká erekcia?

Povedali sme si, že ide o zložitejší proces, takže si ho poďme odborne rozpísať. Pri erekcii dochádza k súhre viacerých cievnych a nervových mechanizmov. Ak sa poruší niektorý zo signálov, ktorý spôsobuje vznik erekcie, tak dochádza k poruchám erekcie.

 

Spúšťací a udržiavací mechanizmus erekcie:

 • Nervové impulzy v mozgu
 • Nervové impulzy v mieche
 • Impulzy v oblasti penisu
 • Následná odozva vo svaloch, vláknitých tkanivách, žilách, tepnách a v okolí komôr penisu

penise môžeme nájsť dve komory (Corpora Cavernosa), ktoré siahajú celou dĺžkou penisu. Obsahujú hubovité tkanivá obalené membránou (Tunica Albuginea). V týchto tkanivách sú hladké svaly, vláknité tkanivá, výplňové priestory, žily a tepny.

Vedeli ste, že?

Hladkú svalovinu človek nedokáže svojou vôľou priamo ovládať. Určite ste si ale všimli, že penisom môžete počas erekcie mierne pohybovať zhora na dol. Je to súhra priečne pruhovaného PC svalstva a tepien vedúcich do penisu. Pomocou sťahov PC svalov sa vytvorí v penise vyšší tlak krvi, ktorý penisom pohne. Aj o PC svalstve bude ešte v tomto článku reč.

Pod týmito dvoma komorami, ktoré majú hubovitú štruktúru je umiestnená močová trubica (Urethra) pre vývod moču a ejakulátu, obklopená tretím avšak omnoho tenším hubovitým telieskom (Corpus Spongiosum).

Erekcia sa spúšťa stimuláciou hmatom alebo aj psychikou. Impulzy z mozgu a lokálnych nervov spôsobia uvoľnenie svalov v komoráchumožnia tak krvi prejsť tepnami do komôr a vyplniť tieto priestory. Takto nahromadená krv v komorách vytvorí tlak, dôsledkom čoho sa penis začne zväčšovať.

Takéto prekrvenie penis stoporí, a teda nastane erekcia. Zadržanie krvi v komorách je zaistené mechanicky. Cievy, ktoré majú za úlohu odvádzať krv z penisu preč, sa pod vplyvom naplnenia hubovitých teliesok krvou stlačia, čím sa znemožní odvod krvi  penisu. Po sexuálnom vyvrcholení sa zastaví prítok krvi kontrakciou svalov v penise. Otvoria sa výtokové kanálikykrv začne odtekať. V tomto stave sa penis zmenšuje a klesá.

 

 

 

Fázy erekcie

Erekcia je v podstate hydraulický proces a je možné ju rozdeliť do niekoľkých oddelených fáz. Prof. mike d. Siroky a kolektív,  rozdeľuje erekciu na štyri fázy – plniacu fázu, tumescenčnú fázu, fázu tvrdosti a detescenčnú fázu. Celý proces si môžete pozrieť na animácii nižšie.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=qSmaxznk4vc[/embedyt]

 

1. Plniaca fáza

V tejto fáze nastáva relaxácia hladkého svalstva, čo spôsobuje zvýšený prietok krvi penisom, zatiaľ čo žilová drenáž ostáva nezmenená. Zväčšuje sa objem penisu a jeho napĺňanie uľahčuje relaxácia hubovitého tkaniva.

2. Tumescenčná fáza

Po dosiahnutí takmer úplneho naplnenia erektilného tkaniva krvou, v ňom tlak krvi stúpa na 80-90% systolického tlaku. Vplyvom tlaku sa cievy, ktoré majú za úlohu odvod krvi stláčajú a odtok sa obmedzuje. Po dosiahnutí 100% systolického tlaku sa zníži arteriálny prietok skoro na nulu a tým sa odvod krvi z penisu pozastaví.

3. Fáza tvrdosti

Kontrakcia bulbokavernóznych svalov, ktoré sú napojené na penis z jeho spodnej strany, ešte viac zvyšuje tlak krvi v penise. Počas tejto fázy v erektilných tkanivách nedochádza k žiadnemu prietoku krvi, ale iba k udržiavaniu jej tlaku.

4. Detescenčná fáza

Znižuje sa prítok krvi tepnami do penisu. Tým sa uvoľnia aj cievy, ktoré majú za úlohu odtok krvi z penisu. Krv postupne odteká a penis klesá.

 

Problémy s erekciou

Ak je erekcia nedostatočná, krátka, alebo sa nedostaví vtedy keď je to potrebné, hovoríme o problémoch s erekciou. I keď sa penis čiastočne stoporí ale nie dostatočne na vykonanie pohlavného styku, hovoríme o erektilnej disfunkcii. Tieto problémy môže zapríčiniť viacero faktorov. Problémy s erekciou (odborne erektilná disfunkcia) môže spôsobiť nie len organická tj. fyzická, ale aj psychogénna príčina.

Bohužiaľ sú tieto problémy dnes u mužov časté a takmer každý muž už mal tento problém. Veľa krát, však zmizne sám. Najmä ak je nedostatočná erekcia spôsobená napríklad nadmerným stresom, netreba si príliš lámať hlavu hneď nad prvým zlyhaním. Keď stres pominie, erekcia sa navráti v plnej sile. Fyziologické problémy s erekciou si často vyžiadajúu pozornosť lekára. Ak sa ale zlá erekcia dlho nerieši, môže poškodiť nie len vzťah ale aj sebavedomie. Erekciu je pri tom možné prinavrátiť vo väčšine prípadov bez väčších problémov. Bude si to síce vyžadovať istý čas a úsilie, určite sa to ale oplatí.

Erekcia problém

 

Predčasná erekcia

Pod pojmom predčasná erekcia, niektoré zdroje uvádzajú, problém, ktorý trápi najmä mladých a neskúsených chlapcov či mužov. Jedná sa o prílišnú citlivosť penisu na vonkajšie podnety. Penis sa predčasne postaví na základe aj veľmi zanedbateľného sexuálneho dráždenia. K erekcii tak môže dôjsť v krajne nevhodných situáciách, ako na príklad na kúpalisku plnom ľudí, alebo počas ústnej maturitnej skúšky.

I keď citlivá erekcia môže pre niektorých mladých mužov spôsobovať určité problémy, myslíme si že problém s predčasnou erekciou si nevyžaduje zvláštnu medicínsku pozornosť. Naopak, sme presvedčení, že pojem „predčasná erekcia“ je často laickou verejnosťou zamieňaný s termínom „predčasná ejakulácia“ – čo značí príliš rýchli výron semena – rýchle vyvrcholenie muža pri sexe. Predčasná ejakulácia vzniká u mladých mužov ale môže sa vyskytnúť i u starších. Práve to je omnoho pálčivejším problémom ako spomínaná predčasná erekcia. Niektorý muži stihnú vyvrcholiť ešte pred tým, ako vniknú do pošvy svojej  partnerky. Predčasnej ejakulácii sa ale venujeme v samostatnom článku.

 

Zámena pojmov „erekcia“ a „ejakulácia“

Pojem predčasná erekcia sa často zamieňa s predčasnou ejakuláciou. Predčasná ejakulácia značí príliš rýchle vyvrcholenie muža, pri pohlavnom styku. Zatiaľ čo ejakulácia značí výstrek semena, erekcia znamená stoporenie (postavenie) penisu.

 

Erektilná dysfunkcia a jej príznaky

Slovné spojenie „erektilná dysfunkcia“, je súhrnný názov pre množstvo problémov spojených s erekciou. Medzi tieto problémy patrí na príklad nedostatočná erekcia, kedy sa penis síce postaví ale nie je dostatočne tvrdý na to aby bolo možné vykonávať pohlavný styk. Ide o klasický problém so stoporením údu.  Ďalej to môže byť krátka erekcia, kedy sa erekcia dostaví vo svojej plnej sile, avšak po krátkej dobe opadne bez toho, aby došlo k vyvrcholeniu muža. Ďalším typom erektilnej disfunkcie môže byť takzvaný priapizmus, vyznačujúci sa veľmi silnou dlhotrvajúcou a mimoriadne bolestivou erekciou. všetky tieto typy erektilnej dysfunkcie si popíšeme v ďalších častiach článku. Zmienime sa aj o erektilnej dysfunkcii zapríčinenej psychikou – teda psychogénna erektilná dysfunkcia.

 

Príliš dlhá erekcia (priapizmus)

Niektorí muži môžu na sebe pozorovať príliš dlhú erekciu – odborne priapizmus. Ako uvádza aj Harvardská zdravotná univerzita, ktorá sa venuje výskumu priapizmu, tento druh dlhej erekcie vzniká u jedincov s vyššou hladinou mužského hormónu – testosterónu a rastového hormónu. Postihuje tiež mužov s kosáčikovitou anémiou.  Takáto erekcia vydrží aj niekoľko hodín, bez ohľadu na vzrušenie muža. Mohlo by sa zdať, že dlhá erekcia je vynikajúca vec hodná obdivu.

Iste ide o výhodu, pokiaľ je muž zamestnaný ako herec v špeciálnom odvetví filmového priemyslu. Pre bežného človeka však dlhá erekcia predstavuje muky. Niekoľko hodinové stoporenie totiž môže byť poriadne bolestivý zážitok. tkanivo je nadmerne namáhané a na zmiernenie tlaku, často pomôže iba ponorenie penisu do ľadovej vody. Niektoré prípady si vyžadujú okamžitú operáciu penisu. Miernejší priapizmus však môže odoznieť aj sám. Príznaky príliš dlhej erekcie sa ustália s pribúdajúcimi rokmi a u mužov nad 35 rokov sa vyskytujú iba zriedka.

 

Krátka erekcia

Možno sa to niekedy stalo aj vám. Počas milovania ste jednoducho stratili erekciu, bez toho aby ste dosiahli orgazmus. Jednoducho penis odmietol poslušnosť. Tomuto javu sa  hovorí aj krátka erekcia. Muž nedokáže udržať erekciu dostatočne dlho, pre dokončenie pohlavného styku. Pohlavný styk tak končí bez vyvrcholenia muža.

Krátka erekcia je väčšinou spôsobená psychickými príčinami – jedná sa teda o takzvanú psychogénnu erektilnú dysfunkciu. Neschopnosť udržať erekciu môže byť veľmi nepríjemné aj pre partnerku, pretože k prerušeniu styku často dôjde ešte pred jej vyvrcholením. Tým pádom si milovanie poriadne neužije ani jeden z partnerov. Ako uvádza MUDr. Robert Maršík, aj krátka erekcia spadá pod všeobecné označenie Erektilná disfunkcia – skrátene aj ED. Je to problém ktorý môže mať viaceré príčiny,  ktoré uvádzame ďalej v článku nižšie.

 

Slabá alebo nedostatočná erekcia

Slabá erekcia je stav, kedy penis nie je dostatočne naplnený krvou. Síce javí známky istého naplnenia a zväčšenia, oproti normálnemu pokojnému stavu. Erekcia však nie je dostatočne tvrdá na to, aby umožnila vniknutie pohlavného orgánu do tela ženy. Slabá erekia môže mať viacero príčin, najčastejšie sa však jedná o fyziologické príčiny v súvislosti s cievnym systémom. Problém môže spôsobovať aj poškodenie nervových ciest.

V ojedinelých prípadoch slabú erekci spôsobujú psychologické príčiny ako stres, úzkosť či depresia, avšak tieto problémy sa častejšie podpisujú na príliš krátkej erekcii a slabú erekciu spôsobujú zriedkavejšie.

 

Pomalá, alebo oneskorená erekcia

Pomalá erekcia je zvláštnym typom erektilnej dysfunkcie, kedy dochádza k oneskorenej reakcii penisu na mechanické či vizuálne dráždenie. Môžeme ju teda nazývať aj oneskorená erekcia. Erekcia sa síce dostaví ale trvá to veľmi dlhý čas. Oneskorená erekcia sa môže dostaviť až po niekoľkých minútach sexuálnej stimulácie a v tých najhorších prípadoch to môže trvať aj desiatky minút. Pomalá erekcia sa samostatne ako porucha vyskytuje iba výnimočne.

Väčšinou sa spája so slabou erekciou. Ak sa ale vyskytuje len sama o sebe, často má korene v psychike muža. Pomalú erekciu spôsobuje typicky chronický stres, kedy sa muž nedokáže sústrediť a naplno sa oddať milostnému aktu.

 

Najčastejšie príčiny problémov s erekciou

Príčiny problémov s erekciou sa delia do dvoch skupín. fyziologické a psychogénne príčiny. Medzi fyziologické patria bežné chyby v životospráve, ktoré často zapríčinia ľahšie formy chronických ochorení. tie následne sekundárne spôsobujú problém s erekciou. Problém však môže byť aj priamo v penise, kde upchatie cievy spôsobí že erekcia nenastane.

Veľa ľudí trpí psychickými problémami a často o tom ani sami nevedia. U mužov sa psychický problém väčšinou prejaví znížením libida a problémami s erekciou. Dobrá správa je, že ak sa odstráni daný psychologický problém, hneď príde zlepšenie aj v oblasti sexuálneho zdravia. Na príklad ak má muž krátkodobý silný stres, môže to spôsobovať problém s erekciou. Ak stres pominie, aj erekcia sa hneď vráti späť.

 

Psychogénne príčiny zlej erekcie

Erektilná dysfinkcia zapríčinená psychikou sa nazýva aj psychická impotencia alebo odborne aj psychogénna erektilná dysfunkcia. Horšie už to je, na príklad u pacientov s klinickou depresiou, ktorí sa liečia nektorými druhmi liekov. Na príklad inhibítory spätného vychytávania serotonínu, zvyknú tlmiť chuť na sex. Tu môžu pomôcť niektoré prírodné preparáty na zvýšenie libida, alebo aj zmena liečby. Je dobré vždy konzultovať to s lekárom. Ak cítite že za vašou zlou erekciu by mohli stáť práve psychologické príčiny, nehanbite sa obrátiť na sexuológa. Sexuológovia sú lekári vzdelaní v oblasti psychiatrie a disponujú širokým spektrom riešení, ktoré vám môžu ponúknuť.

Najčastejšie psychogénne príčiny zlej erekcie

 • Depresie a užívanie liekov na depresiu
 • Strach z neschopnosti
 • Problémy alebo konflikty vo vzťahu
 • Úzkosť v osobnom alebo kariérnom živote
 • Stres alebo pocit zlyhania
 • Vnímanie sexu ako úlohy, nie ako potešenia

 

Fyzické alebo zdravotné príčiny slabej erekcie:

Azda ešte frekventovanejšou skupinou príčin spôsobujúcich slabú erekciu, sú fyzické príčiny. Sem patria najmä zlé životné návyky, ktoré majú za následok zanášanie ciev či zmenšovanie ich pružnosti. Ak fajčíte, pijete veľa alkoholu alebo nebodaj drogujete, má to z dlhodobého hľadiska na vašu erekciu mimoriadne negatívne následky. Niektoré choroby však môžu prísť v podstate bez vonkajšej príčiny a takpovediac nespravodlivo vás erekcie pozbaviť. Sem môžu patriť problémy s prostatou dané vekom, rôzne chronické choroby ako cukrovka či srdcovo-cievne problémy.

Najčastejšie fyziologické príčiny slabej erekcie:

 • Užívanie nikotínu, alkoholu a kokaínu
 • Priberanie na hmotnosti
 • Užívanie liekov na spanie, liekov na krvný tlak alebo diuretík
 • Poškodenie nervov napríklad po operácií prostaty
 • Ochorenia ako cukrovka, Parkinsová alebo Peyronieho choroba, ochorenia obličiek a pečene
 • Ochorenia srdca, štítnej žľazy, depresia alebo zlý krvný obeh

 

Ako riešiť problém s erekciou?

Problémy s erekciou prichádzajú častejšie s pribúdajúcim vekom. Nie je to ale pravidlo a problém s erekciou môže mať rovnako mladý dvadsiatnik, ako aj zrelý sedemdesiatnik. Dá sa s tým však niečo robiť? Samozrejme, že áno.

Emocionálne a psychické príčiny vieme ovplyvniť svojpomocne alebo za podpory psychológa či sexuológa. Vieme však ovplyvniť aj tie organické, tu však bude treba trocha viac snahy a odhodlania. Problémy síce nezmiznú okamžite po zavedení opatrení, ale pre dobrú erekciu, má cenu obetovať trochu pohodlia. Tým prvým čo treba spraviť je zamyslieť sa nad súčasným životným štýlom. Od toho sa následne budú odvíjať presnejšie cielené rady. Dobre nastavený životný štýl je totiž alfou a omegou pre kvalitnú erekciu.

 

 

Ako zlepšiť erekciu bez lekára?

Problémy s erekciou nie sú dôvodom na definitívne stopnutie sexuálne aktívneho života. Je to skôr znakom začať o seba viac dbať. Začnite športovať, zdravo sa stravovaťučiť sa zvládať svoj stres a celkovú psychiku. Ideálne na zlepšenie erekcie je taký druh cvičenia, ktorý vám rozhýbe krv v žilách.

Na príklad rýchlejšia chôdza alebo beh – takzvané „kardio cvičenie“. Prečo práve kardio? Je jedným z najlepších spôsobov pre zdravý cievny obehový systém. A my už vieme, že krvný obeh je k poriadnej erekcii nevyhnutný kvôli správnemu prekrveniu ciev. Pri cvičení prosím zoberte na vedomie jeden dôležitý fakt – najdôležitejšia je pravidelnosť. ak nebudete trénovať naozaj poctivo a pravidelne, výsledky sa pravdepodobne nedostavia.

 

Audit životného štýlu pre zlepšenie erekcie

Nižšie uvádzame niekoľko odporúčaní, ktoré je dobré zvážiť ako prvé, pred tým ako začneme aktívne riešiť erektilnú dysfunkciu.

 • Doprajte si dostatok oddychu a relaxu
 • Zdravo sa stravujte
 • Obmedzte alebo prestaňte fajčiť a piť alkohol
 • Neberte žiadne drogy
 • Udržujte telo a pravidelne cvičte
 • Komunikujte so svojou partnerkou a vymyslite spolu niečo vzrušujúce

Pre mnoho párov je často ťažké rozprávať o svojich pocitoch a sexuálnej intimite a to môže ovplyvniť aj sexuálnu výkonnosť. Ak máte pocit, že problém je spôsobený liekmi, ktoré užívate, nemeňte ich bez konzultácie s lekárom. Nehanbite sa porozprávať o tom zo svojím lekárom. Možno sa bude pýtať nepríjemne otázky, avšak vďaka ním môže nasledovne vedieť pomôcť.

 

Cviky na podporu erekcie môžu byť nápomocné

Aj penis je len orgán, ako každý iný a jeho výkon sa dá podporiť cvičením. K tomuto účelu poslúžia takzvané Kegelove cviky, ktoré sa zameriavajú na posilňovanie PC svalstva. Jedná sa o jemné prúžky svaloviny pripojené k penisu. Cvičenie spočíva v opakovanom sťahovaní a uvoľňovaní týchto svalov. Výhodou je, že cviky je možné robiť kdekoľvek a kedykoľvek, pretože sťahy PC svalstva nie sú nápadné a viditeľné pre iné osoby. Odohrávajú sa vo vnútri tela.

Je pravda, že Kegelove cviky cviky na erekciu sa často odporúčajú ženám na zlepšenie pevnosti panvového dna, môžu však výrazne posilniť erekciu a zmierniť príznaky erektilnej dysfunkcie. Blahodárne účinky Kegelových cvikov na podporu erekcie zmieňujú mnohé odborné portály (Na príklad urologyspecialistsnc.com alebo medicalnewstoday.com). Viac podrobností o cvikoch na podporu erekcie sa ale môžete dočítať aj v našom článku, venovanom práve tejto téme.

Ďalšou dôležitou aktivitou pre dlhodobo dobrú erekciu,  je pravidelné prekrvovanie penisu. To platí rovnako pre pacientov so slabou erekciu ktorej príčiny sú čisto fyziologické, omnoho väčšmi však pre pacientov s psychologickými príčinami ED. Tí totiž často podceňujú fakt, že erekciu treba pravidelne trénovať, bez ohľadu na aktuálne rozpoloženie či absentujúcu chuť na sex. Zvlášť u depresívnych pacientov často dochádza k znižovaniu libida. To spôsobuje nízku frekvenciu vzniku spontánnych erekcií a penis sa málokedy prekrví.

Dlhodobé zanedbávanie prekrvovania penisu môže časom viesť k fyziologicky podloženej erektilnej disfunkcii, ktorej liečenie je už omnoho zložitejšie. Preto je dobré ak depresívny pacienti z času na čas pristupujú k mechanickému dráždeniu penisu za účelom jeho prekrvenia, pričom vyvrcholenie nie je nevyhnutné, ale zaiste vítané.

Ak máte problémy s erekciou, ktoré by ste chceli vyriešiť, cvičte cviky na jej podporu. Výsledky sa síce určite nedostavia na druhý deň, ale po dvoch týždňoch by ste už mali pozorovať významné zlepšovanie. Ak nie, je potrebné siahnuť po ďalších možných riešeniach.

 

Lieky na erekciu

V dnešnej dobe už poznáme veľké množstvo liekov na erekciu. Ich hlavnou výhodou sú rýchle účinky a relatívne nízka cena. Nevýhodou je, že lieky na erekciu nie je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu. Tieto lieky majú mnohé vedľajšie účinky, i keď vo väčšine prípadov sú veľmi mierne. Napriek tomu lieky na erekciu nemôže užívať každý. Existujú určité kontraindikácie, kvôli ktorím sa nesmú volne predávať.

lieky a tabletky na erekciu

Účinné látky liekov na erekciu poznáme tri. Prvou je Sildenafil, ktorý sa využíva v známej modrej tabletke a jej mnohých generikách. Ďalšie dve účinné látky sú Avalafil a Vardelafil. tie sa používajú väčšinou v náhradách Viagry, ako na príklad v Levitre či v Kamagre. Všetky podrobnosti o liekoch na erekciu si môžete prečítať vo veľkom článku, ktorý sa im venuje.

 

A čo voľnopredajné tabletky na erekciu?

Možno ste sa aj vy niekedy snažili kúpiť Viagru, alebo iný liek na erekciu. Pravdepodobne ste zistili, že bez lekárskeho predpisu to legálnou cestou nepôjde a nákup liekov na predpis na internete nie je dvakrát bezpečný.

Dobrou správou je, že existujú voľnopredajné tabletky na erekciu. Tie už môžete nakúpiť bezpečne aj z pohodlia domova na internete. V skutočnosti však nejde o lieky v pravom zmysle slova. Jedná sa o takzvané výživové doplnky, ktoré sú vyrobené z účinných látok získavaných z rastlín a aminokyselín a preto sú bezpečnejšie ale zároveň veľmi účinné. Existuje pri tom viacero druhov takýchto tabletiek na erekciu.

Delia sa podľa konkrétneho problému ktorý chcete v oblasti intímneho zdravia riešiť.  Takýmto výživovým doplnkom, sú aj tabletky na erekciu značky Erexan. Prečo najviac ľudí siaha po tabletkách Erexan? Samozrejme prvou nevyhnutnou podmienkou je ako sme si spomenuli dostupnosť bez predpisu ale aj dôveryhodnosť tohoto prípravku. Erexan je totiž dostupný aj v lekárňach. Ak teda nemáte radi nákupy na internete, alebo sa obávate si takéto lieky dať poslať poštou, Erexan vás počká v lekárni.

erexan - banner

Toľko k dostupnosti, ale čo ďalej je výhodou, keď už máte tabletky na erekciu doma? Asi aj vy oceníte rýchlu účinnosť tohoto týchto tabletiek. Nechce sa vám predsa čakať dve hodiny kým môžete skočiť do akcie. Erexan účinkuje už do 60 minút a nemusíte sa s ním tohto scenára obávať. Keď už viete ako na to, hor sa do činov.

 

Kedy treba so zlou erekciou navštíviť lekára?

Možno sa pri riešení problémov s erekciou dostanete do momentu, kedy sa už nebudete vedieť pohnúť z miesta. Všetky domáce recepty už budú vyčerpané a vy už nebudete mať žiadne ďalšie možnosti ktorými by bolo možné erekciu zlepšiť. Vtedy je čas poraziť ostych a navštíviť lekára.

 

Hlavné príčiny na návštevu lekára je možné zhrnúť nasledovne:

 • Ak problém po zmene životného štýlu nezmizne
 • Máte príznaky ako bolesti alebo zmenu v močení
 • Problém sa začal po zranení alebo operácii

 

Kde hľadať urológa alebo sexuológa?

Najlepšie je zájsť za obvodným lekárom, ktorý vám odporučí konkrétneho urológa či sexuológa. Táto možnosť však môže byť trochu zdĺhavá a hlavne ostýchavejším jedincom nemusí byť po chuti. Dobrou správou je, že urológa môžte navštíviť aj z vlastnej iniciatívy a nepotrebujete žiadny výmenný lístok od obvodného lekára. Stačí si teda vybrať konkrétneho urológa, na príklad podľa miesta vášho bydliska. Za týmto účelom sme pre vás pripravili zoznam overených urológov, ktorý nájdete na tomto odkaze. Vyberte si obec z ktorej pochádzate a nájdite najbližšieho urológa.

Sexuológa nájdete veľmi podobným spôsobom. Ani k nemu nepotrebujete výmenný lístok. skúste využiť na príklad tento portál, na vyhľadávanie sexuológov.

 

Často kladené otázky na tému erekcia

Niektoré otázky, ktoré kladie verejnosť ohľadom problémov s erekciou sa opakujú. Z toho dôvodu sme tieto často kladené otázky zhrnuli na jedno miesto, aby ste si ich mohli jednoducho pozrieť a dozvedieť sa potrebné informácie. V prípade že máte nejakú špeciálnu otázku, ku ktorej ste nenašli odpoveď, neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky, alebo e-mailom. Radi vám poradíme. Kontakty nájdete v hornej časti tejto stránky, ale aj v päte stránky.

 

Čoskoro idem do dôchodku. Tešil som sa že budem mať viac času na intímne chvíle s manželkou. V poslednej dobe začína moja erekcia dosť slabnúť. Ako mám erekciu zlepšiť?

Ak žijete nezdravým životným štýlom, zamerajte sa na jeho zlepšenie. Ak tam ale problém nie je, máme pre vás dve odporúčania. Okamžitú potrebu zlepšenia erekcie môžete vyriešiť voľnopredajnými tabletkami na erekciu.

Druhá rada znie: naplánujte si návštevu lekára. Ak nedostatočnú erekciu podchytíte včas, bude ich riešenie omnoho jednoduchšie. Lekár vás vyšetrí a rozhodne, či stačí aby ste z času načas použili voľnopredajné prípravky na erekciu, prípadne zvolí iný spôsob liečby.

 

Aký je rozdiel medzi voľnopredajnými tabletkami na erekciu a liekmi na erekciu, ktoré predpisuje lekár?

Voľnopredajné tabletky na erekciu majú oproti liekom iné zloženie. Zatiaľ čo v liekoch na erekciu sú účinné látky vyrábané synteticky, voľnopredajné tabletky obsahujú prírodné účinné látky. Obe však majú rovnaký mechanizmus účinku i keď lieky sú samozrejme o niečo silnejšie.

Na druhej strane ale majú lieky niektoré nepíjemné nežiadúce účinky, s ktorými sa u voľnopredajných tabletiek na erekciu nestretnete.

 

Som mladý panic a mám priateľku. Bohužiaľ pri nej nedokážem dosiahnuť erekciu, takže sme ešte spolu ani nespali. Pritom keď som sám, alebo aj pri masturbácii, tak erekciu v pohode dosiahnem. Viete mi poradiť čo stým robiť?

Píšete že vaša erekcia je v poriadku, v momentoch keď ste sám. Znamená to, že môžeme vylúčiť fyziologické príčiny erektilnej dysfunkcie. Inak by ste mali problémy s erekciou aj pri masturbácii. Váš problém je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený psychickým blokom.

Možno si to ani neuvedomujete, ale môžete mať strach zo zlyhania a nedostatočného uspokojenia partnerky. Možno sa v podvedomí cítite neatraktívny a to vám spôsobuje stres v momente keď sa pre partnerkou vyzlečiete. Tento problém vám pomôže vyriešiť psychiater zameraný na oblasť sexuológie. Navštívte ho čím skôr aby váš vzťah zbytočne netrpel.

 

Mal som dlhodobo partnerku, s ktorou som sa asi pre dvomi rokmi rozišiel. Problém je, že odvtedy príliš nemám chuť na sex. Mal som od vtedy jedno dievča ale penis sa  mi pri nej postavil iba málo a nemal som ani chuť. Viete mi poradiť?

Vo vašom prípade sa môže jednať o psychogénne príčiny porucha erekcie a libida. Je možné že máte slabú depresiu z predchádzajúceho rozchodu, ktorá spôsobuje znížené libido a erekciu. Nemusí to tak ale byť, možno máte len zníženú hladinu testosterónu, čo spôsobuje nechuť k sexu.

Vyskúšajte voľnopredajné prípravky na posilnenie mužského libida. Tie sa musia užívať dlhodobo – výsledky by sa mali dostaviť do dvoch alebo troch týždňov. Ak prípravok nezaberie, navštívte sexuológa alebo psychológa. Ten s vami celú situáciu rozoberie do podrobností a stanový konkrétny postup riešenia.

 

Dobrý deň, ako sa dá zvýšiť hladina testosterónu? Mám 22 rokov a nemávam rannú erekciu.

To že nemáte rannú erekciu, ešte neznamená, že máte problém s hladinou testosterónu. Vaša raná erekcia totiž môže prebehnúť dávno pred tým ako sa zobudíte. Ak si ale skutočne myslíte že potrebujete zvýšiť hladinu testosteróonu, za týmto účelom môžete vyskúšať na príklad výživový doplnok EREXAN Stabil. Ten bol vyvinutý presne na tento účel.

 

Môže sa muž vzrušiť aj bez fyzického kontaktu? Na príklad pri pozeraní sa na peknú ženu, alebo pri predstavách? Je to normálne?

Áno je to úplne bežné. Mať erekciu bez dotyku je normálne. stáva sa to najmä dospievajúcim mužom, ktorí majú prebytok testosterónu. Môže sa to ale stať aj mužom v zrelšom veku. Ak vás takáto citlivá erekcia neobťažuje, tak je to len znakom vášho zdravého a bujného libida.

Ak je to ale pre vás obťažujúce, a mávate erekciu v nevhodných situáciách, skúste potrénovať odpudzovanie kučeravých myšlienok. Skúste namiesto erotických predstáv, pomyslieť na niečo odpudzujúce alebo nudné. Chce to len trochu cviku a námahy.

 

Tieto médiá
sa o nás pozitívne vyjadrili

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo